AWS Lambda wykrywa i zatrzymuje pętle rekurencyjne w funkcjach Lambda

6 listopada 2023

AWS Lambda może teraz wykrywać i zatrzymywać pętle rekurencyjne w funkcjach Lambda. Klienci tworzą aplikacje sterowane zdarzeniami, korzystając z funkcji Lambda do przetwarzania zdarzeń ze źródeł takich jak Amazon SQS i Amazon SNS. Jednak w niektórych scenariuszach z powodu błędnej konfiguracji zasobów lub defektu kodu przetworzone zdarzenie może zostać odesłane do tej samej usługi lub zasobu, który wywołał funkcję Lambda. Może to spowodować niezamierzoną pętlę rekursywną i skutkować niezamierzonym użyciem i kosztami dla klientów. Dzięki temu uruchomieniu Lambda przestanie wywoływać rekurencyjne inwokacje między Amazon SQS, AWS Lambda i Amazon SNS po 16 wywołaniach rekurencyjnych.

Kiedy funkcja wysyła zdarzenie do Amazon SQS lub Amazon SNS przy użyciu obsługiwanej wersji AWS SDK lub nowszej, Lambda śledzi, ile razy funkcja została wywołana na podstawie tego zdarzenia. Jeśli funkcja zostanie wywołana przez to samo zdarzenie wyzwalające więcej niż 16 razy, Lambda zatrzyma następne wywołanie i wyśle zdarzenie do kolejki utraconych wiadomości lub do miejsca docelowego w przypadku awarii, jeśli zostało to skonfigurowane. Klienci otrzymają także powiadomienie na panelu AWS Health z instrukcjami rozwiązywania problemów.

Ta funkcja jest domyślnie włączona i dostępna w następujących regionach AWS: Azji i Pacyfiku (Hongkong, Dżakarta, Osaka, Bombaj, Seul, Singapur, Sydney, Tokio), Afryce (Kapsztad), Kanadzie (Centrum), Europie (Frankfurt, Irlandia, Londyn, Mediolan, Paryż, Sztokholm), Ameryce Południowej (Sao Paulo), wschodniej części Stanów Zjednoczonych (Ohio, Północna Wirginia), zachodniej częśći Stanów Zjednoczonych (Oregon, Północna Kalifornia). Aby wyłączyć tę funkcję dla swojego konta AWS, skontaktuj się z pomocą techniczną AWS. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą dokumentacją lub artykułem na blogu AWS dotyczącym premiery.

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.