Amazon RDS Proxy obsługuje teraz Extended Query Protocol

22 stycznia 2024

Amazon RDS Proxy to w pełni zarządzany i wysoce dostępny serwer proxy dla baz danych Amazon Aurora i RDS.

RDS Proxy umożliwia klientom płynne skalowanie aplikacji poprzez efektywne ponowne wykorzystanie połączeń z bazami danych. W przypadku aplikacji korzystających z protokołu PostgreSQL Extended Query Protocol, RDS Proxy może teraz ponownie wykorzystywać połączenia z bazą danych, co skutkuje efektywnym wykorzystaniem zasobów bazy danych.

Wiele aplikacji i sterowników baz danych korzysta z protokołu PostgreSQL Extended Query Protocol w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności. Przed tym uruchomieniem, gdy RDS Proxy napotkał komunikat protokołu rozszerzonego zapytania, automatycznie „przypinał” połączenie z bazą danych, co oznaczało, że aplikacje nie mogły czerpać korzyści z wydajnego ponownego wykorzystania połączenia z bazą danych. Teraz RDS Proxy będzie nadal łączyć i udostępniać połączenia z bazą danych po wykryciu komunikatu protokołu rozszerzonego zapytania, poprawiając wydajność bazy danych i skalowalność aplikacji. Ta funkcja jest domyślnie dostępna dla stałych i nowych klientów RDS Proxy. Aby dowiedzieć się więcej na temat łączenia i udostępniania połączeń, zapoznaj się z dokumentacją.

Usługa Amazon RDS Proxy jest dostępna dla Amazon Aurora ze zgodnością z MySQL, Amazon Aurora ze zgodnością z PostgreSQL, Amazon RDS dla MariaDB, Amazon RDS for MySQL, Amazon RDS for PostgreSQL i Amazon RDS dla SQL Server. Aby dowiedzieć się więcej o obsługiwanych regionach i wersjach silnika, zapoznaj się z naszą dokumentacją.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.