Aktualności AWS

Amazon RDS obsługuje PostgreSQL 13

21 marca 2021
Amazon RDS for PostgreSQL obsługuje teraz wersję 13. PostgreSQL 13 dostarcza ulepszoną funkcjonalność i wydajność dzięki nowym funkcjom i ulepszeniom, takim jak de-duplikacja wpisów indeksu B-tree, ulepszoną wydajność zapytań korzystających z tabel partycjonowanych, sortowanie przyrostowe przyspieszenie sortowanie danych, równoległe przetwarzanie indeksów za pomocą polecenia VACUUM, więcej sposobów monitorowania aktywności w bazie danych PostgreSQL, nowe funkcje bezpieczeństwa i nie tylko. To wydanie dodaje również obsługę bool_plperl, co upraszcza pisanie procedur Perl.
czytaj więcej  

Amazon EKS obsługuje teraz dodawanie szyfrowania KMS envelope do istniejących klastrów w celu zwiększenia bezpieczeństwa obiektów secret.

21 marca 2021
Usługa Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) umożliwia wdrażanie szyfrowania typu envelope kluczy Kubernetes przy użyciu kluczy AWS Key Management Service (KMS) dla istniejących klastrów EKS. Szyfrowanie envelope dodaje dodatkową, zarządzaną przez klienta warstwę szyfrowania dla obiektów Secret, które są przechowywane w klastrze Kubernetes. Wdrażanie szyfrowania envelope jest uważane za dobrą praktykę w zakresie bezpieczeństwa w aplikacjach, które przechowują poufne dane oraz jest częścią strategii obrony typu defense in depth.
czytaj więcej  

Nowość – niższe koszty klas pamięci masowej dla systemu plików Amazon Elastic File System

19 marca 2021
Amazon Elastic File System (Amazon EFS) zapewnia prosty, bezserwerowy oraz elastyczny system plików typu „ustaw i zapomnij” dla współdzielonych danych w instancjach Amazon Elastic Compute (EC2) lub z usługami kontenerowymi i bezserwerowymi jak Amazon Elastic Container Service (ECS), Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), AWS Fargate i AWS Lambda.
czytaj więcej  

IAM Access Analyzer umożliwia weryfikację dostępu publicznego i dostępu do wielu kont przed wdrożeniem zmian uprawnień

19 marca 2021
AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer od teraz umożliwia Ci weryfikację dostępu przed wdrożeniem zmian uprawnień. IAM Access Analyzer używa wyczerpującej analizy zasad, aby zapewnić dające się udowodnić bezpieczeństwo i generować wyniki dotyczące dostępu do zasobów.
czytaj więcej  

AWS Backup dodaje wsparcie dla ciągłego tworzenia kopii zapasowych i przywracania do punktu w czasie instancji Amazon RDS

18 marca 2021
AWS Backup rozszerza wsparcie o obsługę ciągłych kopii zapasowych i przywracania do punktu w czasie (PITR) instancji Amazon Relational Database (Amazon RDS). Od teraz oprócz istniejącej obsługi zaplanowanych migawek Amazon RDS możesz także usprawnić planowanie i zarządzanie tworzeniem kopii zapasowych oraz kontrolę dostępu do ciągłych kopii zapasowych Amazon RDS.
czytaj więcej  

Amazon RDS dla PostgreSQL obsługuje zarządzane odzyskiwanie po awarii (DR) wraz z Cross-Region Automated Backups

17 marca 2021
Już od dzisiaj Amazon RDS dla PostgreSQL obsługuje międzyregionalne automatyczne kopie zapasowe. Ta funkcja rozszerza istniejącą już funkcjonalność tworzenia kopii zapasowych Amazon RDS, umożliwiając tym samym konfigurację automatycznej replikacji migawek systemu i dzienników transakcji z podstawowego regionu do drugiego regionu AWS.
czytaj więcej  

Jak szybko znaleźć i zaktualizować klucze dostępu, hasło oraz ustawienia MFA, korzystając z AWS Management Console

16 marca 2021
Od teraz możesz w szybszy sposób przeglądać oraz aktualizować wszystkie poświadczenia bezpieczeństwa w jednym miejscu, korzystając ze strony My Security Credentials w konsoli zarządzania AWS Management Console.
czytaj więcej  

Jak stale kontrolować i ograniczać grupy bezpieczeństwa za pomocą AWS Firewall Manager

12 marca 2021
Na konferencji AWS re: Invent 2019 oraz w poście na blogu Stephen Schmidt, Chief Information Security Officer for Amazon Web Services (AWS), przedstawił 10 najważniejszych elementów bezpieczeństwa, na które klienci AWS powinni zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcą poprawić swój stan bezpieczeństwa.
czytaj więcej  

Obsługa szyfrowania KMS na zasobach S3 używanych przez AWS Config

10 marca 2021
Usługa AWS Config wspiera już możliwość korzystania z klucza AWS Key Management Service (KMS) lub podanego aliasu Amazon Resource Name (ARN), do szyfrowania danych dostarczanych do Amazon Simple Storage Service (S3).
czytaj więcej  

Gdzie jest mój Tajny Klucz dostępu?

9 marca 2021
Możesz teraz wyszukiwać i aktualizować klucze dostępu z pojedynczej, centralnej lokalizacji w kontroli zarządzania AWS. Dowiedz się, jak to zrobić w tym poście.
czytaj więcej  

AWS CodeBuild obsługuje obciążenia oparte na Arm przy użyciu AWS Gravition2

8 marca 2021
Wsparcie AWS CodeBuild dla obciążeń opartych na Arm działa teraz na AWS Gravition2 bez żadnej dodatkowej konfiguracji.
czytaj więcej  

Amazon RDS publikuje nowe wydarzenia dla wdrożeń Multi-AZ

5 marca 2021
Amazon RDS dodaje nowe zdarzenia zgłaszające przyczynę automatycznego przełączania awaryjnego bazy danych Amazon RDS Multi-AZ, dzięki czemu można o wiele szybciej wykrywać i reagować na awarię. Przyczyny przełączania awaryjnego znajdziesz w dzienniku zdarzeń.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Aleksandra Krakowska
New Media & Marketing Manager
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.