Aktualności AWS

Świętuj 15-lecie Amazon S3 z „Tygodniem Pi” dzięki wydarzeniom na żywo

30 marca 2021
15 lat temu powstał artykuł na bloga, w którym twórcy Amazon Simple Storage Service ogłosili jego powstanie. W tym poście zostało wyjaśnione, że usługa jest dostępna za pośrednictwem interfejsów API i była przeznaczona dla programistów.
czytaj więcej  

Zweryfikuj dostęp do zasobników S3 przed wdrożeniem zmian uprawnień wraz z IAM Access Analyzer

29 marca 2021
AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer pomaga Ci w monitorowaniu i ograniczaniu dostępu poprzez korzystanie ze zautomatyzowanej argumentacji do generowania obszernych wyników dotyczących dostępu do zasobów.
czytaj więcej  

Tworzenie rozwiązania Saas dla architektury multi-tenant przy użyciu Amazon EKS

26 marca 2021
Wraz z tym, jak coraz więcej organizacji wybiera model dostarczania oprogramowania jako usługi (SaaS), wiele z nich jako cel swoich rozwiązań wybiera Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS). Sposób programowania, efektywność kosztowa, bezpieczeństwo, wdrażanie i atrybuty operacyjne EKS stanowią kolejny przykuwający uwagę model dla dostawców SaaS.
czytaj więcej  

Jak synchronizacja AWS SSO Active Directory poprawia użytkowanie aplikacji AWS

26 marca 2021
Zarządzanie tożsamością jest najprostsze wtedy, kiedy możesz zarządzać tożsamościami w scentralizowanej lokalizacji i używać ich na różnych kontach oraz aplikacjach. Równocześnie chcesz mieć możliwość korzystania z tych tożsamości w aplikacjach i używać ich do innych celów, jak np. przeszukiwanie grup, znajdowanie członków konkretnej grupy czy udostępnianie projektów innym użytkownikom lub grupom.
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling dodaje obsługę lokalnych stref czasowych dla zaplanowanego skalowania

25 marca 2021
Funkcja zaplanowanego skalowania dla Amazon EC2 Auto Scaling umożliwia Ci zaplanowanie harmonogramu dla grupy Auto Scaling w celu skalowania w obrębie zdolności produkcyjnej EC2.
czytaj więcej  

Raport PCI DSS z jesieni 2020 roku jest teraz dostępny i obejmuje osiem dodatkowych usług

25 marca 2021
AWS nieustannie rozszerza zakres programów zabezpieczających, a niedawno poinformował, że osiem dodatkowych usług zostało dodanych do zakresu certyfikatu Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Daje to klientom więcej możliwości przetwarzania i przechowywania danych kart płatniczych oraz bezpiecznego projektowania środowiska danych posiadaczy kart (CDE) w Amazon Web Services (AWS).
czytaj więcej  

AWS Secrets Manager zapewnia obsługę replikacji obiektów secret w AWS Secrets Manager do wielu regionów AWS

24 marca 2021
AWS Secrets Manager umożliwia replikowanie obiektów secret w wielu regionach AWS. Obecnie możesz przyznać aplikacjom działającym w wielu regionach dostęp do replikowanych obiektów secret w odpowiednich regionach i polegać na AWS Secrets Manager, aby utrzymać synchronizację replik z głównym obiektem.
czytaj więcej  

AWS Config obsługuje usługi kontenerów Amazon

24 marca 2021
AWS Config obsługuje usługę Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS), Amazon Elastic Container Registry (Amazon ECR) i Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) we wszystkich regionach AWS.
czytaj więcej  

AWS CodePipeline obsługuje teraz 1000 pipeline’ów na konto

23 marca 2021
Od niedawna AWS CodePipeline obsługuje domyślnie 1000 pipeline’ów na konto, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego limitu wynoszącego 300. Możesz poprosić o zwiększenie limitu powyżej 1000 pipeline’ów na region lub konto za pośrednictwem konsoli Support Center Console.
czytaj więcej  

AWS Certificate Manager zapewnia monitorowanie wygaśnięcia certyfikatu za pośrednictwem Amazon CloudWatch

23 marca 2021
AWS Certificate Manager (ACM) publikuje teraz metryki certyfikatów i zdarzenia za pośrednictwem Amazon CloudWatch i Amazon EventBridge. Certyfikaty Secure Sockets Layer/Transport Layer Security (SSL / TLS) służą do zabezpieczania komunikacji sieciowej i ustalania tożsamości witryn internetowych w Internecie. Certyfikaty mają określony okres ważności i do dalszego użytkowania należy je odnowić przed wygaśnięciem. Te nowe metryki i zdarzenia pomagają administratorom śledzić daty wygaśnięcia certyfikatów i podejmować niezbędne działania lub konfigurować automatyzację, aby zapobiec wygaśnięciu certyfikatu i związanym z tym przestojom.
czytaj więcej  

Analiza i zrozumienie wykorzystania roli IAM z Amazon Detective

22 marca 2021
W tym poście pokażemy, w jaki sposób można wykorzystać funkcję analizy ról Amazon Detective do badania wyników dotyczących bezpieczeństwa, które są powiązane z wykorzystaniem ról AWS Identity and Access Management (IAM). Dowiesz się, jak możesz użyć tej funkcji, aby określić, który zasób Amazon Web Services (AWS) przyjął rolę, która wywołała alarm, oraz zrozumieć kontekst działań, które zasób wykonywał, gdy alarm został uruchomiony .
czytaj więcej  

Amazon VPC Flow Logs uwzględniają teraz nazwę AWS Service, Traffic Path i Flow Direction

22 marca 2021
Możesz teraz dodać cztery dodatkowe pola metadanych w logach Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC), a mianowicie kierunek przepływu, ścieżkę ruchu, pkt-src-aws-service i pkt-dst-aws-service. Dzięki tym dodatkowym polom możesz uzyskać wgląd w usługi AWS, z którymi komunikują się Twoje aplikacje, rozróżniać przepływy ruchu przychodzącego i wychodzącego oraz identyfikować następny przeskok ruchu wychodzącego, taki jak brama internetowa, połączenie typu VPC peering lub virtual private gateway.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Aleksandra Krakowska
New Media & Marketing Manager
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.