Amazon ElastiCache – magazyn danych pamięci podręcznej

10 maja 2021

Amazon ElastiCache to skalowalne, łatwe w konfiguracji i integracji z własnymi instancjami baz danych  narzędzie, umożliwiające pełne wykorzystanie pamięci podręcznej i zwiększenie wydajności aplikacji.

Amazon ElastiCache wykorzystuje dwa opensourcowe silniki: Memcached oraz Redis, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w czasie rzeczywistym, takich jak:  gry, kolejkowanie, buforowanie czy analiza danych.

Dzięki dedykowanej konsoli, dostępnej na stronie AWS,  zarządzanie Amazon ElastiCache jest bardzo proste. Dodatkowo integracja z Amazon CloudWatch, zapewnia szczegółowy monitoring z opcją wysyłania powiadomień po wystąpieniu określonych zdarzeń. Cenę za korzystanie z narzędzia, można oszacować korzystając z kalkulatora: calculator.aws

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.