Otwarcie nowego Regionu AWS w Szwajcarii

8 grudnia 2022

Twórcy AWS z przyjemnością ogłaszają otwarcie 28 Regionu AWS: Europa (Zurych), znanego również pod nazwą API: eu-central-2.

Region AWS umożliwia wdrażanie najbardziej wymagających obciążeń oraz replikację aplikacji i danych w odrębnych grupach centrów danych zwanych strefami dostępności. Ten nowy Region ma trzy w pełni redundantne Strefy Dostępności zlokalizowane w pobliżu Zurychu. Oferuje klientom dostęp do aplikacji z małymi opóźnieniami, jednocześnie spełniając wymagania dotyczące przechowywania danych.

nowy region w szwajcarii

Regiony i Strefy Dostępności

AWS posiada koncepcję regionu. Każdy region jest całkowicie odizolowany od pozostałych. W każdym Regionie zostały utworzone Strefy Dostępności. Te strefy dostępności to w pełni izolowane partycje infrastruktury AWS, zawierające klaster centrów danych. Strefy Dostępności są zwykle oddzielone wieloma kilometrami, aby złagodzić skutki awarii, które mogą mieć wpływ na centra danych. Odległość między Strefami Dostępności różni się w zależności od Regionu. Jest wystarczająco duża, aby uniknąć wpływu tego samego zdarzenia na centra danych w tym samym czasie, ale wystarczająco bliska, aby umożliwić obciążenia z synchroniczną replikacją danych. Strefy Dostępności są połączone nadmiarowymi połączeniami sieciowymi o dużej przepustowości i małych opóźnieniach. Regiony są połączone przez zbudowaną na zamówienie, globalną, prywatną sieć o niskich opóźnieniach i przepustowości eksabitów na sekundę w Europie.

W przeciwieństwie do innych dostawców usług w chmurze, którzy często definiują region jako pojedyncze centrum danych, projekt wielu Stref Dostępności w każdym regionie AWS zapewnia takie korzyści, jak bezpieczeństwo, dostępność, wydajność i skalowalność.

Instancje i Usługi

Obciążenia wdrożone w nowym regionie Europy (Zurychu) z trzema regionami AZ mogą korzystać z instancji: C5, C5d, I3, I3en, M5, M5d, M6gd, R5, R5d, a także  Amazon API GatewayAmazon AuroraAWS AppConfigAWS Application Auto ScalingAmazon CloudWatch, Amazon CloudWatch LogsAmazon DynamoDBAmazon EC2 Auto ScalingAmazon ElastiCacheAmazon Elastic Block Store (Amazon EBS)Elastic Load BalancingAmazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2)Amazon Elastic Container Registry (Amazon ECR)Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS)Elastic Load Balancing–Network (NLB)Amazon EMRAmazon OpenSearch ServiceAmazon EventBridgeAWS Fargate,  Amazon RedshiftAmazon Relational Database Service (Amazon RDS)Amazon Route 53Amazon Simple Notification Service (Amazon SNS)Amazon Simple Queue Service (Amazon SQS)Amazon Simple Storage Service (Amazon S3)Amazon S3 GlacierAmazon Simple Workflow Service (Amazon SWF)Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC)AWS Auto ScalingAWS Certificate ManagerAWS CloudFormationAWS CloudTrailAWS CodeDeployAWS ConfigAWS Database Migration Service (AWS DMS)AWS Direct ConnectAWS Identity and Access Management (IAM)AWS Key Management Service (AWS KMS)AWS LambdaAWS MarketplaceAWS Health DashboardAWS Secrets ManagerAWS Step FunctionsAWS Support APIAWS Systems ManagerAWS Trusted AdvisorAWS VPNVM Import/Export, i AWS X-Ray  

Nieustające inwestycje w Szwajcarii

AWS ma długą historię obecności w Szwajcarii. Współpracuje ze szwajcarskimi klientami i partnerami od czasu uruchomienia 16 lat temu. Pierwsze szwajcarskie biuro zostało otwarte w Zurychu w kwietniu 2016 r., aby gościć rosnący lokalny zespół specjalistów technicznych i biznesowych zajmujących się wspieraniem szwajcarskich klientów. W 2017 roku sieć AWS została rozszerzona na Szwajcarię wraz z uruchomieniem lokalizacji brzegowej Amazon CloudFront i lokalizacji AWS Direct Connect. Aby wesprzeć ten rozwój, w Genewie otwarto drugie biuro AWS.

AWS planuje zainwestować do 5,9 miliarda franków szwajcarskich (około 5,9 miliarda USD) w regionie Europy (Zurych) w latach 2022-2036, budując, utrzymując, obsługując i rozwijając centra danych, aby wesprzeć przewidywany wzrost popytu na technologie AWS przez klientów.

Według badania wpływu ekonomicznego AWS (EIS) inwestycja ta przyczyni się do wzrostu PKB Szwajcarii w tym samym okresie o 16,3 miliarda franków szwajcarskich (około 16,3 miliarda dolarów). Obejmuje to wartość dodaną usług AWS dla sektora IT w Szwajcarii, a także bezpośrednie, pośrednie i indukowane skutki zakupów AWS od szwajcarskiego łańcucha dostaw centrów danych. Badanie szacuje, że ta inwestycja zapewni średnio 2500 pełnoetatowych miejsc pracy rocznie w zewnętrznych firmach w szwajcarskim łańcuchu dostaw danych w latach 2022-2036.

