Amazon VPC IP Address Manager (IPAM) zarządza teraz adresami IP w Twojej sieci poza Twoją organizacją AWS

25 stycznia 2023

Amazon VPC IP address manager (IPAM) pozwala teraz zarządzać adresami IP na kontach poza Twoją organizacją AWS przy użyciu AWS Resource Access Manager (RAM).

Upraszcza to przepływy pracy związane z zarządzaniem adresami IP (np. planowanie, śledzenie i monitorowanie), umożliwiając korzystanie z jednego IPAM na wszystkich kontach AWS.

Twoja sieć może sięgać nawet do VPC znajdujących się na kontach poza Twoją organizacją. Konta te mogą na przykład reprezentować inną branżę w Twojej firmie lub usługę zarządzaną hostowaną przez partnera w Twoim imieniu. Dzięki dzisiejszej wersji możesz udostępniać adresy IP zarządzane przez usługę IPAM kontom w innych organizacjach. Korzystając ze współdzielonych adresów IP, właściciele tych kont mogą tworzyć VPC lub elastyczne adresy IP, które odpowiadają Twoim potrzebom w zakresie łączności. Dzisiejsza wersja umożliwia również monitorowanie adresów IP (w tym elastycznych adresów IP) w innych organizacjach, co pozwala uniknąć problemów z łącznością, które mogą być spowodowane błędną alokacją adresów IP, poprawiając w ten sposób przepływ pracy audytu.

Ta nowa funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest VPC IP Address Manager (IPAM): Afryka (Kapsztad), Azja i Pacyfik (Hongkong, Bombaj, Osaka, Sydney, Tokio, Seul, Singapur), Kanada, Europa (Dublin, Frankfurt, Londyn, Mediolan, Paryż, Sztokholm), Bliski Wschód (Bahrajn), Ameryka Południowa (Sao Paulo), Zachodnie Stany Zjednoczone (Oregon, północna Kalifornia), Wschodnie Stany Zjednoczone (Ohio, północna Wirginia), AWS GovCloud (USA) -Wschód) i AWS GovCloud (USA-Zachód).

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z dokumentacją usługi IPAM. Korzystanie z tej funkcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen, odwiedź stronę Cennik Amazon VPC.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.