Aktualności AWS

Amazon Detective rozszerza badania w celu wykrycia nowych zagrożeń

14 września 2023
Amazon Detective obsługuje teraz badania bezpieczeństwa w zakresie monitorowania środowiska wykonawczego Amazon GuardDuty EKS Runtime Monitoring, ochrony GuardDuty RDS i ochrony Lambda. GuardDuty i Detective stanowią część szerokiego zestawu w pełni zarządzanych usług bezpieczeństwa AWS, które pomagają klientom identyfikować potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą szybko reagować. W ten sposób zespoły ds. bezpieczeństwa mogą skupić się na zadaniach o najwyższej wartości.
czytaj więcej  

AWS WAF zwiększa limity jednostek pojemności internetowych ACL

13 września 2023
Klienci AWS WAF mogą teraz korzystać z maksymalnie 5000 jednostek pojemności sieciowych list ACL (WCU) na jedną internetową listę ACL. WAF używa WCU do obliczania i kontrolowania zasobów operacyjnych, które są wymagane do uruchamiania reguł WAF, grup reguł i internetowych list ACL.
czytaj więcej  

AWS Lambda wprowadza przesyłanie strumieniowe ładunku odpowiedzi

11 września 2023
Funkcje AWS Lambda mogą teraz stopniowo przesyłać strumieniowo ładunki odpowiedzi z powrotem do klienta, w tym ładunki większe niż 6 MB, pomagając poprawić wydajność aplikacji internetowych i mobilnych. AWS Lambda to bezserwerowa usługa obliczeniowa, która umożliwia uruchamianie kodu bez udostępniania i zarządzania infrastrukturą.
czytaj więcej  

Amazon RDS Optimized Reads oferuje teraz do 2X szybsze zapytania w RDS dla PostgreSQL

8 września 2023
Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) for PostgreSQL obsługuje teraz Amazon RDS Optimized Reads, co zapewnia nawet dwa razy szybsze przetwarzanie zapytań w porównaniu z instancjami poprzedniej generacji.
czytaj więcej  

Amazon ElastiCache for Redis upraszcza tworzenie nowych klastrów w AWS Management Console

6 września 2023
Amazon ElastiCache dla Redis ułatwia teraz i przyspiesza rozpoczęcie konfigurowania klastra ElastiCache dla Redis. Nowa konsola oferuje usprawnioną nawigację i minimalne ustawienia wymagane do skonfigurowania klastra za pomocą zaledwie kilku kliknięć
czytaj więcej  

Katalog usług AWS ogłasza wsparcie dla oprogramowania typu open source Terraform

21 sierpnia 2023
AWS ogłasza obsługę katalogu usług AWS dla oprogramowania typu open source Terraform. Dzięki tej premierze klienci korzystający z oprogramowania typu open source Terraform mogą zapewnić swoim zespołom samoobsługowe udostępnianie wraz z zarządzaniem.
czytaj więcej  

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje skanowanie na żądanie

18 sierpnia 2023
Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje nową funkcję, która pozwala klientom inicjować skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na żądanie instancji Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), w tym instancji używanych do hostowania obciążeń kontenerowych.
czytaj więcej  

Kategorie kosztów AWS obsługują wymiar „Typ użytkowania”.

17 sierpnia 2023
Kategorie kosztów AWS dodały do swoich reguł nowy wymiar „Typ użytkowania”. Możesz teraz używać siedmiu typów wymiarów podczas tworzenia reguł kategorii kosztów: „Powiązane konto”, „Typ opłaty”, „Usługa”, „Typ użytkowania”, „Tagi alokacji kosztów”, „Region” i inne „Kategoria kosztów”.
czytaj więcej  

AWS Systems Manager Patch Manager obsługuje teraz Ubuntu 22.04

16 sierpnia 2023
Patch Manager, funkcja AWS Systems Manager, obsługuje teraz wdrażanie poprawek dla instancji z systemem Ubuntu 22.04.
czytaj więcej  

AWS Systems Manager Patch Manager obsługuje teraz Alma Linux

14 sierpnia 2023
Patch Manager, funkcja AWS Systems Manager, obsługuje teraz wdrażanie poprawek dla instancji z systemem Alma Linux w wersjach 8.3-8.7, 9.0-9.1. Patch Manager umożliwia automatyczne łatanie węzłów zarówno aktualizacjami związanymi z bezpieczeństwem, jak i innymi rodzajami aktualizacji w całej infrastrukturze.
czytaj więcej  

AWS License Manager obsługuje teraz aktualizację instancji EC2 z systemu operacyjnego Ubuntu do Ubuntu Pro

11 sierpnia 2023
AWS License Manager ogłasza nową funkcję aktualizacji instancji EC2 z systemem operacyjnym Ubuntu LTS (Long Term Support) do Ubuntu Pro. Wraz z subskrypcją Ubuntu Pro klienci otrzymują pięcioletnią rozszerzoną konserwację zabezpieczeń (ESM) w wersjach Ubuntu LTS firmy Canonical.
czytaj więcej  

