Amazon Aurora - relacyjna baza danych kompatybilna z MySQL i PostgreSQL stworzona dla chmury.

25 czerwca 2021

Amazon Aurora to relacyjna baza danych, kompatybilna z MySQL i PostgreSQL, dedykowana chmurze. Łączy wydajność i wysoką dostępność tradycyjnych baz danych z prostotą i opłacalnością baz danych open source.

Amazon Aurora jest do pięciu razy szybsza od standardowych baz danych MySQL i trzy razy szybsza, niż standardowe bazy PostgreSQL. Amazon Aurora Gwarantuje bezpieczeństwo, dostępność i niezawodność, spotykaną w komercyjnych bazach danych za 1/10 ich kosztów.

Amazon Aurora jest w pełni zarządzalna przez usługą relacyjnej bazy danych Amazon RDS, która automatyzuje czasochłonne działania administracyjne takie jak konfigurowanie baz danych, instalowanie poprawek czy tworzenie kopii zapasowych.

Amazon Aurora oferuje rozproszony, odporny na uszkodzenia, samonaprawiający się system pamięci masowej, który skaluje się automatycznie do 128 TB na każdą instancję bazy danych. Gwarantuje wysoką wydajność i dostępność dzięki maksymalnie 15 replikom odczytu o niskim opóźnieniu i odzyskiwaniu do określonego momentu, ciągłym tworzeniu kopii zapasowych w Amazon S3 i replikacji w trzech strefach dostępności (AZ)

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.