Aktualności AWS

Zapowiedź Usługi Zarządzanej przez Amazon (Amazon Managed Service) dla Grafana (w wersji podglądowej)

27 stycznia 2021
Amazon, we współpracy z Grafana Labs, w wersji zapoznawczej zapowiada Amazon Managed Service for Grafana (AMG) – w pełni zarządzaną usługę, która ułatwia tworzenie na żądanie skalowalnych i bezpiecznych obszarów roboczych Grafana w celu wizualizacji i analizy Twoich danych pochodzących z licznych źródeł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej współpracy, sprawdź bloga Raj Dutt, CEO Grafana LAB.
czytaj więcej  

Trzy typowe pytania dotyczące szyfrowania w chmurze i ich odpowiedzi na AWS

27 stycznia 2021
W Amazon Web Services (AWS) klienci zachęcani są do tego, aby wykorzystać szyfrowanie w celu ochrony swoich danych. Szyfrowanie jest podstawowym elementem dobrej strategii ochrony danych, jednakże czasami pojawiają się pytania odnośnie tego, w jaki sposób zarządzać szyfrowaniem w chmurze, aby spełniać wymagania związane z tempem wzrostu i złożonością dzisiejszych przedsiębiorstw. Szyfrowanie może wydawać się trudnym zadaniem – ludzie często wychodzą z założenia, że muszą doskonale opanować skomplikowane systemy, aby szyfrować dane, jednak chmura może to znacznie ułatwić.
czytaj więcej  

AWS IoT Greengrass 2.0 – z oprogramowaniem Open Source Edge Runtime i nowymi możliwościami programisty

26 stycznia 2021
Twórcy oprogramowania AWS IoT Greengrass z dumą przedstawiają AWS IoT Greengrass 2.0, nową wersję oprogramowania, która ułatwia twórcom urządzeń budowę, wdrażanie i zarządzanie inteligentnym oprogramowaniem urządzenia. AWS IoT Greengrass 2.0 zapewnia brzegowe środowisko uruchomieniowe typu open source, bogaty zestaw zaplanowanych komponentów oprogramowania, narzędzi dla rozwoju lokalnego oprogramowania i nowe funkcje zarządzania oprogramowaniem na dużych flotach urządzeń.
czytaj więcej  

Amazon Managed Service for Prometheus

25 stycznia 2021
Obserwowalność stanowi niezbędny aspekt zarządzania infrastrukturą chmury na dużą skalę. Musisz wiedzieć, że Twoje zasoby są w jak najlepszym stanie i działają zgodnie z oczekiwaniami, oraz że Twój system zapewnia pożądany poziom wydajności Twoim klientom.
czytaj więcej  

AWS Transfer Family – wsparcie techniczne dla Amazon Elastic File System

22 stycznia 2021
AWS Transfer Family obsługuje teraz transfery plików dla systemów plików Amazon Elastic File System (Amazon EFS), sprawiając, że klienci AWS Transfer Family w łatwy i bezpieczny sposób mogą zapewnić swoim partnerom biznesowym i klientom końcowym dostęp do plików przechowywanych w systemach plików Amazon EFS w przypadkach użycia, jak dystrybucja danych, przepływ pracy w łańcuchu dostaw, zarządzania treścią (content management) oraz aplikacji do obsługi sieci.
czytaj więcej  

AWS CloudShell – dostęp do zasobów AWS z wiersza poleceń

22 stycznia 2021
Niezależnie od tego, ile automatyzacji stworzyłeś, jak świetny jesteś w ćwiczeniu IAC (Infrastructure as Code), czasami musisz wchodzić w interakcję ze swoimi zasobami AWS w wierszu poleceń. Być może będziesz musiał sprawdzić albo dopasować plik konfiguracyjny, dokonać szybkiej naprawy środowiska produkcyjnego lub nawet eksperymentować z niektórymi nowymi funkcjami bądź usługami AWS.
czytaj więcej  

Amazon SQS zapowiada ceny warstwowe

22 stycznia 2021
Od dnia 1 stycznia 2021 usługa Amazon Simple Queue Service (SQ) zapewnia ceny warstwowe dla miesięcznych żądań API. Ceny wielopoziomowe zapewnią zniżki w oparciu o Twoje miesięczne zużycie Amazon SQS
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling umożliwia definiowanie 40 typów instancji podczas definiowania zasad instancji mieszanych (Mixed Instances Policy)

22 stycznia 2021
Amazon EC2 Auto Scaling od teraz obsługuje do 40 typów instancji wraz z zasadami instancji mieszanych. To podwaja liczbę typów instancji, które możesz określać. Do tej pory możliwe było określenie jedynie 20 typów instancji. Od teraz możesz skonkretyzować do 40 typów po wcześniejszym utworzeniu grupy Auto Scaling i w trakcie aktualizacji istniejących grup automatycznego skalowania.
czytaj więcej  

Jak zabezpieczyć samodzielnie zarządzaną usługę DNS przed atakami DDoS za pomocą AWS Global Accelerator i AWS Shield Advanced?

21 stycznia 2021
Z tego artykułu można dowiedzieć się jak poprawić odporność usługi DNS na ataki DDoS (Distributed Denial of Service) poprzez zastosowanie AWS Global Accelerator oraz AWS Shield Advanced. Można skorzystać z tych usług, aby wykorzystać niektóre z technik stosowanych przez Amazon Route 53 do ochrony przed atakami DDoS.
czytaj więcej  

Zacznij od precyzyjnej kontroli dostępu w Amazon Elasticsearch Service

21 stycznia 2021
Usługa Amazon Elasticsearch Service (Amazon ES) zapewnia precyzyjną kontrolę dostępu, dostarczaną przez dodatek Open Distro for Elasticsearch security plugin. Wtyczka ta dodaje uwierzytelnienie dla Kibana oraz kontrolę dostępu na poziomie klastra, indeksu, dokumentu i pola, które mogą pomóc w zabezpieczeniu danych. Obecnie istnieje wiele różnych sposobów na skonfigurowanie domeny Amazon ES, aby zapewnić kontrolę dostępu
czytaj więcej  

AWS rozszerza zakres TISAX na region Londyn oraz Paryż

21 stycznia 2021
8 grudnia 2020, AWS zakończył proces certyfikacji Trusted Information Security Assessment Exchange (TISAX) dla regionów Londyn oraz Paryż. Regiony te zostały ocenione na poziomie wysokim (AL 2) dla domen kontrolnych Information Handling oraz Data Protection, zgodnie z art. 28 ("Processor") European General Data Protection Regulation (GDPR).
czytaj więcej  

Certyfikaty ISO 2020 z nowym Regionem i zwiększonym zakresem usług

21 stycznia 2021
Firma Amazon Web Services (AWS) pomyślnie ukończyła audyty nadzoru, nie stwierdzając niezgodności z normami 9001, 27001, 27017 lub 27018. Audytorzy Ernst and Young Certify Point ponownie wydali certyfikaty w dniu 6 listopada 2020 roku. Potwierdzają one zgodność ISO Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji z punktu widzenia zewnętrznych audytorów.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Aleksandra Krakowska
New Media & Marketing Manager
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.