AWS Identity and Access Management (IAM) – bezpieczne zarządzanie dostępami

23 kwietnia 2021

 

AWS Identity and Access Management to usługa umożliwiająca tworzenie użytkowników w ramach środowiska AWS i nadawanie im uprawnień do  wybranych zasobów (np. do tworzenia serwerów wirtualnych, baz danych itd.)

 

AWS Identity and Access Management zapewnia pełną i bardzo szczegółową kontrolę dostępu do zasobów. Użytkownik, nadający uprawniania, ma do swojej dyspozycji ponad 400 zdefiniowanych konfiguracji dostępowych (tzw. Polityk). Gdyby    jednak to było za mało, może bez ograniczeń definiować własne. Inną przydatną funkcją AWS IAM jest łączenie pojedynczych użytkowników w grupy, na podstawie poziomu ich uprawnień, wraz z dostępem do pełnej analityki aktywności kont poszczególnych użytkowników.

Co ważne, AWS IAM jest usługą w pełni darmową, dostępną dla wszystkich użytkowników AWS.

Przeczytaj też:  Identity and Access Management best practices

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.