Amazon RDS Optimized Writes for MySQL i MariaDB obsługują teraz instancje baz danych M5

19 stycznia 2024

Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) Optimized Writes obsługują teraz instancje bazy danych M5 (DB).

Dzięki zoptymalizowanym zapisom Amazon RDS możesz zwiększyć przepustowość zapisu Amazon RDS dla obciążeń MySQL i MariaDB nawet dwukrotnie bez dodatkowych kosztów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku obciążeń baz danych wymagających intensywnego zapisu, powszechnie spotykanych w aplikacjach takich jak płatności mobilne, handel finansowy i gry online.

W MySQL lub MariaDB jesteś chroniony przed utratą danych w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak awaria zasilania, dzięki wbudowanej funkcji zwanej „doublewrite buffer”, która zajmuje nawet dwukrotnie dłużej i zużywa dwukrotnie większą przepustowość I/O i zmniejsza przepustowość oraz wydajność bazy danych. Dzięki Amazon RDS Optimized Writes możesz poprawić zapis nawet dwukrotnie bez dodatkowych kosztów.

Funkcja Amazon RDS Optimized Writes jest dostępna jako opcja domyślna w RDS dla MySQL w wersji 8.0.30 i nowszych oraz RDS dla MariaDB w wersji 10.6.10 i nowszych. Pełną listę wszystkich obsługiwanych instancji można znaleźć w Amazon RDS User Guide dla MySQL i Amazon RDS User Guide dla MariaDB. Usługa Amazon RDS Optimized Writes jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w tym w regionach AWS GovCloud (Stany Zjednoczone-Wschód, Stany Zjednoczone-Zachód), w których obsługiwane są te instancje.

Dowiedz się więcej na temat Amazon RDS Optimized Writes na stronie funkcji Amazon RDS. Utwórz w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS for MySQL lub Amazon RDS dla bazy danych MariaDB ze zoptymalizowanymi zapisami w konsoli zarządzania Amazon RDS.

źrodło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.