AWS Fargate zwiększa domyślne limity liczby zasobów do 1000

22 lutego 2021

Ostatnimi czasy AWS Fargate zwiększył domyślne limity usług do 500, jednak od dzisiaj możesz uruchomić nawet do 1000 jednoczesnych zadań Amazon Elastic Container Service (ECS) oraz podów Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), działających w Fargate On-Demand, jak i 1000 jednoczesnych zadań ECS działających w Fargate Spot.

Są to domyślne przydziały (powszechnie znane jako limity) dla konta w danym regionie AWS. Ty jednak możesz zawsze zwiększyć te wartości jeszcze bardziej, aby spełnić wymagania swojej aplikacji poprzez żądanie zwiększenia limitu. To sprawia, że uruchamianie obciążeń na dużą skalę w Fargate, bezserwerowym silniku obliczeniowym dla kontenerów, który współpracuje z Amazon ECS, Amazon EKS i AWS Batch, jest jeszcze prostsze.

Nowe limity obowiązują we wszystkich regionach, w których dostępna jest Fargate. Wyższe limity są odzwierciedlane na Twoim koncie w sposób automatyczny, przez co nie musisz podejmować żadnych działań. Jeśli Twoje konto posiada zaakceptowany limit, który jest wyższy niż nowy limit domyślny, w dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z wyższego.

Możesz korzystać z konsoli AWS Service Quotas, aby wyświetlić i zażądać zwiększenia swoich limitów, a także pobrać metryki użycia za pomocą konsoli Amazon CloudWatch. Szczegółowe informacje na temat wyświetlania i zarządzania swoimi limitami w usłudze Fargate znajdują się na stronach dokumentacji Amazon ECS i Amazon EKS. Aby dowiedzieć się więcej na temat Service Quotas, zapoznaj się ze stroną dokumentacji limitów serwisowych.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.