Aktualności AWS

Praca nad nowym regionem AWS dla Tel Awiwu, Izrael

2 lipca 2021
Dnia 10 czerwca AWS ogłosił, że trwają prace nad regionem AWS Israel (Tel Awiw), który zostanie otwarty w pierwszej połowie 2023 r. Region ten będzie miał trzy Availability Zones (Strefy Dostępności) i da klientom AWS w Izraelu możliwość uruchamiania obciążeń i przechowywania danych, które muszą pozostać w kraju.
czytaj więcej  

Pierwsze kroki z Amazon ECS Anywhere – od teraz ogólnie dostępnym

30 czerwca 2021
Od kiedy Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) został wypuszczony w 2014 roku, AWS udostępnił inne opcje uruchamiania zadań Amazon ECS poza regionem, takie jak AWS Wavelenght, oferty dla mobilnych urządzeń brzegowych lub AWS Outposts, usługi, która obejmuje klientów środowisk korzystających ze sprzętu będącego własnością oraz w pełni zarządzanego przez AWS.
czytaj więcej  

Recenzja krajobrazu zagrożeń AWS SHIELD: przegląd roczny 2020

25 czerwca 2021
AWS Shield jest zarządzaną usługą, która chroni aplikacje działające w Amazon Web Services (AWS) przeciwko zewnętrznym atakom, takim jak boty i ataki typu rozproszona odmowa usługi (DDoS). Shield wykrywa zdarzenia wolumetryczne warstwy sieci i aplikacji internetowych, które mogą wskazywać na atak DDoS, pobieranie treści internetowych lub inny nieautoryzowany ruch, który nie jest wykonywany przez ludzi, a który wchodzi w interakcję z zasobami AWS.
czytaj więcej  

Rozszerzenia AWS Lambda są teraz ogólnie dostępne — zacznij już dziś od swoich ulubionych narzędzi operacyjnych

21 czerwca 2021
W październiku 2020 r. AWS ogłosił podgląd rozszerzeń AWS Lambda, których można użyć do łatwej integracji funkcji Lambda z ulubionymi narzędziami do monitorowania, obserwowalności, bezpieczeństwa i zarządzania.
czytaj więcej  

Praca nad nowym regionem AWS dla Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UAE)

21 czerwca 2021
AWS poinformował, że region AWS Middle East (ZEA) jest w trakcie prac i zostanie otwarty w pierwszej połowie 2022 roku. Nowy region jest rozszerzeniem dotychczasowej inwestycji, która obejmuje już dwie lokalizacje AWS Direct Connect i dwie lokalizacje brzegowe Amazon CloudFront, z których wszystkie istnieją od 2018 r. Nowy region zapewni klientom AWS w Zjednoczonych Emiratach Arabskich możliwość uruchamiania obciążeń i przechowywania danych, które muszą pozostać w kraju, oprócz możliwości obsługi lokalnych klientów z jeszcze mniejszym opóźnieniem.
czytaj więcej  

Instancje EC2 High Memory z maksymalnie 12TB pamięci dostępne w dwóch dodatkowych regionach z opcjami zakupu On-Demand oraz Savings Plan

21 czerwca 2021
Pod koniec maja 2021, Amazon ogłosił, iż Amazon EC2 High Memory Instances z 6 TB, 9 TB i 12 TB pamięci (u-6tb1.56xlarge, u-6tb1.112xlarge, u-9tb1.112xlarge i u-12tb1.112xlarge) są dostępne w zachodnich stanach USA (Oregon) ) i AWS GovCloud (US-West). Globalna dostępność tych nowych instancji obejmuje teraz regiony AWS Wschodnie stany USA (Płn. Wirginia), Zachodnie stany USA (Oregon), AWS GovCloud (Zachodnie stany USA), Europa (Irlandia, Frankfurt) i Azja-Pacyfik (Singapur). Klienci mogą zacząć korzystać z tych nowych instancji High Memory z opcjami zakupu OD i Savings Plan.
czytaj więcej  

Wprowadzenie Amazon CloudWatch Resource Health

21 czerwca 2021
Amazon CloudWatch Resource Health to nowa funkcja, która umożliwia automatyczne wykrywanie, zarządzanie i wizualizację stanu oraz wydajności hostów Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) w aplikacjach w jednym widoku.
czytaj więcej  

Ulepszenia w wykrywaniu tekstu Amazon Rekognition – obsługa większej liczby słów, wyższej dokładności i niższych opóźnień

7 czerwca 2021
Amazon Rekognition to usługa analizy obrazu i wideo oparta na uczeniu maszynowym, która może identyfikować obiekty i koncepty, ludzi, twarze, nieodpowiednie treści, a także wykrywać tekst.
czytaj więcej  

Ogłoszenie nowej dostępności usługi AWS Application Migration Service

4 czerwca 2021
Amazon Web Services (AWS) ogłosił ogólną dostępność AWS Application Migration Service (AWS MGN), nowej usługi, która umożliwia organizacjom przenoszenie aplikacji do AWS bez wprowadzania zmian do aplikacji, ich struktury lub przeniesionych serwerów.
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling wprowadza Predictive Scaling jako natywną politykę skalowania

3 czerwca 2021
Amazon EC2 Auto Scaling od teraz w sposób natywny obsługuje Predictive Scaling, dzięki czemu możesz w sposób proaktywny skalować grupę Automatycznego Skalowania, aby być gotowym na nadchodzące żądania.
czytaj więcej  

Amazon CloudWatch Application Insights od teraz obsługuje monitorowanie kontenerów

2 czerwca 2021
Od teraz w łatwy sposób możesz skonfigurować monitorowanie, alarmy i pulpity Twoich aplikacji wdrożonych w Amazon Elastic Container Service (ECS), Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) i Kubernetes na kontenerach EC2 działających w AWS dzięki CloudWatch Application Insights.
czytaj więcej  

Amazon Elasticsearch Service zapowiada nowy, tańszy poziom pamięci masowej

28 maja 2021
Usługa Amazon Elasticsearch Service od teraz obsługuje także cold storage, w pełni zarządzany poziom pamięci masowej, który znacznie ułatwia klientom bezpieczne przechowywanie oraz analizowanie rzadko używanych danych na żądanie po znacznie niższych kosztach niż w przypadku innych warstw pamięci masowej. Płacisz tylko wtedy, kiedy ich potrzebujesz.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.