Aktualności AWS

Zautomatyzuj izolację instancji Amazon EC2, korzystając z tagów

19 kwietnia 2021
Powstrzymywanie jest kluczową częścią ogólnej strategii reagowania na incydenty (Incident Response Strategy), ponieważ praktyka ta daje ratownikom czas na przeprowadzenie analizy kryminalistycznej, eliminację oraz odzyskanie danych podczas incydentu. Istnieje wiele różnych podejść powstrzymywania. W tym artykule autorzy skupili się na izolacji – zdolności oddzielenia wielu celów, tak aby każdy z nich widział tylko siebie i wpływał na siebie – jako strategii powstrzymywania.
czytaj więcej  

Podejścia do uwierzytelniania zewnętrznych aplikacji w scenariuszu maszyna-maszyna

19 kwietnia 2021
Amazon Web Services (AWS) obsługuje wiele mechanizmów uwierzytelniania (AWS Signature v4, OpenID Connect, SAML 2.0 i inne), niezbędnych do zapewnienia bezpiecznego dostępu do zasobów AWS
czytaj więcej  

Sterownik Amazon EFS CSI od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie

16 kwietnia 2021
Sterownik Amazon Elastic File System (EFS) Container Storage Service (CSI) od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie trwałych woluminów Kubernetes. Aplikacje Kubernetes wymagające dostępu do współużytkowanego systemu plików w AWS od teraz mogą udostępniać pamięć masową na żądanie, eliminując tym samym potrzebę wstępnego udostępniania woluminów przez administratorów klastrów.
czytaj więcej  

Amazon EC2 od teraz obsługuje rozruch UEFI podczas migracji wirtualnych maszyn do EC2

15 kwietnia 2021
Amazon EC2 od teraz obsługuje uruchamianie Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) w trakcie migracji wirtualnych maszyn z lokalnego do EC2, bez konieczności konwertowania ich do Legacy BIOS. UEFI jest nowoczesnym oprogramowaniem układowym, które inicjuje Twój system operacyjny.
czytaj więcej  

W jaki sposób możesz korzystać z Amazon GuardDuty, aby wykrywać podejrzaną aktywność na swoim koncie AWS

15 kwietnia 2021
Amazon GuardDuty to zautomatyzowana usługa wykrywania zagrożeń, która nieustannie monitoruje podejrzane działania i nieautoryzowane zachowanie w celu ochrony Twoich kont AWS, obciążeń i danych przechowywanych w Amazon S3.
czytaj więcej  

Amazon S3 Object Lambda - Użycie własnego kodu do przetwarzania danych w momencie ich pobierania z S3

14 kwietnia 2021
Kiedy przechowujesz dane w usłudze Amazon Simple Storage Service (S3), możesz je łatwo udostępniać do użytku przez wiele aplikacji. Jednak każda aplikacja ma swoje własne wymagania i może wymagać innego widoku danych.
czytaj więcej  

Scentralizuj dostęp za pomocą punktów końcowych interfejsu VPC, aby uzyskać dostęp do usług AWS w wielu VPC

13 kwietnia 2021
Bezpieczeństwo i koszt są zawsze priorytetem dla klientów AWS podczas projektowania ich sieci. Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) i powiązane z nim składniki sieciowe oferują wiele narzędzi do wdrażania łączności sieciowej.
czytaj więcej  

AWS Fault Injection Simulator – Użyj Controlled Experiments aby zwiększyć niezawodność

12 kwietnia 2021
AWS zapewnia komponenty potrzebne do budowy wysoce niezawodnych systemów: wiele regionów (każdy z wieloma strefami dostępności), Amazon CloudWatch (metryki, monitorowanie i alarmy), Auto Scaling, Load Balancing, kilka form replikacji między regionami i wiele więcej.
czytaj więcej  

Amazon EKS skraca czas tworzenia control-plane dla klastrów EKS o 40%

11 kwietnia 2021
Usługa Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) skróciła czas tworzenia control-planel o 40%, umożliwiając utworzenie nowego control-plane EKS średnio w 9 minut lub mniej.
czytaj więcej  

Amazon ECS umożliwia wykonywanie poleceń w kontenerze działającym na Amazon EC2 lub AWS Fargate

11 kwietnia 2021
Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) wprowadził Amazon ECS Exec - prosty, bezpieczny i rozliczalny sposób, w jaki klienci mogą wykonywać polecenia w kontenerze działającym na instancjach Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) lub AWS Fargate
czytaj więcej  

