Amazon RDS obsługuje teraz przywracanie snapshotów bazy danych z Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu stanami gotowości

10 stycznia 2023

Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) obsługuje teraz przywracanie migawek bazy danych (DB) pobranych z wdrożeń Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu stanami rezerwowymi do instancji Amazon RDS Single-AZ DB i instancji Amazon RDS Multi-AZ DB z jednym stanem gotowości. Możesz teraz użyć funkcji przywracania migawki bazy danych, aby utworzyć nowe instancje baz danych MySQL lub PostgreSQL dla środowisk programistycznych lub testowych.

Wdrożenia Amazon RDS Multi-AZ zapewniają zwiększoną dostępność i trwałość, dzięki czemu idealnie pasują do produkcyjnych obciążeń baz danych. Wdrożenie Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu stanami gotowości obsługuje do 2 razy szybsze zatwierdzanie transakcji niż wdrożenie Multi-AZ z jedną instancją gotowości. W tej konfiguracji automatyczne przełączanie awaryjne zwykle zajmuje mniej niż 35 sekund. Oprócz tego dwa stany gotowości do odczytu mogą również obsługiwać ruch odczytu bez konieczności dołączania dodatkowych replik odczytu.

Aby uzyskać pełną listę Amazon RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi stanami gotowości, regionalną dostępnością i obsługiwanymi wersjami silnika, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika Amazon RDS. Dowiedz się więcej o wdrożeniach Amazon RDS Multi-AZ w Podręczniku użytkownika Amazon RDS i na blogu AWS News Blog. Twórz lub aktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS Multi-AZ z dwoma możliwymi do odczytu instancjami rezerwowymi w konsoli Amazon RDS Management Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.