Aktualności AWS

Nowość w Amazon GuardDuty – ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dla Amazon EBS Volumes

10 sierpnia 2022
Dzięki Amazon GuardDuty możesz monitorować swoje konta AWS i obciążenia w celu wykrywania złośliwej aktywności. W dzisiejszym artykule autorzy dodają do GuardDuty możliwość wykrywania malware. Malware to złośliwe oprogramowanie, które służy do narażania obciążeń, zmiany przeznaczenia zasobów lub uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do danych.
czytaj więcej  

Usługa Amazon Redshift Serverless – teraz ogólnodostępna z nowymi możliwościami

9 sierpnia 2022
W zeszłym roku na konferencji re:Invent, AWS przedstawił wprowadzenie usługi Amazon Redshift Serverless, bezserwerowej opcji Amazon Redshift, która umożliwia analizowanie danych w dowolnej skali bez konieczności zarządzania infrastrukturą hurtowni danych. Jedyne co wystarczy zrobić, to wczytać i odpytać swoje dane, a opłata naliczana jest tylko za to, z czego korzystasz. Ta możliwość pozwala większej liczbie firm na zbudowanie nowoczesnej strategii dotyczącej danych, zwłaszcza w przypadkach użycia (use cases), w których workloady analityczne nie działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a hurtownia danych nie jest aktywna przez cały czas. Ma to również zastosowanie w firmach, w których wykorzystanie danych rośnie w organizacji, a użytkownicy w nowych działach chcą prowadzić analitykę bez konieczności przejmowania na własność infrastruktury hurtowni danych.
czytaj więcej  

Amazon Detective obsługuje obciążenia Kubernetes w Amazon EKS na potrzeby Security Investigations

8 sierpnia 2022
W marcu 2020 r. twórcy wprowadzili Amazon Detective, w pełni zarządzaną usługę, która ułatwia analizę, badanie i szybką identyfikację przyczyn potencjalnych problemów z bezpieczeństwem lub podejrzanych działań.
czytaj więcej  

Nowość —Szybkie wykrywanie i rozwiązywanie problemów dzięki nowej funkcji Log Anomaly Detection and Recommendations od Amazon DevOps Guru

4 sierpnia 2022
W lipcu, AWS ogłosił nową funkcję Log Anomaly Detection and Recommendations dla Amazon DevOps Guru. Dzięki tej funkcji możesz znajdować anomalie w odpowiednich logach w swojej aplikacji i uzyskiwać ukierunkowane zalecenia dotyczące rozwiązywania problemów.
czytaj więcej  

Oszczędzaj czas i wysiłek podczas oceny architektur zespołów dzięki przeglądom architektury opartym na wzorcach

1 sierpnia 2022
Struktury architektury korporacyjnej wykorzystują przeglądy architektury jako kluczowy mechanizm nadzoru do przeglądania i zatwierdzania projektów architektury, identyfikowania ulepszeń jakości i dostosowywania decyzji dotyczących architektury do standardów obowiązujących w całym przedsiębiorstwie. Przeglądy architektury są bardzo dokładne, ale przygotowanie do nich zazwyczaj zajmuje dużo czasu i pracy zespołowej, co oznacza, że programiści nie zawsze mogą działać tak szybko, jak rzeczywiście by chcieli.
czytaj więcej  

Automatycznie blokuj podejrzaną aktywność DNS za pomocą Amazon GuardDuty i Route 53 Resolver DNS Firewall

28 lipca 2022
W poniższym artykule twórcy pokażą, jak korzystać z zapory DNS Amazon Route 53 Resolver, aby automatycznie odpowiadać na podejrzane zapytania DNS wykryte przez Amazon GuardDuty w środowisku Amazon Web Services (AWS).
czytaj więcej  

Nowość – instancje Amazon EC2 R6a z procesorami AMD EPYC trzeciej generacji do obsługi obciążeń intensywnie korzystających z pamięci

26 lipca 2022
W lutym tego roku twórcy uruchomili instancje ogólnego przeznaczenia Amazon EC2 M6a w AWS re:Invent 2021 oraz instancje C6a wymagające dużej mocy obliczeniowej. Te instancje są zasilane przez procesory AMD EPYC trzeciej generacji działające z częstotliwością do 3,6 GHz, co zapewnia do 35% lepszą wydajność w stosunku do ceny w porównaniu z instancjami poprzedniej generacji.
czytaj więcej  

Prosty sposób na migrację danych do chmury dla rosnących biznesów

18 lipca 2022
Data publikacji: 21 czerwca 2022 Nie jest zaskoczeniem, że liczba zastosowań chmury rośnie z roku na rok, ponieważ potrzeby klientów wciąż ewoluują. Zwłaszcza w Niemczech, AWS zauważa, że firmy motoryzacyjne, medyczne, fintech i inne różnej wielkości firmy, już czerpią korzyści z obniżonych kosztów infrastruktury i złożoności. Ale ten trend jest znacznie szerszy i odnotowywany na skalę globalną.
czytaj więcej  

Integracja AWS Well-Architected Tool z organizacjami AWS

11 lipca 2022
AWS Well-Architected Tool integruje się teraz z AWS Organizations, umożliwiając architektom chmury szerzenie udostępniania swoich obciążeń i niestandardowych obiektywów w całej organizacji. AWS Organizacje to usługa zarządzania kontami, która umożliwia klientom umocnienie wielu kont AWS w jedną, centralnie zarządzaną organizację.
czytaj więcej  

AWS Backup Audit Manager dodaje nową kontrolkę do celu audytu punktu odzyskiwania (RPO)

11 lipca 2022
AWS Backup Audit Manager dodaje nową kontrolkę, której można użyć do audytu i raportowania celu punktu odzyskiwania (RPO) kopii zapasowych. Dzięki temu uruchomieniu możesz teraz określić cele organizacyjne punktu przywracania dla swoich zasobów i ocenić, czy punkty przywracania są zgodne.
czytaj więcej  

Amazon RDS zwiększa limit jednoczesnych kopii do 20 migawek na region docelowy

11 lipca 2022
Aktualnie Amazon RDS pozwala mieć do 20 jednoczesnych żądań kopii migawek na region docelowy na konto, co stanowi ewidentny wzrost w porównaniu z poprzednim limitem pięciu jednoczesnych kopii na region docelowy na konto.
czytaj więcej  

Amazon Connect obsługuje teraz personalizację doświadczenia klienta za pomocą analizy Lex sentiment w przepływach

11 lipca 2022
Amazon Connect umożliwia teraz dalszą personalizację zautomatyzowanej, samoobsługowej obsługi klienta, wykorzystując analizę nastrojów klientów Amazon Lex jako gałąź w swoich przepływach. Amazon Lex umożliwia klientom tworzenie inteligentnych chatbotów, które zamieniają przepływy Amazon Connect w naturalne rozmowy.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Aleksandra Krakowska
New Media & Marketing Manager
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.