Aktualności AWS

Punkty dostępowe Amazon S3 Multi-Region przyspieszają dostęp do zreplikowanych zestawów danych nawet o 60%

16 września 2021
Punkty dostępowe Amazon S3 Multi-Region zwiększają wydajność nawet o 60% podczas uzyskiwania dostępu do zestawów danych, które są replikowane w wielu regionach AWS. Bazując na AWS Global Accelerator, Punkty dostępowe S3 uwzględniają takie czynniki jak przeciążenie sieci i lokalizacja wysyłającej żądanie aplikacji, aby w dynamiczny sposób kierować żądania przez sieć AWS do kopii danych o najmniejszym opóźnieniu. Ten automatyczny routing umożliwia korzystanie z globalnej infrastruktury AWS przy zachowaniu prostej architektury aplikacji.
czytaj więcej  

Uwagi terenowe: Praca z Route Tables w AWS Transit Gateway

15 września 2021
AWS Transit Gateway pozwala dołączyć Amazon VPCs, AWS S2S VPN i połączenia AWS Direct Connect w tym samym regionie i kierować ruchem między nimi. Transit Gateways są zaprojektowane tak, aby były wysoce skalowalne i odporne. Do każdego gate’a można podłączyć do 5000 VPC, a każdy załącznik może obsłużyć ruch o szybkości do 50 GB/s.
czytaj więcej  

AWS wprowadza zmiany w błędach odmowy dostępu dla łatwiejszego rozwiązywania problemów z uprawnieniami

14 września 2021
Aby ułatwić rozwiązywanie problemów z uprawnieniami w Amazon Web Services (AWS), twórcy wprowadzają dodatkowy kontekst w komunikatach o błędach odmowy dostępu. Zmiana ta zacznie być wprowadzana we wrześniu 2021 r. i stopniowo będzie udostępniana we wszystkich usługach AWS w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeśli obecnie polegasz na dokładnym tekście komunikatów o błędach odmowy dostępu w istniejących systemach, ważne jest, żeby zapoznać się ze szczegółami w tym artykule, aby określić wszelkie niezbędne zmiany, które mogą być wymagane w Twoim środowisku.
czytaj więcej  

Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz automatyczne skalowanie

13 września 2021
Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz automatyczne skalowanie, aby w automatyczny sposób dostosować pojemność w celu utrzymania stałej, przewidywalnej wydajności przy możliwie najniższych kosztach. Możesz automatycznie skalować klaster w poziomie, dodając lub usuwając fragmenty bądź węzły replik. Elasticache dla Redis wykorzystuje AWS Application Auto Scaling do zarządzania skalowaniem i metrykami Amazon CloudWatch, aby określić, kiedy nadszedł czas na skalowanie w górę lub w dół.
czytaj więcej  

Optymalizacja EC2 Workloads z Amazon CloudWatch

30 sierpnia 2021
W grudniu 2020 r. firma AWS ogłosiła dostępność gp3, woluminów SSD nowej generacji ogólnego przeznaczenia dla Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS), które umożliwiają klientom zapewnienie wydajności niezależnie od pojemności pamięci masowej i zapewniają do 20% niższą cenę za GB niż istniejące woluminy.
czytaj więcej  

Automatyczne skalowanie Amazon EC2 pozwala teraz kontrolować, które instancje zostaną wyłączone przy skalowaniu

27 sierpnia 2021
Amazon EC2 Auto Scaling pozwala teraz kontrolować, które instancje mają zostać wyłączone podczas zdarzenia scale-in, poprzez udostępnienie niestandardowej funkcji, która wybiera instancje do wyłączenia (terminate).
czytaj więcej  

Przedstawiamy natywną usługę skalowania predykcyjnego za pomocą Amazon EC2 Auto Scaling

20 sierpnia 2021
Amazon EC2 Auto Scaling umożliwia klientom wykorzystanie zalet elastyczności AWS poprzez automatyczne uruchamianie i zamykanie instancji w celu dopasowania do zapotrzebowania aplikacji
czytaj więcej  

Optymalizacja obciążeń EC2 za pomocą Amazon CloudWatch

5 sierpnia 2021
W grudniu 2020 AWS zapowiedziało dostępność gp3, wolumenów SSD Ogólnego Przeznaczenia dla Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS), które umożliwiają klientom zapewnienie wydajności niezależnie od pojemności pamięci masowej i zapewniają do 20% niższą cenę za GB niż istniejące wolumeny. Nowa wersja stanowi doskonałą okazję do posiadania odpowiedniego rozmiaru Twojej pamięci masowej dzięki wykorzystaniu wbudowanych możliwości monitorowania AWS. Jest to szczególnie istotne w przypadku obciążeń SQL, ponieważ istnieje wiele typów instancji i konfiguracji magazynu, które można wybrać dla SQL Server w AWS.
czytaj więcej  

Dynamiczne tłumaczenie treści przy użyciu Amazon S3 Object Lambda

2 sierpnia 2021
Niedawne uruchomienie usługi Amazon S3 Object Lambda stwarza wiele możliwości dynamicznego przekształcania danych w segmentach S3. S3 Object Lambda może być używana wraz z innymi bezserwerowymi usługami AWS do przekształcania treści przechowywanych w S3 na wiele kreatywnych sposobów. Jednym z przykładów jest użycie S3 Object Lambda z Amazon Translate do tłumaczenia i udostępniania treści z zasobników S3 na żądanie.
czytaj więcej  

AWS Security Reference Architecture: Przewodnik po projektowaniu z usługami bezpieczeństwa AWS

2 sierpnia 2021
Amazon Web Services (AWS) z przyjemnością ogłasza publikację AWS Security Reference Architecture (AWS SRA). Jest to obszerny zestaw przykładów, przewodników oraz zagadnień projektowych, których możesz użyć, aby wdrożyć pełen zestaw usług bezpieczeństwa AWS w środowisku wielokontowym, którym zarządzasz za pośrednictwem organizacji AWS. Architektura i towarzyszące jej rekomendacje opierają się na naszym doświadczeniu w AWS z klientami korporacyjnymi.
czytaj więcej  

Szyfrowanie danych globalnych po stronie klienta za pomocą kluczy AWS KMS multi-region

22 lipca 2021
16-go czerwca, usługa AWS Key Management Service (AWS KMS) wprowadza klucze typu multi-Region, nową funkcję, która umożliwia replikowanie kluczy z jednego regionu Amazon Web Services (AWS) do innego. Klucze multi-Region zostały zaprojektowane w celu uproszczenia zarządzania szyfrowaniem po stronie klienta, gdy zaszyfrowane dane muszą zostać skopiowane do innych regionów w razie disaster recovery lub są replikowane w globalnych tabelach Amazon DynamoDB.
czytaj więcej  

AWS BugBust: Koniec z błędami

22 lipca 2021
Niedawno AWS ogłosił uruchumienie AWS BugBust – pierwszego na świecie globalnego wyzwania mającego na celu naprawienie miliona błędów i zmniejszenie tzw. długu technologicznego (technical debt) o ponad 100 milionów dolarów. Istnieje możliwość, że już wcześniej brałeś udział w badaniu błędów. Wiele firm programistycznych uruchamia je na kilka tygodni przed wprowadzeniem nowego produktu lub usługi. AWS BugBust przenosi koncepcję usuwania błędów na nowy poziom.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.