AWS i VMware ogłaszają integrację VMware Cloud on AWS z Amazon FSx for NetApp ONTAP

6 września 2022

Klienci AWS szukają opłacalnych sposobów na dalszą migrację swoich aplikacji do chmury. VMware Cloud on AWS to w pełni zarządzana, wspólnie opracowana usługa, która przenosi do chmury architekturę centrum danych VMware klasy korporacyjnej, definiowaną programowo.

VMware Cloud on AWS oferuje klientom AWS możliwość uruchamiania aplikacji w spójnych operacyjnie środowiskach chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych opartych na VMware vSphere, przenosząc centrum danych VMware definiowane programowo (SDDC) do AWS.

W 2021 roku autorzy ogłosili w pełni zarządzaną usługę współdzielonej pamięci masowej Amazon FSx for NetApp ONTAP. Ta usługa zapewnia klientom AWS dostęp do popularnych funkcji, wydajności i interfejsów API systemów plików ONTAP z elastycznością, skalowalnością, bezpieczeństwem i odpornością AWS, ułatwiając migrację lokalnych aplikacji, które opierają się na sieciowej pamięci masowej (NAS) do AWS.

Dzisiaj twórcy z radością ogłaszają ogólną dostępność integracji VMware Cloud na AWS z Amazon FSx for NetApp ONTAP. Przed tym ogłoszeniem klienci mogli używać tylko VMware VSAN, gdzie mogli skalować pojemność magazynu danych za pomocą mocy obliczeniowej. Teraz mogą niezależnie skalować pamięć masową, a moduły SDDC można skalować dzięki dodatkowej pojemności pamięci, którą umożliwia FSx dla NetApp ONTAP.

Klienci mogą już dodawać pamięć masową do swoich SDDC, kupując dodatkowe hosty lub dodając natywne usługi pamięci masowej AWS, takie jak Amazon S3, Amazon EFS i Amazon FSx, aby zapewnić pamięć masową maszynom wirtualnym (VM) na istniejących hostach. Informacje te mogą sprawić, że być może pomyślisz, że nic w tym ogłoszeniu nie jest nowe.

W rzeczywistości dzięki tej niesamowitej integracji klienci AWS mogą teraz elastycznie dodawać opcję zewnętrznego magazynu danych, aby sprostać rosnącym potrzebom związanym z obciążeniem. W przypadku problemów z pamięcią masową lub ciągłych, nieplanowanych wymagań dotyczących pamięci masowej, ta integracja zapewnia opłacalny sposób na stopniowe zwiększanie pojemności bez konieczności zakupu większej liczby hostów. Korzystając z zewnętrznych magazynów danych za pośrednictwem FSx dla NetApp ONTAP, możesz elastycznie zwiększać pojemność pamięci masowej, zawsze wtedy, gdy wymagają tego obciążenia.

Przegląd integracji VMware Cloud on AWS z Amazon FSx for NetApp ONTAP

Istnieją dwie opcje połączenia kont umożliwiające udostępnienie pamięci masowej przekazywanej przez FSx dla NetApp ONTAP w celu zamontowania jako magazynu danych w chmurze VMware na AWS SDDC. Obie opcje wykorzystują dedykowaną wirtualną chmurę prywatną Amazon (Amazon VPC) dla systemu plików FSx, aby zapobiec konfliktom routingu.

Pierwszą możliwością jest utworzenie nowego Amazon VPC na tym samym połączonym koncie AWS i połączenie go z należącym do VMware Shadow VPC za pomocą VMware Transit Connect. Poniższy diagram przedstawia architekturę tej opcji:

Przegląd integracji VMware Cloud on AWS z Amazon FSx for NetApp ONTAP

Drugim rozwiązaniem jest utworzenie nowego konta AWS, które domyślnie zawiera Amazon VPC dla Regionu. Podobnie jak w przypadku pierwszej opcji, VMware Transit Connect służy do łączenia tego nowego VPC z należącym do VMware Shadow VPC. Oto schemat przedstawiający architekturę tej opcji:

Przegląd integracji VMware Cloud on AWS z Amazon FSx for NetApp ONTAP

Pierwsze kroki z VMware Cloud on AWS Integration z Amazon FSx for NetApp ONTAP

Pierwszym krokiem jest utworzenie systemu plików FSx dla NetApp ONTAP na koncie AWS. Czynności, które należy wykonać, aby to zrobić, są takie same, niezależnie od tego, czy używasz pierwszej, czy drugiej ścieżki do udostępniania i montowania magazynu danych NFS.

 1. Otwórz stronę usługi Amazon FSx.
 2. Na pulpicie wybierz Utwórz system plików, aby uruchomić kreator tworzenia systemu plików.
 3. Na stronie Wybierz typ systemu plików wybierz Amazon FSx for NetApp ONTAP, a następnie kliknij Dalej, co spowoduje przejście do strony Utwórz system plików ONTAP. Tutaj wybierz standardową metodę tworzenia.

Poniższy film przedstawia kompletny przewodnik dotyczący tworzenia FSx dla NetApp ONTAP:

Ten sam proces można znaleźć w tym przewodniku użytkownika FSx for ONTAP.

Po utworzeniu systemu plików zlokalizuj adres IP NFS na karcie Maszyny wirtualne magazynu. Adres IP NFS to ruchomy adres IP, który jest używany do zarządzania dostępem między węzłami systemu plików i jest wymagany do konfiguracji VMware Transit Connect.

