AWS Systems Manager Parameter Store zwiększa limit przepustowości API

6 listopada 2023

Magazyn parametrów, funkcja AWS Systems Manager, obsługuje teraz do 10 000 transakcji na sekundę (TPS) dla interfejsu API GetParameter, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego limitu 3000 TPS. Magazyn parametrów umożliwia bezpieczne przechowywanie danych konfiguracyjnych i kluczy tajnych w postaci hierarchicznych par klucz-wartość.

Możesz w elastyczny sposób przechowywać parametry, takie jak klucze API, identyfikatory podsieci i hasła, a także odwoływać się do tych parametrów w swoim kodzie i za pośrednictwem usług AWS, takich jak AWS Lambda, Amazon EC2 i AWS CloudFormation. Ten zwiększony limit interfejsu API ułatwia korzystanie z magazynu parametrów do obsługi aplikacji o dużym natężeniu ruchu i wymagających obciążeń bez utraty wydajności z powodu ograniczania API.

Limit 10 000 TPS jest dostępny po włączeniu ustawienia wyższej przepustowości na koncie magazynu parametrów. Jeśli masz już włączone ustawienie wyższej przepustowości, możesz zacząć korzystać z 10 000 TPS już dziś, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Aby włączyć wyższą przepustowość dla Parameter Store, zapoznaj się z dokumentacją. Aby uzyskać informacje na temat cen, odwiedź stronę Cennik Systems Manager. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest AWS Systems Manager.

Źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.