Aktualności AWS

Nowość – instancje EC2 obsługiwane przez akceleratory Gaudi do trenowania modeli uczenia głębokiego

23 listopada 2021
W obecnych czasach istnieje o wiele więcej aplikacji służących do uczenia głębokiego (uczenia maszynowego) niż kiedykolwiek wcześniej. Przetwarzanie języka naturalnego, systemy rekomendacji, rozpoznawanie obrazu, wideo i nie tylko mogą korzystać z wysokiej jakości dobrze wyszkolonych modeli.
czytaj więcej  

Amazon RDS Custom for Oracle – nowe możliwości kontroli w środowisku baz danych

22 listopada 2021
Zarządzanie bazami danych w środowiskach samozarządzających, lokalnych lub Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) wymaga od klientów poświęcania czasu i zasobów na zadania związane z administracją bazami danych, takimi jak udostępnianie, skalowanie, instalowanie poprawek, tworzenie kopii zapasowych i konfigurowanie w celu zapewnienia wysokiej dostępności. Tak więc setki tysięcy klientów AWS korzysta z usługi relacyjnej bazy danych Amazon (Amazon RDS), ponieważ automatyzuje ona te niezróżnicowane zadania administracyjne.
czytaj więcej  

AWS Step Functions wspiera 200 usług AWS, aby ułatwić przepływ automatyzacji

8 października 2021
30 września AWS ogłosił, że AWS Step Functions rozszerza liczbę obsługiwanych usług AWS z 17 do ponad 200, a AWS API Actions z 46 do ponad 9000 dzięki nowej funkcji AWS SDK Service Integrations. Gdy deweloperzy budują architektury rozproszone, jednym z używanych przez nich wzorców jest wzorzec instrumentacji oparty na przepływie pracy. Wzorzec ten jest przydatny do automatyzacji przepływu pracy wewnątrz usługi w celu wykonywania transakcji rozproszonych. Przykładem transakcji rozproszonej są wszystkie zadania wymagane do obsługi zamówienia i ciągłego śledzenia statusu transakcji.
czytaj więcej  

Amazon EFS Intelligent-Tiering optymalizuje koszty w przypadku zmiennych wzorców dostępu

4 października 2021
Amazon Elastic File System (Amazon EFS) oferuje cztery klasy pamięci: dwie pamięci klasy Standard, Amazon EFS Standard oraz Amazon EFS Standard-Infrequent Access, a także dwie pamięci klasy One Zone, Amazon EFS One Zone i Amazon EFS One Zone-Infrequent Access (EFS One Zone-IA). Klasy pamięci Standard przechowują dane w obrębie wielu stref dostępności (Availability Zones). Klasa pamięci One Zone przechowują dane nadmiarowo w obrębie jednej strefy dostępności (AZ), przy 47% niższej cenie w porównaniu z systemami korzystającymi z klas pamięci typu Standard, dla obciążeń, które nie wymagają odporności wielu obszarów AZ.
czytaj więcej  

Przedstawienie Amazon MSK Connect — przesyłanie strumieniowe danych do i z klastrów Apache Kafka za pomocą Managed Connectors

30 września 2021
Apache Kafka to platforma typu open source do tworzenia strumieni danych i aplikacji strumieniowych w czasie rzeczywistym. Podczas wydarzenia re: Invent 2018, AWS ogłosił Amazon Managed Streaming for Apache Kafka, w pełni zarządzaną usługę, która ułatwia tworzenie i uruchamianie aplikacji wykorzystujących Apache Kafka do przetwarzania danych przesyłanych strumieniowo.
czytaj więcej  

Amazon Managed Service dla Prometheus jest dostępna wraz z Alert Manager and Ruler

27 września 2021
Podczas wydarzenia AWS re:Invent 2020, AWS zaprezentował wersję zapoznawczą usługi Amazon Managed Service for Prometheus, usługi monitorowania zgodnej z protokołem Prometheus o otwartym kodzie źródłowym, która ułatwia monitorowanie aplikacji kontenerowych na dużą skalę. Dzięki usłudze Amazon Managed Service for Prometheus możesz używać języka zapytań Prometheus (PromQL) do monitorowania wydajności obciążeń kontenerowych bez konieczności zarządzania podstawową infrastrukturą wymaganą do skalowania i zabezpieczania pozyskiwania, przechowywania, alertów i zapytań dotyczących metryk operacyjnych.
czytaj więcej  

