Aktualności AWS

Nowość – Narzędzie do pomiaru śladu węglowego klienta

1 marca 2022
Węgiel jest czwartym najobficiej występującym pierwiastkiem we wszechświecie, a także podstawowym składnikiem całego znanego życia na Ziemi. W połączeniu z tlenem tworzy dwutlenek węgla (CO2). Wiele rodzajów działalności przemysłowej, w tym spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel i ropa, uwalnia CO2 do atmosfery i powoduje zmiany klimatyczne.
czytaj więcej  

Wszystkiego najlepszego DynamoDB!

1 marca 2022
18 stycznia 2012 r. Jeff i Werner ogłosili ogólną dostępność Amazon DynamoDB, w pełni zarządzanej, elastycznej usługi bazy danych NoSQL zapewniającej jednocyfrową wydajność w milisekundach w dowolnej skali.
czytaj więcej  

Automatyzuj i centralnie zarządzaj ochroną danych dla Amazon S3 dzięki AWS Backup

28 lutego 2022
Klienci na całym świecie, zwłaszcza w branżach regulowanych, wymagają scentralizowanej ochrony i wykazanej zgodności danych aplikacji. Scentralizowana ochrona danych i lepszy wgląd w operacje tworzenia kopii zapasowych mogą zmniejszyć ryzyko kosztownych katastrof i wypadków, poprawić ciągłość biznesową i uprościć proces audytu. Ponieważ AWS Backup for Amazon S3 jest teraz ogólnie dostępny, możesz scentralizować ochronę danych aplikacji przechowywanych w Amazon S3 wraz z innymi usługami AWS w zakresie przechowywania, obliczeń i baz danych oraz osiągnąć cele w zakresie ciągłości biznesowej.
czytaj więcej  

Aktualizacja Elastic File System – opóźnienie odczytu milisekund

25 lutego 2022
Amazon Elastic File System (Amazon EFS) został zaprezentowany na początku 2015 r. i stał się powszechnie dostępny w 2016 r. Twórcy uruchomili EFS, aby ułatwić Ci tworzenie aplikacji wymagających współdzielonego dostępu do danych plików. EFS jest (i zawsze był) prosty i bezserwerowy: po prostu tworzysz system plików, dołączasz go do dowolnej liczby instancji EC2, funkcji Lambda lub kontenerów i możesz rozpocząć pracę. EFS jest bardzo wytrzymały i skalowalny oraz zapewnia silny model spójności odczytu po zapisie.
czytaj więcej  

Opublikuj standaryzowane zasoby klastra i kontenera EKS za pomocą Katalogu usług AWS

22 lutego 2022
Tempo rozwoju aplikacji w nowoczesnych środowiskach natywnych dla chmury stale rośnie wraz z innowacjami biznesowymi. Wiele firm ma trudności ze znalezieniem sposobu utrzymania najlepszych praktyk w zakresie zarządzania i wymogów zgodności przy jednoczesnym utrzymaniu zwinnej kultury innowacji.
czytaj więcej  

Nowość dla Amazon CodeGuru Reviewer — Detector Library and Security Detectors for Log-Injection Flaws

21 lutego 2022
Amazon CodeGuru Reviewer to narzędzie dla programistów, które wykrywa luki w zabezpieczeniach w Twoim kodzie i dostarcza inteligentne zalecenia w celu poprawy jakości kodu. Na przykład CodeGuru Reviewer wprowadził detektory bezpieczeństwa dla kodu Java i Python, aby zidentyfikować zagrożenia bezpieczeństwa z dziesięciu najważniejszych kategorii Open Web Application Security Project (OWASP) i postępować zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa dla interfejsów API AWS i popularnych bibliotek kryptograficznych.
czytaj więcej  

Zautomatyzuj strumieniowanie danych Amazon Connect za pomocą AWS CDK

15 lutego 2022
Wielu klientów chce szybko i spójnie udostępniać zasoby chmury Amazon Web Services (AWS) z zarządzaniem cyklem życia, traktując infrastrukturę jako kod (IaC). Powszechnie używanymi usługami są AWS CloudFormation i HashiCorp Terraform. Obecnie klienci ręcznie konfigurują strumieniowanie danych Amazon Connect, ponieważ usługa nie jest dostępna w ramach typów zasobów CloudFormation. Klienci mogą chcieć go rozszerzyć, aby pobierać dane kontaktowe i agenta w czasie rzeczywistym. Integracja odbywa się ręcznie i może powodować problemy z IaC.
czytaj więcej  

Tworzenie mechanizmów odzyskiwania po awarii za pomocą Amazon Route 53

15 lutego 2022
W przypadku wielu aplikacji wdrożenie w wielu strefach dostępności w jednym regionie AWS i dostosowanie do AWS Well-Architected Framework zapewnia odpowiednią równowagę dostępności, prostoty i przystępności. Jednak niektórzy klienci mogą mieć wyjątkowe powody, które wymagają rozszerzenia na dodatkowe regiony w konfiguracji typu active-active lub active-standby odzyskiwania po awarii (DR).
czytaj więcej  

Stałe dostarczanie klastrów Amazon EKS przy użyciu AWS CDK i CDK Pipelines

15 lutego 2022
Klienci zawsze szukają sposobów na zautomatyzowanie wdrażania swoich klastrów Amazon EKS w różnych wersjach, środowiskach, kontach i regionach. Wdrażanie tych klastrów obejmuje takie zadania, jak tworzenie klastrów z pożądaną konfiguracją sieci i rejestrowania, wybieranie wersji dodatków Amazon EKS i gdy są gotowe, wdrażanie innych komponentów infrastruktury.
czytaj więcej  

Praktyki bezpieczeństwa w wielodostępnych środowiskach SaaS AWS

15 lutego 2022
Zabezpieczanie aplikacji typu oprogramowanie jako usługa (SaaS) jest najwyższym priorytetem dla wszystkich architektów i programistów aplikacji. Postępowanie w ten sposób w środowisku współdzielonym przez wielu najemców może okazać się jeszcze większym wyzwaniem. Zrozumienie struktur i koncepcji tożsamości może być czasochłonne, a utworzenie izolacji dzierżawcy w tych środowiskach wymaga głębokiego zrozumienia różnych narzędzi i usług.
czytaj więcej  

Jak zbudować wieloregionalny potok analityczny AWS Security Hub i wizualizować dane Security Hub?

15 lutego 2022
AWS Security Hub to usługa, która zapewnia zagregowany wgląd w stan bezpieczeństwa i zgodności na wielu kontach Amazon Web Services (AWS). Łącząc Security Hub z Amazon QuickSight – skalowalną, bezserwerową, wbudowaną usługą Business Intelligence (BI) opartą na uczeniu maszynowym, stworzoną dla chmury – Twoi starsi liderzy i osoby podejmujące decyzje mogą korzystać z pulpitów nawigacyjnych, aby podejmować decyzje oparte na danych i ułatwiać bezpieczną konfigurację zasobów AWS.
czytaj więcej  

Jak wzbogacić wyniki AWS Security Hub o metadane konta

11 lutego 2022
W tym wpisie przedstawimy Ci, jak wdrożyć rozwiązanie, które wzbogaci wyniki AWS Security Hub o dodatkowe metadane związane z kontem, takie jak nazwa konta, jednostka organizacyjna (OU) powiązana z kontem, informacje kontaktowe dotyczące bezpieczeństwa, i tagi konta. Metadane konta mogą pomóc w wyszukiwaniu wyników, tworzeniu analiz oraz lepszym reagowaniu i korygowaniu wyników.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.