Aktualności AWS

Rozwiązywanie problemów z rozruchem i siecią za pomocą nowej konsoli EC2 Serial Console

23 kwietnia 2021
Naprawianie problemów produkcyjnych jest jednym z kluczowych obowiązków administratorów systemów i sieci. Zagłębiając się w dany problem tak głęboko, jak to konieczne, nie tylko (ostatecznie) mamy satysfakcję z rozwiązania problemu, ale także uczymy się wielu rzeczy, na które prawdopodobnie nie bylibyśmy narażeni w normalnych okolicznościach.
czytaj więcej  

IAM Access Analyzer ułatwia wdrażanie najmniejszych uprawnień, generując zasady IAM na podstawie aktywności związanej z dostępem

23 kwietnia 2021
W 2019 roku został uruchomiony AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer, aby pomóc Ci usunąć niezamierzony dostęp publiczny i cross-account poprzez analizę istniejących uprawnień.
czytaj więcej  

AWS WAF dodaje obsługę Request Header Insertion

22 kwietnia 2021
AWS WAF obsługuje teraz wstawianie nagłówków HTTP do żądania użytkownika, gdy WAF zezwala, aby żądanie dotarło do Twojej aplikacji.
czytaj więcej  

AWS Direct Connect ogłasza szyfrowanie MACsec dla dedykowanych połączeń 10Gbps i 100Gbps w wybranych lokalizacjach

22 kwietnia 2021
AWS Direct Connect oferuje szyfrowanie EEE 802.1AE MAC Security Standard (MACsec) dla dedykowanych połączeń 10Gbps oraz 100 Gbps w wybranych lokalizacjach, aby zabezpieczyć szybką, prywatną łączność z chmurą.
czytaj więcej  

AWS ogłasza koniec wsparcia dla Python 2.7 w AWS Lambda

21 kwietnia 2021
Z dniem 15 lipca 2021, AWS Lambda wycofa Python 2.7 jako obsługiwane środowisko wykonawcze, formalnie kończąc obsługę Pythona 2.7.
czytaj więcej  

Amazon VPC Flow Logs ogłasza integrację z Amazon Athena

21 kwietnia 2021
Logi przepływu Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) ułatwiają wysyłanie zapytań do logów przepływu VPC za pomocą Amazon Athena. Za pomocą kilku kliknięć możesz teraz zautomatyzować integrację między Athena i logami przepływu VPC dostarczonymi do usługi Amazon Simple Storage Service (S3).
czytaj więcej  

Amazon Fraud Detector obsługuje teraz Batch Fraud Predictions

20 kwietnia 2021
Niedawno AWS ogłosił, że Amazon Fraud Detector obsługuje zbiorcze prognozy oszustw. Amazon Fraud Detector to w pełni zarządzana usługa, która ułatwia identyfikację potencjalnie nieuczciwych działań online, takich jak tworzenie fałszywych kont lub oszustwa związane z płatnościami online.
czytaj więcej  

7 sposobów na poprawę bezpieczeństwa przepływów pracy uczenia maszynowego

20 kwietnia 2021
W tym poście dowiesz się, jak używać znanych mechanizmów zabezpieczeń do tworzenia bezpieczniejszych przepływów pracy uczenia maszynowego (ML). Idealną grupą docelową dla tego postu są tzw. data scientists, którzy chcą nauczyć się podstawowych sposobów poprawy bezpieczeństwa swoich przepływów pracy ML, a także inżynierowie bezpieczeństwa, którzy chcą zająć się zagrożeniami specyficznymi dla wdrożenia ML.
czytaj więcej  

Zautomatyzuj izolację instancji Amazon EC2, korzystając z tagów

19 kwietnia 2021
Powstrzymywanie jest kluczową częścią ogólnej strategii reagowania na incydenty (Incident Response Strategy), ponieważ praktyka ta daje ratownikom czas na przeprowadzenie analizy kryminalistycznej, eliminację oraz odzyskanie danych podczas incydentu. Istnieje wiele różnych podejść powstrzymywania. W tym artykule autorzy skupili się na izolacji – zdolności oddzielenia wielu celów, tak aby każdy z nich widział tylko siebie i wpływał na siebie – jako strategii powstrzymywania.
czytaj więcej  

Podejścia do uwierzytelniania zewnętrznych aplikacji w scenariuszu maszyna-maszyna

19 kwietnia 2021
Amazon Web Services (AWS) obsługuje wiele mechanizmów uwierzytelniania (AWS Signature v4, OpenID Connect, SAML 2.0 i inne), niezbędnych do zapewnienia bezpiecznego dostępu do zasobów AWS
czytaj więcej  

Sterownik Amazon EFS CSI od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie

16 kwietnia 2021
Sterownik Amazon Elastic File System (EFS) Container Storage Service (CSI) od teraz obsługuje dynamiczne udostępnianie trwałych woluminów Kubernetes. Aplikacje Kubernetes wymagające dostępu do współużytkowanego systemu plików w AWS od teraz mogą udostępniać pamięć masową na żądanie, eliminując tym samym potrzebę wstępnego udostępniania woluminów przez administratorów klastrów.
czytaj więcej  

Amazon EC2 od teraz obsługuje rozruch UEFI podczas migracji wirtualnych maszyn do EC2

15 kwietnia 2021
Amazon EC2 od teraz obsługuje uruchamianie Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) w trakcie migracji wirtualnych maszyn z lokalnego do EC2, bez konieczności konwertowania ich do Legacy BIOS. UEFI jest nowoczesnym oprogramowaniem układowym, które inicjuje Twój system operacyjny.
czytaj więcej