Amazon EKS od teraz obsługuje AWS PrivateLink

10 stycznia 2023

Od teraz możesz już używać AWS PrivateLink, aby uzyskać prywatny dostęp do zarządania interfejsami API Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) z Amazon Virtual Private Cloud (VPC).

AWS PrivateLink zapewnia prywatną łączność między VPC, usługami AWS i sieciami lokalnymi. Możesz teraz zarządzać swoimi klastrami Amazon EKS w swoim VPC za pomocą AWS PrivateLink, aby pomóc Twojej organizacji w spełnieniu wymagań bezpieczeństwa i zgodności. 

Możesz także uzyskać dostęp do punktu końcowego VPC ze środowisk lokalnych lub z innych VPC przy użyciu AWS VPN, AWS Direct Connect lub VPC Peering. Tworzenie punktów końcowych VPC wiąże się z określonymi opłatami. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie z cennikiem AWS PrivateLink.

Amazon EKS to zarządzana usługa Kubernetes, która ułatwia uruchamianie Kubernetes w AWS bez konieczności instalowania, obsługi i utrzymywania własnej płaszczyzny kontrolnej Kubernetes lub węzłów roboczych. Amazon EKS jest certyfikowany jako zgodny z Kubernetes, więcz powodzeniem możesz przenosić standardową aplikację Kubernetes do EKS bez konieczności refaktoryzacji kodu.

Wsparcie EKS dla AWS PrivateLink jest dostępne w następujących regionach AWS: Wschodnie Stany Zjednoczone (Ohio, północna Wirginia), Zachodnie Stany Zjednoczone (Oregon, północna Kalifornia), Afryka (Kapsztad), Azja i Pacyfik (Hongkong, Bombaj, Singapur, Sydney, Seul, Tokio), Kanada, Europa (Irlandia, Frankfurt, Londyn, Sztokholm, Paryż, Mediolan), Bliski Wschód (Bahrajn), Ameryka Południowa (Sao Paulo) i AWS GovCloud (USA).

Aby korzystać z AWS PrivateLink, utwórz punkt końcowy interfejsu VPC dla Amazon EKS w swoim VPC za pomocą konsoli Amazon VPC, SDK lub CLI. Aby dowiedzieć się więcej o Amazon EKS, zapoznaj się z dokumentacją usługi.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.