Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

7 lutego 2022

Amazon Elastic File System (Amazon EFS) umożliwia instancjom EC2, funkcjom AWS Lambda i kontenerom współdzielenie dostępu do w pełni zarządzanego systemu plików.

Po raz pierwszy ogłoszony w 2015 roku i ogólnie dostępny w 2016 roku, Amazon EFS zapewnia wydajność z niskimi opóźnieniami dla szerokiej gamy obciążeń i może być skalowany do tysięcy jednoczesnych klientów lub połączeń. 

Od premiery w 2016 roku twórcy nadal słuchają potrzeb klientów i wprowadzają innowacje, a także dodają wiele nowych funkcji i możliwości w odpowiedzi na Wasze opinie. Obejmują one dostęp lokalny za pośrednictwem Direct Connect (2016), szyfrowanie danych w spoczynku (2017), aprowizowaną przepustowość i szyfrowanie danych w tranzycie (2018), rzadko dostępną klasę pamięci (2019), autoryzację IAM i punkty dostępu (2020), tańsze klasy pamięci masowej w jednej strefie (2021) i nie tylko.

Przedstawiamy replikację

Dziś twórcy z przyjemnością ogłaszają, że od teraz replikacji można używać do automatycznego utrzymywania kopii systemów plików EFS w celu zapewnienia ciągłości biznesowej lub pomagania w spełnieniu wymagań dotyczących zgodności w ramach strategii odzyskiwania po awarii. Możesz to skonfigurować w kilka minut dla nowych lub istniejących systemów plików EFS, z replikacją w jednym regionie AWS lub między dwoma regionami AWS na tej samej partycji AWS.

Po skonfigurowaniu replikacja rozpoczyna się natychmiast. Cały ruch związany z replikacją pozostaje w globalnej sieci szkieletowej AWS, a większość zmian jest replikowana w ciągu minuty, przy czym ogólny cel punktu odzyskiwania (RPO) wynosi 15 minut dla większości systemów plików. Replikacja nie zużywa żadnych „burst credits” i nie jest wliczana do udostępnionej przepustowości systemu plików.

Konfiguracja replikacji

Aby skonfigurować replikację, otwórz konsolę Amazon EFS, wyświetl system plików, który chcesz zreplikować, i wybierz zakładkę Replikacja:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Kliknij „Utwórz replikację”, wybierz żądany region docelowy żądaną pamięć masową (regionalną lub jednostrefową). Możesz użyć domyślnego klucza KMS do szyfrowania lub wybrać inny. Przejrzyj swoje ustawienia i kliknij „Utwórz replikację”, aby kontynuować:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Replikacja rozpoczyna się natychmiast i natychmiast możesz zauważyć nowy system plików tylko do odczytu.

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Nowa metryka CloudWatch, TimeSinceLastSync, jest publikowana po zakończeniu początkowej replikacji, a następnie okresowo:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Replika jest tworzona w wybranym regionie. Utwórz wszelkie niezbędne cele montowania i zainstaluj replikę na instancji EC2:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

EFS śledzi modyfikacje bloków (obecnie 4 MB) używanych do przechowywania plików i metadanych oraz replikuje zmiany z szybkością do 300 MB na sekundę. Ze względu na to, że replikacja jest oparta na blokach, nie jest spójna w przypadku awarii; jeśli potrzebujesz spójności w awariach, możesz zapoznać się z AWS Backup.

Po skonfigurowaniu replikacji możesz zmienić zarządzanie cyklem życia, inteligentne warstwowanie, tryb przepustowości i ustawienie automatycznego tworzenia kopii zapasowych dla docelowego systemu plików. Tryb wydajności jest wybierany podczas tworzenia systemu plików i nie można go zmienić.

Inicjowanie przełączania awaryjnego

Jeśli musisz przejść awaryjnie do repliki, po prostu usuń replikację. Możesz to zrobić z dowolnej strony (źródła lub celu), klikając „Usuń” i potwierdzając moje zamiary:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Wprowadź „Usuń” i kliknij „Usuń replikację”, aby kontynuować:

Nowość – Replikacja dla Amazon Elastic File System (EFS)

Dawna replika tylko do odczytu jest teraz zapisywalnym systemem plików, którego możesz używać w ramach procesu odzyskiwania. Aby powrócić po awarii, utwórz replikę w oryginalnej lokalizacji, czekaj na zakończenie replikacji i usuń replikację.

Możesz również korzystać z wiersza poleceń i interfejsów EFS API do zarządzania replikacją. Na przykład:

create-replication-configuration / CreateReplicationConfiguration – Ustanów replikację dla istniejącego systemu plików.

describe-replication-configurations / DescribeReplicationConfigurations – Zobacz konfigurację replikacji dla źródłowego lub docelowego systemu plików lub dla wszystkich konfiguracji replikacji na koncie AWS. Dane zwrócone dla docelowego systemu plików obejmują również LastReplicatedTimestamp, czas ostatniej pomyślnej synchronizacji.

delete-replication-configuration / DeleteReplicationConfiguration – Zakończ replikację dla systemu plików.

Dostępne od teraz

Nowa funkcja jest już dostępna i możesz zacząć z niej korzystać już dziś w regionach AWS: wschodnich stanach USA (Północna Wirginia, Ohio), zachodnich stanach USA (Północna Kalifornia, Oregon), Azji (Bombaj), Azji i Pacyfiku (Osaka, Seul, Singapur), Azji i Pacyfiku (Sydney), Azji i Pacyfiku (Tokio), Kanady (Centrum), Europy (Frankfurt, Irlandia, Londyn, Paryż, Sztokholm), Ameryki Południowej (São Paulo) i regionach GovCloud.

Płacisz zwykłe opłaty za przechowywanie oryginalnego i replikowanego systemu plików oraz wszelkie obowiązujące opłaty za transfer danych między regionami lub wewnątrz regionu.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.