Amazon ElastiCache – magazyn danych pamięci podręcznej

10 maja 2021

Amazon ElastiCache to skalowalne, łatwe w konfiguracji i integracji z własnymi instancjami baz danych  narzędzie, umożliwiające pełne wykorzystanie pamięci podręcznej i zwiększenie wydajności aplikacji.

Amazon ElastiCache wykorzystuje dwa opensourcowe silniki: Memcached oraz Redis, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w czasie rzeczywistym, takich jak:  gry, kolejkowanie, buforowanie czy analiza danych.

Dzięki dedykowanej konsoli, dostępnej na stronie AWS,  zarządzanie Amazon ElastiCache jest bardzo proste. Dodatkowo integracja z Amazon CloudWatch, zapewnia szczegółowy monitoring z opcją wysyłania powiadomień po wystąpieniu określonych zdarzeń. Cenę za korzystanie z narzędzia, można oszacować korzystając z kalkulatora: calculator.aws

Case Studies
Referencje

Polecamy firmę Hostersi jako dostawcę nowoczesnych i kompleksowych usług hostingowych. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalizm, indywidualne traktowanie klienta oraz ekspercka wiedza administratorów.

Michał Pac OP
Sekretarz Prowincji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.