Amazon EC2 obsługuje system operacyjny Ubuntu Pro w modelu abonamentowym

1 sierpnia 2023

Amazon Web Services ogłasza ogólną dostępność Ubuntu Pro na Amazon EC2 w modelu z subskrypcją.

Możesz teraz łatwo wdrażać instancje Ubuntu Pro na żądanie i kupować plany oszczędnościowe Ubuntu Pro Compute z konsoli AWS EC2, a także uzyskać pięć dodatkowych lat aktualizacji zabezpieczeń Ubuntu od Canonical.

Opłata za instancje Ubuntu Pro EC2 AMI będzie naliczana w modelu sekundowym. W przypadku wszystkich nowych wdrożeń Ubuntu Pro EC2 AMI opłaty za Ubuntu Pro będą teraz widoczne w sekcji Elastic Cloud Compute na rachunku za AWS.

Oprócz kolejnych pięciu lat (łącznie dziesięć lat) utrzymania bezpieczeństwa, Ubuntu Pro zapewnia ochronę około 23 000 pakietów w repozytorium Ubuntu Universe. Na przykład Ubuntu 18.04 LTS zakończy standardowe wsparcie 31 maja 2023 r., jednak w przypadku Ubuntu Pro 18.04 LTS możesz nadal otrzymywać ochronę do kwietnia 2028 r.

Ubuntu Pro jest dostępny we wszystkich regionach publicznych AWS, w tym w regionach AWS GovCloud (USA). Aby rozpocząć, możesz przejść do konsoli EC2, wybrać opcję Uruchom instancję i znaleźć najnowszą wersję Ubuntu Pro 22.04 Amazon Machine Image (AMI) w sekcji Szybki start procesu uruchamiania instancji EC2. Inne wersje Ubuntu Pro (EC2 AMI), takie jak Ubuntu Pro 16.04 (EC2 AMI), Ubuntu Pro 18.04 (EC2 AMI) i Ubuntu Pro 20.04 (EC2 AMI), będą dostępne w AWS Marketplace i rozliczane przez EC2.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.