Aktualności AWS

Krok naprzód w kierunku prawdziwie otwartego oprogramowania Elasticsearch

10 lutego 2021
W zeszłym tygodniu Elastic zapowiedziało, że zamierza zmienić strategię licencjonowania oprogramowania i że nie wypuści nowych wersji Elasticsearch oraz Kibana na licencji Apache, wersja 2.0 (Alv2).
czytaj więcej  

Amazon CloudWatch od teraz dodaje obsługę Fluent Bit dla logów kontenerów z Amazon EKS i Kubernetes

10 lutego 2021
AWS zapowiada dostępność obsługi Fluent Bit dla Amazon CloudWatch, w pełni zarządzanej usługi monitorowania i obserwowalności pay-as-you-go, dla zasobów działających w AWS i lokalnych
czytaj więcej  

Pakiet oszczędnościowy Amazon CloudFront Security

9 lutego 2021
Dnia 5-go lutego, AWS ogłosił możliwość skorzystania z pakietu oszczędnościowego Amazon CloudFront Security Savings Bundle. Pakiet ten jest elastycznym planem cenowym, który pomaga zaoszczędzić do 30% na rachunku CloudFront przy miesięcznej opłacie subskrypcji ważnej na rok.
czytaj więcej  

Amazon Aurora obsługuje PostgreSQL 12

9 lutego 2021
Amazon Aurora z kompatybilnością PostgreSQL od teraz obsługuje główną wersję 12. PostgreSQL 12 zapewnia lepsze zarządzanie, ulepszone możliwości partycjonowania, a także możliwość wykonywania zapytań o ścieżki JSON zgodnie ze specyfikacjami SQL/JSON.
czytaj więcej  

Odkrywaj, przeglądaj i koryguj niezamierzony dostęp do sekretów Secrets Manager, używając IAM Access Analyzer

9 lutego 2021
AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer od teraz analizuje zasady oparte na zasobach AWS Secrets Manager, aby pomóc Ci w odkrywaniu sekretów, do których można uzyskać dostęp publicznie lub z innych kont czy organizacji. IAM Access Analyzer ułatwia identyfikację oraz korektę niezamierzonego publicznego udostępniania tajemnic Secrets Manager pomiędzy kontami lub organizacjami. Pomaga to w ograniczeniu dostępu do Twoich sekretów oraz dostosowaniu się do najlepszych praktyk bezpieczeństwa najmniejszego uprzywilejowania.
czytaj więcej  

Amazon SES od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości e-mail

9 lutego 2021
Amazon Simple Email Service (Amazon SES) od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości wiadomości e-mail, takiej jak określona domena lub pojedynczy adres e-mail. Dzięki temu zasady z zestawu konfiguracyjnego mogą zostać dodane do wszystkich wiadomości e-mail wysłanych z tej tożsamości e-mail.
czytaj więcej  

Amazon Elasticsearch Service rozszerza szyfrowanie w spoczynku i szyfrowanie node-to-node na istniejące domeny

8 lutego 2021
Amazon Elasticsearch Service od teraz obsługuje szyfrowanie danych w stanie spoczynku, jak i szyfrowanie node-to-node w istniejących domenach, umożliwiając tym samym organizacjom obsługującym wrażliwe obciążenia spełnianie rygorystycznych wymagań bezpieczeństwa i zgodności.
czytaj więcej  

Amazon EBS zapowiada wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością dla wszystkich typów wolumenów EBS

8 lutego 2021
Twórcy z radością ogłaszają, że wszystkie typy wolumenów Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS) otrzymują teraz wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością, bez dodatkowych kosztów. Możesz korzystać ze wskaźników CloudWatch w celu monitorowania wydajności i stanu swoich wolumenów Amazon EBS. Ponadto możesz wykorzystać alarmy CloudWatch do automatycznego wykonywania działań lub wysyłać tematy SNS na podstawie CloudWatch Metrics.
czytaj więcej  

Nowe Amazon EBS Local Snapshots on Outposts

5 lutego 2021
Od 4-go lutego, dzięki Amazon EBS Local Snapshots on Outposts, można przechowywać migawki wolumenów Amazon EBS lokalnie w Amazon S3 on Outposts, aby zaspokoić potrzeby w zakresie przechowywania danych i lokalnego przetwarzania danych.
czytaj więcej  

Ogłoszenie nowej strefy AWS Wavelength Zone w Osace, Japan

4 lutego 2021
4-go lutego AWS ogłosił dostępność nowej strefy AWS Wavelength Zone w sieci 5G firmy KDDI w Osace. Wavelength Zones są teraz dostępne w 2 lokalizacjach w Japonii, w tym w ogłoszonej wcześniej strefie Wavelength w Tokio.
czytaj więcej  

Usługa AWS PrivateLink dla Amazon S3 jest teraz ogólnodostępna

3 lutego 2021
Na konferencji AWS re:Invent, AWS ogłosił dostępność nowej funkcji AWS PrivateLink for Amazon S3. AWS PrivateLink zapewnia prywatną łączność pomiędzy Amazon Simple Storage Service (S3) a zasobami lokalnymi przy użyciu prywatnych adresów IP z sieci wirtualnej.
czytaj więcej  

Amazon S3 Batch Operations wprowadza wsparcie dla funkcji Delete Object Tagging

2 lutego 2021
Niedawno, AWS umożliwił wykonywanie operacji S3 Delete Object Tagging przy użyciu Amazon S3 Batch Operations, aby usuwać tagi obiektów z wielu obiektów za pomocą pojedynczego żądania API lub kilku kliknięć w konsoli S3. Operacje typu Batch Operations umożliwiają wykonywanie powtarzalnych lub zbiorczych działań, takich jak kopiowanie obiektów lub zastępowanie zestawów tagów dla miliardów obiektów. Operacje te obsługują wszystkie prace ręczne, w tym zarządzanie ponownymi próbami oraz wyświetlanie postępu.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Aleksandra Krakowska
New Media & Marketing Manager
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.