Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu rezerwami dla RDS PostgreSQL obsługuje teraz replikację przychodzącą

23 stycznia 2023

Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) dla PostgreSQL obsługuje teraz replikację przychodzącą z instancji bazy danych Amazon RDS Single-AZ (DB) i instancji Amazon RDS Multi-AZ DB z jedną rezerwą do wdrożeń Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu rezerwami.

Możesz wykorzystać tę replikację przychodzącą, aby pomóc w migracji istniejących wdrożeń Amazon RDS PostgreSQL do wdrożeń Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu rezerwami, które mają jedną instancję zapisującą i dwie instancje gotowości do odczytu w trzech strefach dostępności. Tworząc wdrożenie Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu rezerwami jako repliką do odczytu istniejącej instancji bazy danych RDS PostgreSQL, możesz wypromować replikę do odczytu jako nową podstawową, zazwyczaj w ciągu kilku minut.

Wdrożenia Amazon RDS Multi-AZ oferują zwiększoną dostępność i wytrzymałość, dzięki czemu idealnie pasują do produkcyjnych obciążeń baz danych. Wdrożenie Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu stanami gotowości obsługuje do 2 razy szybsze opóźnienia zatwierdzania transakcji niż wdrożenie Multi-AZ z jedną instancją gotowości. W tej konfiguracji automatyczne przełączanie awaryjne zwykle zajmuje mniej niż 35 sekund. Ponadto dwa stany gotowości do odczytu mogą również obsługiwać ruch odczytu bez konieczności dołączania dodatkowych replik odczytu.

Aby uzyskać pełną listę Amazon RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi stanami gotowości, regionalną dostępnością i obsługiwanymi wersjami silnika, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika Amazon RDS.

Dowiedz się więcej o wdrożeniach Amazon RDS Multi-AZ w Podręczniku użytkownika Amazon RDS i na blogu AWS News Blog. Twórz lub aktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu instancjami rezerwowymi w konsoli Amazon RDS Management Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.