Obsługa szwajcarskich klientów

Ponad 10 000 szwajcarskich klientów korzysta dziś z usług AWS. Organizacje takie jak Fisch Asset Management, Helvetia, Eidgenössische Technische Hochschule Zürich (ETH Zürich), Richemont, Swiss Broadcasting Corporation (RSI), Swiss Post, Swisscom i Swisstopo, aby wymienić tylko kilka, używają AWS. Organizacje sektora prywatnego i publicznego w Szwajcarii korzystają z AWS, aby przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek, obniżyć koszty związane z operacjami IT i skalować swoją działalność na skalę globalną.

Globalna luksusowa grupa Richemont, właściciele prestiżowych marek, takich jak Cartier, Montblanc, IWC Schaffhausen i Van Cleef & Arpels, przeniosła całą swoją infrastrukturę IT przedsiębiorstwa, w tym 120 instancji SAP, do AWS. AWS, dzięki swoim dogłębnym i szerokim usługom, umożliwia firmie Richemont szybsze dostarczanie klientom nowych, cyfrowych doświadczeń, w tym spersonalizowanych witryn sklepowych i usług stylizacji, konsultacji na czacie wideo z pokazami mody dostosowanymi do gustów kupujących oraz dostosowanych ofert umożliwiających wczesny dostęp do nowych przedmiotów, zanim te trafią do sklepów.

Swisscom, wiodąca szwajcarska firma telekomunikacyjna i jedna z jej wiodących firm IT, wykorzystuje sprawdzoną i szeroką infrastrukturę AWS oraz możliwości chmury do zasilania swojej sieci 5G, zwiększania wydajności operacyjnej i napędzania innowacji. Swisscom realizuje strategię opartą na chmurze i będzie wykorzystywać AWS do zwiększania sprawności IT, zwiększania wydajności operacyjnej i przyspieszania wprowadzania na rynek nowych funkcji i usług technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT).

Dzięki infrastrukturze AWS szwajcarskie startupy były w stanie szybko skalować swoją działalność i konkurować na całym świecie. Ava, cyfrowy startup zajmujący się zdrowiem kobiet (przejęty przez FemTec Health) z biurami w Zurychu, San Francisco, Makati i Belgradzie, jest całkowicie zaangażowany w AWS. Stworzyli Ava Fertility Tracker jako codzienny towarzysz dla kobiet, który zapewnia kobietom spersonalizowane informacje w czasie rzeczywistym na temat płodności, ciąży i ogólnego stanu zdrowia. Bransoletka Ava jest obecnie sprzedawana w 36 krajach na całym świecie i działa na platformie AWS od pierwszego dnia sprzedaży.

Rozszerzanie zasięgu poprzez sieć partnerską AWS

Partnerzy AWS Partner Network (APN) z siedzibą w Szwajcarii również z zadowoleniem przyjęli wiadomość o uruchomieniu regionu Europa (Zurych).

APN obejmuje dziesiątki tysięcy niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) i integratorów systemów (SI) na całym świecie. AWS SI, partnerzy konsultingowi i niezależni dostawcy oprogramowania pomagają klientom z sektora korporacyjnego i publicznego w migracji do AWS, wdrażaniu aplikacji o znaczeniu krytycznym i dostarczaniu pełnego zakresu usług dla środowisk chmurowych. Posiadają ponad 150 partnerów gotowych do pomocy w Szwajcarii, jedna trzecia z nich ma swoją siedzibę główną w tym kraju.

Promowanie zróżnicowanej społeczności profesjonalistów

W grudniu 2020 r. Amazon ogłosił, że do 2025 r. pomoże 29 milionom ludzi na całym świecie rozwijać swoje umiejętności technologiczne dzięki bezpłatnym szkoleniom z zakresu przetwarzania w chmurze. Szwajcaria jest częścią tego globalnego wysiłku. Od 2019 roku AWS i partner szkoleniowy AWS, Digicomp, dostarczają programy szkoleniowe i certyfikacyjne indywidualnym uczniom, klientom i partnerom AWS, aby szybko budować umiejętności w chmurze i uzupełniać lukę w wiedzy.

Kilka uniwersytetów w Szwajcarii prowadzi kursy Akademii AWS w ramach swojego programu nauczania, w tym FHNW (Fachhochschule Nordwestschweiz), Fachhochschule Luzern i Technische Berufsschule Zürich. Do tej pory w programie AWS Academy uczestniczyły 32 szwajcarskie instytucje, a 16 z nich oferowało zajęcia w 2022 roku.

W marcu 2022 r. AWS uruchomił AWS re/Start w Szwajcarii we współpracy z Powerhouse Lausanne, dostawcą szkoleń promującym cyfrową równość i różnorodność w Szwajcarii. Druga część AWS re/Start rozpoczęła się w październiku 2022 r. we współpracy z organizacją non-profit Powercoders, która koncentruje się na nauczaniu uchodźców umiejętności informatycznych i pomaganiu im w wejściu na szwajcarski rynek pracy.

Dostępne już dziś

Wraz z uruchomieniem Regionu Europa (Zurych), AWS dalej rozszerza swoją ofertę infrastruktury, dając Ci elastyczność uruchamiania aplikacji w najbezpieczniejszej i niezawodnej infrastrukturze chmurowej przy jednoczesnym zachowaniu lokalizacji danych i zapewnieniu możliwie najniższych opóźnień dla szwajcarskich użytkowników końcowych. Nowy region jest już dostępny w konsoli zarządzania AWS i dla wywołań interfejsu API.

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.