Amazon EC2 Hibernate obsługuje teraz więcej systemów operacyjnych

2 października 2023

Od dziś instancje Amazon Elastic Compute Cloud (instancje Amazon EC2) obsługują teraz Hibernation for the Microsoft Windows Server 2022, Red Hat Enterprise Linux 9 i Amazon Linux 2023. Hibernate to funkcja Amazon EC2, która pomaga obniżyć koszty i osiągnąć krótszy czas uruchamiania, umożliwiając klientom wstrzymywanie i wznawianie uruchomionych instancji na dużą skalę. Gdy instancje są zawieszone, klienci nie są obciążani opłatami za czas obliczeniowy, a aplikacje zostaną wznowione od miejsca, w którym zostały przerwane.

W trakcie Hibernation wolumin główny EBS instancji i wszelkie dołączone woluminy danych EBS są zapisywane na dysku. Zachowane są także dane z pamięci RAM. Po wznowieniu hibernowanej instancji wolumin główny EBS zostaje przywrócony do poprzedniego stanu, wraz ze stanem pamięci RAM i wszelkimi wcześniej podłączonymi woluminami danych.

W przypadku tych i innych obsługiwanych już systemów operacyjnych klienci mogą konfigurować Hibernation na różnych typach instancji, a nowe typy są regularnie obsługiwane. Usługa jest dostępna we wszystkich komercyjnych regionach AWS i regionach AWS GovCloud (USA).

Amazon EC2 Hibernate jest dostępna za pośrednictwem AWS CloudFormation, AWS Management Console, pakietów AWS SDK, AWS Tools for Powershell lub interfejsu wiersza poleceń AWS Command Line Interface (CLI). Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź blog z aktualnościami na temat Amazon EC2 Hibernate. Aby uzyskać informacje na temat aktywowania usługi dla instancji EC2, sprawdź często zadawane pytania dotyczące i podręcznik użytkownika.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.