Pierwsze kroki z VMware Cloud on AWS Integration z Amazon FSx for NetApp ONTAP

Location of the NFS IP address under the Storage virtual machines tab – AWS console

Tworzenie systemu plików FSx dla NetApp ONTAP jest już za Tobą, jednak teraz musisz utworzyć grupę SDDC i skonfigurować VMware Transit Connect. Aby to zrobić, musisz poruszać się między konsolą VMware Cloud Console a konsolą AWS.

Zaloguj się do konsoli VMware Cloud, a następnie przejdź do strony SDDC. Tutaj zlokalizuj przycisk Działania i wybierz Utwórz grupę SDDC. Gdy to zrobisz, podaj wymagane dane dla Nazwy (w poniższym przykładzie użyłyto „FSx SDDC Group” jako nazwy) i Opisu. W przypadku członkostwa uwzględnij tylko dane SDDC.

Po utworzeniu grupy SDDC pojawia się ona na liście grup SDDC. Wybierz grupę SDDC, a następnie przejdź do karty Zewnętrzne VPC.

Po utworzeniu grupy SDDC pojawia się ona na liście grup SDDC. Wybierz grupę SDDC, a następnie przejdź do karty Zewnętrzne VPC.

Po przejściu na kartę Zewnętrzne VPC kliknij przycisk DODAJ KONTO, a następnie podaj konto AWS, które zostało użyte do obsługi systemu plików FSx, a następnie kliknij Dodaj.

Teraz nadszedł czas, aby wrócić do konsoli AWS i zalogować się na to samo konto AWS, na którym utworzyłeś system plików Amazon FSx. W tym miejscu przejdź do strony usługi Menedżera dostępu do zasobów i kliknij przycisk Zaakceptuj udostępnianie zasobów.

Resource Access Manager service page to access the Accept resource share button – AWS console

Wróć do konsoli VMC. Obecnie zewnętrzna sieć VPC jest w stanie POWIĄZANA. Aktualizacja może potrwać kilka minut.

External VPC tab – VMC Console

Następnie musisz podłączyć interfejs sieciowy Transit Gateway do VPC. W tym celu wróć do konsoli AWS. Przewodnik krok po kroku można znaleźć w dokumentacji AWS Transit Gateway.

Poniżej znajduje się przykład, który reprezentuje typową architekturę VPC podłączonego do Transit Gateway:

A typical architecture of a VPC attached to a Transit Gateway

Jesteś już blisko zakończenia procesu. Musisz teraz zaakceptować załącznik bramy tranzytowej, a w tym celu wrócisz do konsoli VMware Cloud Console.

Zaakceptuj załącznik Transit Gateway w następujący sposób:

 1. Przejdź z powrotem do grupy SDDC, zakładka Zewnętrzne VPC, wybierz identyfikator konta AWS użyty do utworzenia ONTAP FSx NetApp i kliknij Zaakceptuj. Ten proces może potrwać kilka minut.
 2. Następnie musisz dodać trasy, aby SDDC mógł zobaczyć system plików FSx. Odbywa się to na tej samej karcie Zewnętrzne VPC, gdzie znajduje się tabela z VPC. W tej tabeli znajduje się przycisk o nazwie Dodaj trasy. W sekcji Dodaj trasę dodaj dwie trasy:
 • CIDR VPC, w którym wdrożono system plików FSx.
 • Zmienny adres IP systemu plików.
 1. Kliknij Gotowe, aby zakończyć zadanie trasy.

W konsoli AWS utwórz trasę powrotną do SDDC, lokalizując VPC na stronie usługi VPC i przechodząc do tabeli tras, jak pokazano poniżej.

VPC service page Route Table navigation – AWS console

Upewnij się, że posiadasz prawidłowe reguły ruchu przychodzącego dla CIDR grupy SDDC, lokalizując grupy zabezpieczeń w środowisku VPC i wyszukując używaną grupę zabezpieczeń (powinna być domyślna), aby zezwolić na reguły ruchu przychodzącego dla CIDR grupy SDDC.

Security Groups under VPC that are being used to allow the inbound rules for SDDC Group CIDR

Na koniec zamontuj NFS Datastore w konsoli VMware Cloud w następujący sposób:

 1. Znajdź swój SDDC.
 2. Po wybraniu SDDC przejdź do zakładki Pamięć masowa.
 3. Kliknij Dołącz Datastore, aby podłączyć wolumin(y) NFS.
 4. Następnym krokiem jest wybranie hostów w SDDC, do których ma zostać podłączony magazyn danych, i kliknięcie Mount, aby zakończyć zadanie.

Attach A New Datastore

Dostępne już dziś

Amazon FSx for NetApp ONTAP jest już dostępny dla klientów VMware Cloud on AWS we wschodnich stanach USA (Ohio, Płn. Wirginia), zachodnich stanach USA (Oregon), Azji i Pacyfiku (Bombaj, Seul, Singapur, Sydney, Tokio), Kanadzie (Centrum), Europie (Frankfurt, Irlandia, Londyn, Mediolan, Paryż, Sztokholm), Ameryce Południowej (São Paulo), AWS GovCloud (USA-Wschód) i AWS GovCloud (USA-Zachód).

źródło: AWS

 

 

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.