Instancje Amazon EC2 VT1 do transkodowania wielostrumieniowego wideo na żywo

20 września 2021
Globalne zapotrzebowanie na treści wideo gwałtownie rośnie i obecnie ma największe grono odbiorców ruchu internetowego i sieci komórkowej. Ponadprzeciętne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Twitch, nadal odnotowują wybuch twórców treści, którzy poszukują usługi dostarczania na żywo z doskonałą jakością obrazu, podczas gdy nadawcy wydarzeń na żywo coraz częściej szukają elastycznej infrastruktury chmury, aby obniżyć koszty bez poświęcania niezawodności i skutecznie skalować się wraz z popytem.
czytaj więcej  

Punkty dostępowe Amazon S3 Multi-Region przyspieszają dostęp do zreplikowanych zestawów danych nawet o 60%

16 września 2021
Punkty dostępowe Amazon S3 Multi-Region zwiększają wydajność nawet o 60% podczas uzyskiwania dostępu do zestawów danych, które są replikowane w wielu regionach AWS. Bazując na AWS Global Accelerator, Punkty dostępowe S3 uwzględniają takie czynniki jak przeciążenie sieci i lokalizacja wysyłającej żądanie aplikacji, aby w dynamiczny sposób kierować żądania przez sieć AWS do kopii danych o najmniejszym opóźnieniu. Ten automatyczny routing umożliwia korzystanie z globalnej infrastruktury AWS przy zachowaniu prostej architektury aplikacji.
czytaj więcej  

Uwagi terenowe: Praca z Route Tables w AWS Transit Gateway

15 września 2021
AWS Transit Gateway pozwala dołączyć Amazon VPCs, AWS S2S VPN i połączenia AWS Direct Connect w tym samym regionie i kierować ruchem między nimi. Transit Gateways są zaprojektowane tak, aby były wysoce skalowalne i odporne. Do każdego gate’a można podłączyć do 5000 VPC, a każdy załącznik może obsłużyć ruch o szybkości do 50 GB/s.
czytaj więcej  

AWS wprowadza zmiany w błędach odmowy dostępu dla łatwiejszego rozwiązywania problemów z uprawnieniami

14 września 2021
Aby ułatwić rozwiązywanie problemów z uprawnieniami w Amazon Web Services (AWS), twórcy wprowadzają dodatkowy kontekst w komunikatach o błędach odmowy dostępu. Zmiana ta zacznie być wprowadzana we wrześniu 2021 r. i stopniowo będzie udostępniana we wszystkich usługach AWS w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeśli obecnie polegasz na dokładnym tekście komunikatów o błędach odmowy dostępu w istniejących systemach, ważne jest, żeby zapoznać się ze szczegółami w tym artykule, aby określić wszelkie niezbędne zmiany, które mogą być wymagane w Twoim środowisku.
czytaj więcej  

Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz automatyczne skalowanie

13 września 2021
Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz automatyczne skalowanie, aby w automatyczny sposób dostosować pojemność w celu utrzymania stałej, przewidywalnej wydajności przy możliwie najniższych kosztach. Możesz automatycznie skalować klaster w poziomie, dodając lub usuwając fragmenty bądź węzły replik. Elasticache dla Redis wykorzystuje AWS Application Auto Scaling do zarządzania skalowaniem i metrykami Amazon CloudWatch, aby określić, kiedy nadszedł czas na skalowanie w górę lub w dół.
czytaj więcej  

Optymalizacja EC2 Workloads z Amazon CloudWatch

30 sierpnia 2021
W grudniu 2020 r. firma AWS ogłosiła dostępność gp3, woluminów SSD nowej generacji ogólnego przeznaczenia dla Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS), które umożliwiają klientom zapewnienie wydajności niezależnie od pojemności pamięci masowej i zapewniają do 20% niższą cenę za GB niż istniejące woluminy.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.