Amazon EMR - przetwarzanie danych w chmurze

28 maja 2021

Amazon EMR to narzędzie służące do szybkiego i optymalnego kosztowo przetwarzania ogromnych ilości danych w chmurze, przy użyciu open source'owch frameworków, takich jak Apache Spark, Apache Hive, Apache HBase, Apache Flink, Apache Hudi i Presto.

Amazon EMR ułatwia konfigurację, obsługę i skalowanie środowisk Big Data, poprzez automatyzację czasochłonnych zadań związanych z udostępnianiem pojemności czy dostrajaniem klastrów. Amazon EMR pozwala analizować petabajty danych 3x szybciej niż standardowy Apache Spark. Obciążenia mogą być uruchamiane w instancjach Amazon EC2, klastrach Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) lub lokalnie, wykorzystując EMR w AWS Outposts.

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.