Lepsza widoczność danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dzięki narzędziu AWS Customer Carbon Footprint Tool

20 kwietnia 2023

Narzędzie Customer Carbon Footprint Tool obsługuje teraz opcję pobierania plików CSV, umożliwiając szczegółowe przeglądanie danych dotyczących śladu węglowego i pobieranie danych do innych systemów raportowania w celu dalszej analizy i udostępniania informacji.

Kontekst

Wartość biznesowa AWS wykracza poza redukcję całkowitego kosztu posiadania. Ekonomia skali, wysoka dostępność i elastyczność AWS pomagają zwiększyć produktywność personelu, zmniejszyć ryzyko biznesowe i poprawić zrównoważony rozwój. Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie możesz uzyskać dzięki AWS.

W ostatnich latach coraz więcej organizacji zaczęło koncentrować się na prowadzeniu działalności w bardziej wydajny i zrównoważony sposób oraz wyznaczyło sobie cel w zakresie efektywności energetycznej. AWS uruchomił narzędzie Customer Carbon Footprint Tool (CCFT) w marcu 2022 r., które umożliwia śledzenie emisji dwutlenku węgla z korzystania z usług AWS oraz bieżących i przewidywanych oszczędności emisji dzięki wykorzystaniu infrastruktury AWS obsługiwanej z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Zwiększona widoczność danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dzięki dostępnym plikom CSV do pobrania

Wcześniej raporty zbiorcze CCFT były dostępne do pobrania w formacie PDF. Jednak wielu z Was wyraziło zainteresowanie pobraniem raportu dotyczącego śladu węglowego w formacie CSV, aby można było wykorzystać dane do bardziej kompleksowego raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju, opartego na potrzebach organizacji. Wraz ze zmianą formatu raportu do pobrania, AWS zwiększył również rozdrobnienie danych w raporcie:

  • Obniżony próg raportowania emisji dwutlenku węgla: AWS obniżył próg raportowania emisji dwutlenku węgla z jednego miejsca po przecinku do trzech miejsc po przecinku, co oznacza, że dane dotyczące emisji dwutlenku węgla są teraz dostępne dla 0,00 X ton metrycznych CO2e, z poprzedniego poziomu 0, X ton metrycznych CO2e. Ta zmiana pozwoli klientom z mniejszymi środowiskami i śladem węglowym mniejszym niż 0,1 tony metrycznej CO2e wreszcie zobaczyć swój ślad węglowy. Zmniejszając widoczny próg emisji dwutlenku węgla do 1 kg, więcej klientów AWS będzie mogło zacząć zgłaszać ślad węglowy.
  • Poprawiona szczegółowość węglowa: interfejs użytkownika CCFT i poprzednie pliki do pobrania w formacie PDF dostarczają miesięcznych podsumowań danych według położenia geograficznego lub usługi. Dzięki nowemu plikowi do pobrania w formacie CSV możesz teraz analizować dane dotyczące emisji dwutlenku węgla na poziomie wielowymiarowym z uwzględnieniem miesiąca, usługi oraz położenia geograficznego. Na przykład możesz teraz zobaczyć swoje emisje dwutlenku węgla w przypadku korzystania z Amazon EC2 w Ameryce Północnej. Pomaga to lepiej i efektywniej zidentyfikować główne źródła śladu węglowego.

Jak to działa?

  • Zaloguj się do AWS Billing Console i wybierz „Raporty kosztów i użytkowania”

Lepsza widoczność danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dzięki narzędziu AWS Customer Carbon Footprint Tool

  • Przewijając w dół, będziesz mógł wyświetlić raport podsumowujący, w tym szacowane emisje AWS, emisje zapisane w AWS oraz rozkład emisji według geografii i usług. Dostępny jest przycisk „Pobierz”, w który można kliknąć i pobrać szczegółowe dane w postaci pliku CSV.

Customer Carbon Footprint Tool summary charts and the “download” button

  • Po otrzymaniu raportu CSV uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące identyfikatora konta AWS, danych dotyczących emisji dwutlenku węgla w tonach metrycznych, usługi AWS i położenia geograficznego. Ułatwia to przeglądanie danych według wybranego wymiaru, na przykład szybkie przestawienie według położenia geograficznego, a następnie usługi lub pozyskiwanie danych do bieżącego systemu BI.

 Sample CCFT report in the CSV format

Sample pivot report with CCFT data

Wnioski

Dzięki lepszej widoczności i elastyczności raportowania emisji dwutlenku węgla będziesz mieć większą kontrolę nad zarządzaniem i optymalizacją postępów inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju. Dowiedz się więcej o narzędziu Customer Carbon Footprint Tool z tego podręcznika użytkownika.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.