Niezbędne bezpieczeństwo dla każdego: budowanie bezpiecznych fundamentów AWS

8 kwietnia 2021
Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zespoły o różnych rozmiarach mogą uzyskać dostęp do światowej klasy zabezpieczeń w chmurze bez dedykowanej osoby do spraw bezpieczeństwa w Twojej organizacji.
czytaj więcej  

Demistyfikacja operacji kluczy KMS, Bring Your Own Key (BYOK), niestandardowy magazyn kluczy i przenoszalność kryptogramu

2 kwietnia 2021
Podczas gdy przygotowujesz się do tworzenia lub migracji obciążenia w Amazon Web Services (AWS), projektowanie schematu szyfrowania może być stawiającym wyzwania, a czasami także dezorientującym staraniem.
czytaj więcej  

Świętuj 15-lecie Amazon S3 z „Tygodniem Pi” dzięki wydarzeniom na żywo

30 marca 2021
15 lat temu powstał artykuł na bloga, w którym twórcy Amazon Simple Storage Service ogłosili jego powstanie. W tym poście zostało wyjaśnione, że usługa jest dostępna za pośrednictwem interfejsów API i była przeznaczona dla programistów.
czytaj więcej  

Zweryfikuj dostęp do zasobników S3 przed wdrożeniem zmian uprawnień wraz z IAM Access Analyzer

29 marca 2021
AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer pomaga Ci w monitorowaniu i ograniczaniu dostępu poprzez korzystanie ze zautomatyzowanej argumentacji do generowania obszernych wyników dotyczących dostępu do zasobów.
czytaj więcej  

Tworzenie rozwiązania Saas dla architektury multi-tenant przy użyciu Amazon EKS

26 marca 2021
Wraz z tym, jak coraz więcej organizacji wybiera model dostarczania oprogramowania jako usługi (SaaS), wiele z nich jako cel swoich rozwiązań wybiera Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS). Sposób programowania, efektywność kosztowa, bezpieczeństwo, wdrażanie i atrybuty operacyjne EKS stanowią kolejny przykuwający uwagę model dla dostawców SaaS.
czytaj więcej  

Jak synchronizacja AWS SSO Active Directory poprawia użytkowanie aplikacji AWS

26 marca 2021
Zarządzanie tożsamością jest najprostsze wtedy, kiedy możesz zarządzać tożsamościami w scentralizowanej lokalizacji i używać ich na różnych kontach oraz aplikacjach. Równocześnie chcesz mieć możliwość korzystania z tych tożsamości w aplikacjach i używać ich do innych celów, jak np. przeszukiwanie grup, znajdowanie członków konkretnej grupy czy udostępnianie projektów innym użytkownikom lub grupom.
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling dodaje obsługę lokalnych stref czasowych dla zaplanowanego skalowania

25 marca 2021
Funkcja zaplanowanego skalowania dla Amazon EC2 Auto Scaling umożliwia Ci zaplanowanie harmonogramu dla grupy Auto Scaling w celu skalowania w obrębie zdolności produkcyjnej EC2.
czytaj więcej  

Raport PCI DSS z jesieni 2020 roku jest teraz dostępny i obejmuje osiem dodatkowych usług

25 marca 2021
AWS nieustannie rozszerza zakres programów zabezpieczających, a niedawno poinformował, że osiem dodatkowych usług zostało dodanych do zakresu certyfikatu Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Daje to klientom więcej możliwości przetwarzania i przechowywania danych kart płatniczych oraz bezpiecznego projektowania środowiska danych posiadaczy kart (CDE) w Amazon Web Services (AWS).
czytaj więcej  

AWS Secrets Manager zapewnia obsługę replikacji obiektów secret w AWS Secrets Manager do wielu regionów AWS

24 marca 2021
AWS Secrets Manager umożliwia replikowanie obiektów secret w wielu regionach AWS. Obecnie możesz przyznać aplikacjom działającym w wielu regionach dostęp do replikowanych obiektów secret w odpowiednich regionach i polegać na AWS Secrets Manager, aby utrzymać synchronizację replik z głównym obiektem.
czytaj więcej  

AWS Config obsługuje usługi kontenerów Amazon

24 marca 2021
AWS Config obsługuje usługę Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS), Amazon Elastic Container Registry (Amazon ECR) i Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) we wszystkich regionach AWS.
czytaj więcej  

AWS CodePipeline obsługuje teraz 1000 pipeline’ów na konto

23 marca 2021
Od niedawna AWS CodePipeline obsługuje domyślnie 1000 pipeline’ów na konto, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego limitu wynoszącego 300. Możesz poprosić o zwiększenie limitu powyżej 1000 pipeline’ów na region lub konto za pośrednictwem konsoli Support Center Console.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.