Aktualności AWS

Zmniejszanie niechcianego ruchu w witrynie dzięki nowej usłudze AWS WAF Bot Control

30 kwietnia 2021
Według badań zespołu AWS Shield Threat Research, aż 51% ruchu kierowanego do typowych aplikacji internetowych pochodzi ze skryptów działających na maszynach, zwanych także botami. Szeroka gama botów - niektóre chciane, inne niechciane - trafiają do Twoich punktów końcowych.
czytaj więcej  

Przedstawiamy Amazon S3 Object Lambda – korzystaj ze swojego kodu do przetwarzania danych w stanie, w jakim są pobierane z S3

29 kwietnia 2021
Kiedy przechowujesz dane w Amazon Simple Storage Service (S3), możesz w łatwy sposób udostępniać je do użytku za pomocą wielu aplikacji. Jednakże każda z tych aplikacji posiada swoje własne wymagania i może wymagać innego widoku danych.
czytaj więcej  

Protokół TLS 1.2 będzie wymagany dla wszystkich punktów końcowych AWS FIPS od 31 marca 2021

29 kwietnia 2021
Aby pomóc Ci spełnić Twoje potrzeby w zakresie zgodności, twórcy aktualizują wszystkie punkty końcowe AWS Federal Information Processing Standard (FIPS) do minimum Transport Layer Security (TLS) 1.2.
czytaj więcej  

Nowe Instancje Amazon EC2 x2GD – Graviton2 Power dla obciążeń intensywnie korzystających z pamięci

28 kwietnia 2021
Twórcy wypuścili na rynek pierwsze instancje EC2 oparte na Graviton pod koniec 2018 roku i ogłosili wydanie kolejnego procesora Graviton2 zaledwie rok później. Podwójne jednostki SIMD, obsługa instrukcji int8 I fp16 oraz inne ulepszenia architektoniczne pomiędzy generacjami sprawiają, że Graviton2 jest wysoce opłacalnym procesorem.
czytaj więcej  

Najważniejsze wydarzenia z ostatnich premier AWS Identity

27 kwietnia 2021
Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na temat AWS Identity od listopada 2020 roku do lutego 2021. Funkcje wyróżnione w tym artykule pomogą Ci w zarządzaniu i zabezpieczaniu Twojego środowiska Amazon Web Services (AWS). Usługi tożsamości odpowiadają na pytania typu „kto posiada dostęp do czego”. Umożliwiają Ci bezpieczne zarządzanie tożsamościami, zasobami i uprawnieniami na dużą skalę oraz wydajniejszą obsługę Twojego środowiska AWS.
czytaj więcej  

Wykrywaj anomalie w swoich metrykach i szybko diagnozuj problemy dzięki ogólnie dostępnemu Amazon Lookout for Metrics

27 kwietnia 2021
Od teraz Amazon Lookout for Metrics jest łatwo dostępny dla wszystkich klientów AWS. Lookout for Metrics jest usługą uczenia maszynowego (ML), która wykrywa anomalie lub nieoczekiwane zmiany w Twoich metrykach, pomagając Ci w proaktywnym monitorowaniu kondycji Twojej firmy, diagnozowaniu problemów i szybkim znajdowaniu możliwości – a wszystko to bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia z ML.
czytaj więcej  

Rozwiązanie DevOPS Monitoring Dashboard jest ogólnie dostępne

26 kwietnia 2021
Twórcy z radością obwieszczają wypuszczenie na rynek AWS DevOps Monitoring Dashboard, implementacji referencyjnej, która automatyzuje konfigurację pulpitów wskaźników DevOps, tak aby klienci rozwijający się w AWS mogli ocenić aktywność deweloperską i identyfikować obszary wymagające ciągłego doskonalenia.
czytaj więcej  

Automatycznie blokuj podejrzany ruch dzięki AWS Network Firewall i Amazon GuardDuty

26 kwietnia 2021
Zgodnie z AWS Security Incident Response Guide, korzystając z automatyzacji reakcji bezpieczeństwa, możesz zwiększyć zarówno skalę, jak i efektywność Twoich operacji bezpieczeństwa.
czytaj więcej  

Rozwiązywanie problemów z rozruchem i siecią za pomocą nowej konsoli EC2 Serial Console

23 kwietnia 2021
Naprawianie problemów produkcyjnych jest jednym z kluczowych obowiązków administratorów systemów i sieci. Zagłębiając się w dany problem tak głęboko, jak to konieczne, nie tylko (ostatecznie) mamy satysfakcję z rozwiązania problemu, ale także uczymy się wielu rzeczy, na które prawdopodobnie nie bylibyśmy narażeni w normalnych okolicznościach.
czytaj więcej  

IAM Access Analyzer ułatwia wdrażanie najmniejszych uprawnień, generując zasady IAM na podstawie aktywności związanej z dostępem

23 kwietnia 2021
W 2019 roku został uruchomiony AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer, aby pomóc Ci usunąć niezamierzony dostęp publiczny i cross-account poprzez analizę istniejących uprawnień.
czytaj więcej  