AWS Lambda dodaje obsługę Javy 17

10 sierpnia 2023
AWS Lambda obsługuje teraz Javę 17 zarówno jako zarządzane środowisko wykonawcze, jak i podstawowy obraz kontenera.
czytaj więcej  

AWS Fault Injection Simulator obsługuje Amazon EC2 Instance disk fill

9 sierpnia 2023
AWS ogłasza rozszerzone wsparcie AWS Fault Injection Simulator (FIS) dla Amazon EC2 z nowym dokumentem SSM do wypełniania dysku instancji EC2.
czytaj więcej  

AWS Compute Optimizer obsługuje filtrowanie według tagów

8 sierpnia 2023
AWS Compute Optimizer obsługuje teraz możliwość filtrowania zaleceń dotyczących zmiany rozmiaru według tagów. Obejmuje to klucze znaczników, pary klucz znaczników i wartości lub kombinacje obu.
czytaj więcej  

AWS Backup obsługuje teraz przywracanie zasobów za pomocą tagów

7 sierpnia 2023
AWS Backup ogłasza wsparcie dla przywracania zasobów z tagami skopiowanymi z chronionych zasobów. AWS Backup to w pełni zarządzana usługa, która centralizuje i automatyzuje ochronę danych w usługach AWS i obciążeniach hybrydowych. Ta premiera nowej usługi umożliwia bezproblemowe rozszerzanie działań przy użyciu opartych na tagach zasad dostępu, alokacji kosztów, zapewniania zgodności i przepływów pracy automatyzacji dla przywróconych zasobów.
czytaj więcej  

AWS Backup obsługuje teraz powiadomienia użytkownika AWS

4 sierpnia 2023
AWS Backup ogłasza wsparcie dla zarządzania powiadomieniami o kopiach zapasowych z poziomu konsoli AWS User Notifications. AWS Backup to w pełni zarządzana usługa, która centralizuje i automatyzuje ochronę danych w usługach AWS i obciążeniach hybrydowych. To uruchomienie umożliwia łatwą konfigurację, monitorowanie i zarządzanie powiadomieniami związanymi z AWS Backup z centralnej lokalizacji.
czytaj więcej  

Amazon RDS Performance Insights zapewnia ulepszoną obsługę konsoli

3 sierpnia 2023
Usługa Amazon RDS (Relational Database Service) Performance Insights zapewnia teraz udoskonaloną obsługę konsoli w celu przeglądania metryk monitorowania wydajności dla baz danych Amazon RDS.
czytaj więcej  

Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz aktywację konfiguracji Cluster Mode w istniejących klastrach

2 sierpnia 2023
Od teraz możesz zaktualizować konfigurację klastra Amazon ElastiCache for Redis, aby włączyć tryb klastra bez konieczności przebudowywania klastra, migracji danych lub wpływania na dostępność aplikacji. Tryb klastra umożliwia skalowanie poza ograniczenia wydajności pojedynczego klastra Shard Redis. Aby uzyskać więcej informacji na temat trybu klastra w ElastiCache for Redis, zapoznaj się z dokumentacją.
czytaj więcej  

Amazon EC2 obsługuje system operacyjny Ubuntu Pro w modelu abonamentowym

1 sierpnia 2023
Amazon Web Services ogłasza ogólną dostępność Ubuntu Pro na Amazon EC2 w modelu z subskrypcją. Możesz teraz łatwo wdrażać instancje Ubuntu Pro na żądanie i kupować plany oszczędnościowe Ubuntu Pro Compute z konsoli AWS EC2, a także uzyskać pięć dodatkowych lat aktualizacji zabezpieczeń Ubuntu od Canonical.
czytaj więcej  

Przedstawiamy pulpity nawigacyjne AWS CloudTrail Lake – wizualizuj i analizuj dane CloudTrail

29 czerwca 2023
W styczniu 2022 r. firma AWS ogłosiła powszechną dostępność AWS CloudTrail Lake, zarządzanego jeziora audytu i bezpieczeństwa, które umożliwia agregowanie, przechowywanie i przeszukiwanie dzienników aktywności w celu audytu, badania bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów operacyjnych. Warto wiedzieć, że od momentu wprowadzenia na rynek tę funkcję przyjęły tysiące klientów.
czytaj więcej  

Nowe instancje Amazon EC2 C7gn: procesory Graviton3E i przepustowość sieci do 200 Gb/s

20 czerwca 2023
Instancje C7gn, które twórcy AWS zaprezentowali w ubiegłym roku, są już dostępne i możesz zacząć z nich korzystać już dziś. Instancje zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających obciążeniach sieciowych (zapory ogniowe, routery wirtualne, moduły równoważenia obciążenia itd.), analizie danych i ściśle powiązanych zadaniach przetwarzania klastrowego. Są zasilane przez procesory AWS Graviton3E i obsługują przepustowość sieci do 200 Gb/s.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.