Amazon ElastiCache – magazyn danych pamięci podręcznej

10 maja 2021

Amazon ElastiCache to skalowalne, łatwe w konfiguracji i integracji z własnymi instancjami baz danych  narzędzie, umożliwiające pełne wykorzystanie pamięci podręcznej i zwiększenie wydajności aplikacji.

Amazon ElastiCache wykorzystuje dwa opensourcowe silniki: Memcached oraz Redis, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w czasie rzeczywistym, takich jak:  gry, kolejkowanie, buforowanie czy analiza danych.

Dzięki dedykowanej konsoli, dostępnej na stronie AWS,  zarządzanie Amazon ElastiCache jest bardzo proste. Dodatkowo integracja z Amazon CloudWatch, zapewnia szczegółowy monitoring z opcją wysyłania powiadomień po wystąpieniu określonych zdarzeń. Cenę za korzystanie z narzędzia, można oszacować korzystając z kalkulatora: calculator.aws

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.