AWS WAF dodaje obsługę Request Header Insertion

22 kwietnia 2021
AWS WAF obsługuje teraz wstawianie nagłówków HTTP do żądania użytkownika, gdy WAF zezwala, aby żądanie dotarło do Twojej aplikacji.
czytaj więcej  

AWS Direct Connect ogłasza szyfrowanie MACsec dla dedykowanych połączeń 10Gbps i 100Gbps w wybranych lokalizacjach

22 kwietnia 2021
AWS Direct Connect oferuje szyfrowanie EEE 802.1AE MAC Security Standard (MACsec) dla dedykowanych połączeń 10Gbps oraz 100 Gbps w wybranych lokalizacjach, aby zabezpieczyć szybką, prywatną łączność z chmurą.
czytaj więcej  

AWS ogłasza koniec wsparcia dla Python 2.7 w AWS Lambda

21 kwietnia 2021
Z dniem 15 lipca 2021, AWS Lambda wycofa Python 2.7 jako obsługiwane środowisko wykonawcze, formalnie kończąc obsługę Pythona 2.7.
czytaj więcej  

Amazon VPC Flow Logs ogłasza integrację z Amazon Athena

21 kwietnia 2021
Logi przepływu Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) ułatwiają wysyłanie zapytań do logów przepływu VPC za pomocą Amazon Athena. Za pomocą kilku kliknięć możesz teraz zautomatyzować integrację między Athena i logami przepływu VPC dostarczonymi do usługi Amazon Simple Storage Service (S3).
czytaj więcej  

Amazon Fraud Detector obsługuje teraz Batch Fraud Predictions

20 kwietnia 2021
Niedawno AWS ogłosił, że Amazon Fraud Detector obsługuje zbiorcze prognozy oszustw. Amazon Fraud Detector to w pełni zarządzana usługa, która ułatwia identyfikację potencjalnie nieuczciwych działań online, takich jak tworzenie fałszywych kont lub oszustwa związane z płatnościami online.
czytaj więcej  

7 sposobów na poprawę bezpieczeństwa przepływów pracy uczenia maszynowego

20 kwietnia 2021
W tym poście dowiesz się, jak używać znanych mechanizmów zabezpieczeń do tworzenia bezpieczniejszych przepływów pracy uczenia maszynowego (ML). Idealną grupą docelową dla tego postu są tzw. data scientists, którzy chcą nauczyć się podstawowych sposobów poprawy bezpieczeństwa swoich przepływów pracy ML, a także inżynierowie bezpieczeństwa, którzy chcą zająć się zagrożeniami specyficznymi dla wdrożenia ML.
czytaj więcej  

Zautomatyzuj izolację instancji Amazon EC2, korzystając z tagów

19 kwietnia 2021
Powstrzymywanie jest kluczową częścią ogólnej strategii reagowania na incydenty (Incident Response Strategy), ponieważ praktyka ta daje ratownikom czas na przeprowadzenie analizy kryminalistycznej, eliminację oraz odzyskanie danych podczas incydentu. Istnieje wiele różnych podejść powstrzymywania. W tym artykule autorzy skupili się na izolacji – zdolności oddzielenia wielu celów, tak aby każdy z nich widział tylko siebie i wpływał na siebie – jako strategii powstrzymywania.
czytaj więcej  

Podejścia do uwierzytelniania zewnętrznych aplikacji w scenariuszu maszyna-maszyna

19 kwietnia 2021
Amazon Web Services (AWS) obsługuje wiele mechanizmów uwierzytelniania (AWS Signature v4, OpenID Connect, SAML 2.0 i inne), niezbędnych do zapewnienia bezpiecznego dostępu do zasobów AWS
czytaj więcej  

Sterownik Amazon EFS CSI od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie

16 kwietnia 2021
Sterownik Amazon Elastic File System (EFS) Container Storage Service (CSI) od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie trwałych woluminów Kubernetes. Aplikacje Kubernetes wymagające dostępu do współużytkowanego systemu plików w AWS od teraz mogą udostępniać pamięć masową na żądanie, eliminując tym samym potrzebę wstępnego udostępniania woluminów przez administratorów klastrów.
czytaj więcej  

Amazon EC2 od teraz obsługuje rozruch UEFI podczas migracji wirtualnych maszyn do EC2

15 kwietnia 2021
Amazon EC2 od teraz obsługuje uruchamianie Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) w trakcie migracji wirtualnych maszyn z lokalnego do EC2, bez konieczności konwertowania ich do Legacy BIOS. UEFI jest nowoczesnym oprogramowaniem układowym, które inicjuje Twój system operacyjny.
czytaj więcej  

W jaki sposób możesz korzystać z Amazon GuardDuty, aby wykrywać podejrzaną aktywność na swoim koncie AWS

15 kwietnia 2021
Amazon GuardDuty to zautomatyzowana usługa wykrywania zagrożeń, która nieustannie monitoruje podejrzane działania i nieautoryzowane zachowanie w celu ochrony Twoich kont AWS, obciążeń i danych przechowywanych w Amazon S3.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.