Amazon Translate umożliwia tłumaczenie plików Docx w czasie rzeczywistym

6 listopada 2023

Amazon Translate to neuronowa usługa tłumaczenia maszynowego, która zapewnia szybkie, niedrogie i konfigurowalne tłumaczenie językowe wysokiej jakości.

Od dziś Amazon umożliwia tłumaczenie plików Docx w czasie rzeczywistym. Dzięki temu uruchomieniu funkcja tłumaczenia dokumentów w czasie rzeczywistym może synchronicznie tłumaczyć pliki HTML, TXT i Docx, zachowując jednocześnie format dokumentu źródłowego. Klienci mogą korzystać z interfejsu API za pośrednictwem SDK, CLI lub konsoli zarządzania AWS, aby przesłać zlecenie tłumaczenia i otrzymać dokument z nienaruszonym formatowaniem źródłowym.

Ta funkcja będzie od tej pory obsługiwać pary językowe z angielskim jako językiem źródłowym lub docelowym oraz rozmiary dokumentów do 100 KB. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj dokumentację Amazon Translate dotyczącą synchronicznego tłumaczenia dokumentów.

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.