AWS WAF obsługuje teraz klucz agregacji ścieżki URI dla reguł opartych na szybkości

6 listopada 2023

AWS WAF obsługuje teraz ścieżkę URI jako klucz agregacji dla reguł opartych na stawkach, zapewniając klientom większą kontrolę i prostotę w zarządzaniu liczbą żądań dla ścieżek URI. Dzięki tej funkcji klienci mogą śledzić liczbę żądań dla dowolnej ścieżki URI i stosować działania reguł na podstawie liczby otrzymanych żądań.

Klienci mogli już korzystać z reguł opartych na stawkach, aby podejmować działania reguły, takie jak Block lub Captcha, dopóki liczba żądań nie spadnie poniżej progu zdefiniowanego przez klienta. Do tej pory klienci musieli używać instrukcji zmniejszających zakres, aby określić identyfikatory URI na potrzeby ograniczania szybkości. Wymagało to jawnych definicji URI w konfiguracji reguł, co było niewygodne dla klientów, którzy chcieli chronić wiele ścieżek URI za pomocą jednej reguły. Teraz klienci mogą śledzić liczbę żądań dla dowolnej ścieżki URI bez konieczności stosowania dodatkowych instrukcji ograniczających zakres. Na przykład klienci mogą teraz po prostu utworzyć regułę blokującą użytkowników inicjujących zbyt wiele żądań do którejkolwiek ścieżki URI witryny internetowej. Klienci mogą dodatkowo udoskonalić reguły oparte na stawkach, korzystając z warunków dopasowania WAF lub dodatkowych kluczy agregacji żądań.

Korzystanie z tej funkcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, jednak nadal obowiązują standardowe opłaty AWS WAF. Aby uzyskać więcej informacji na temat cen, odwiedź stronę cennika AWS WAF. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS z wyjątkiem regionów AWS GovCloud (USA), Europy (Zurych, Hiszpania), Azji i Pacyfiku (Hyderabad), Australi (Melbourne), Chin (Ningxia Pekin). Wsparcie dla tych regionów spodziewane jest w późniejszym terminie. Aby dowiedzieć się więcej, sprwadź przewodnik programisty AWS WAF. Więcej informacji na temat usługi można znaleźć na stronie AWS WAF.

 

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.