AWS Storage Gateway wprowadza moduły Terraform dla Amazon S3 File Gateway

17 stycznia 2023

AWS Storage Gateway wprowadza moduły Terraform do wdrażania Amazon S3 File Gateway w środowiskach VMware.

Dzięki temu możesz teraz wykorzystać Infrastructure as Code (IaC) do automatyzacji i usprawnienia udostępniania oraz konfiguracji Amazon S3 File Gateways, zapewniając tym samym użytkownikom szybszą, powtarzalną i bezpieczną opcję wdrażania, która może być skalowana.

Nowa omawiana tutaj funkcja zapewnia konfigurowalny moduł Terraform, którego można używać do udostępniania Amazon S3 File Gateways oraz tworzenia wszystkich zasobów i zależności potrzebnych do pełnego wdrożenia bramy sieciowej i udziałów plików w środowisku VMware. Moduł Terraform udostępni maszynę wirtualną bramy, aktywuje bramę, skonfiguruje dysk pamięci podręcznej, dołączy bramę sieciową do domeny, utworzy zasobniki S3 oraz utworzy udziały plików, a następnie zmapuje je do zasobników S3. Klienci mogą rozpocząć od pobrania kodu źródłowego modułu Terraform Storage Gateway z GitHub. Szczegółowe informacje na temat korzystania z tej nowej funkcji znajdziesz na blogu AWS.

AWS Storage Gateway to hybrydowa usługa przechowywania danych w chmurze, która zapewnia lokalnym aplikacjom dostęp do praktycznie nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze. Możesz użyć AWS Storage Gateway do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych w AWS, udostępniania lokalnych udziałów plików wspieranych przez pamięć masową w chmurze oraz zapewniania lokalnym aplikacjom dostępu do danych w chmurze przy niewielkich opóźnieniach.

Odwiedź stronę produktową AWS Storage Gateway i uzyskaj dostęp do konsoli AWS Storage Gateway, aby rozpocząć. By zobaczyć wszystkie regiony, w których dostępna AWS Storage Gateway, sprawdź tabelę regionów AWS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.