Amazon RDS Proxy obsługuje teraz wdrożenia RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi trybami gotowości

23 stycznia 2024

Amazon RDS Proxy, w pełni zarządzany, wysoce dostępny serwer proxy bazy danych dla usługi Amazon Relational Database Service (RDS), obsługuje teraz wdrożenia RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi trybami gotowości.

Amazon RDS Proxy umożliwia aplikacjom łączenie i udostępnianie połączeń nawiązanych z bazą danych, poprawiając wydajność bazy danych i skalowalność aplikacji.

Wiele aplikacji, w tym te zbudowane w oparciu o nowoczesne architektury umożliwiające skalowanie poziome w zależności od ciągle zmieniającej się liczby aktywnych użytkowników, może otwierać dużą liczbę połączeń z bazami danych lub często otwierać i zamykać połączenia. Może to obciążyć pamięć i moc obliczeniową bazy danych, prowadząc do wolniejszej wydajności i ograniczonej skalowalności aplikacji. Amazon RDS Proxy znajduje się pomiędzy Twoją aplikacją a bazą danych, aby łączyć i udostępniać ustanowione połączenia z bazami danych, poprawiając wydajność bazy danych i skalowalność aplikacji. W przypadku awarii Amazon RDS Proxy automatycznie łączy się z rezerwową instancją bazy danych w regionie. Dzięki Amazon RDS Proxy poświadczeniami bazy danych i dostępem można zarządzać za pomocą AWS Secrets Manager i AWS Identity and Access Management (IAM), eliminując tym samym potrzebę osadzania poświadczeń bazy danych w kodzie aplikacji.

Usługa Amazon RDS Proxy jest obsługiwana we wszystkich wersjach RDS Multi-AZ Deployments z dwoma czytelnymi trybami gotowości. Pełną listę dostępności regionalnej i obsługiwanych wersji silników znajdziesz w Amazon RDS User Guide.

Możesz aktywować usługę Amazon RDS Proxy kilkoma kliknięciami, przechodząc do konsoli Amazon RDS i dodając punkty końcowe RDS Proxy do wdrożeń RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi trybami gotowości. Zapoznaj się z dokumentacją AWS, aby uzyskać więcej informacji.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.