Amazon RDS Optimized Writes są teraz dostępne nawet dla 50% szybszych zapytań w Amazon RDS dla MySQL

29 listopada 2022

Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) for MySQL obsługuje teraz Amazon RDS Optimized Writes.

Dzięki zoptymalizowanym zapisom możesz zwiększyć przepustowość zapisu nawet dwukrotnie bez dodatkowych kosztów. Jest to szczególnie przydatne dla klientów korzystających z RDS for MySQL z obciążeniami baz danych wymagającymi dużej ilości zapisu, często spotykanymi w aplikacjach takich jak płatności cyfrowe, transakcje finansowe i gry online.

W MySQL jesteś chroniony przed utratą danych z powodu nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak awaria zasilania, za pomocą wbudowanej funkcji zwanej „buforem podwójnego zapisu”. Jednak ta metoda pisania trwa nawet dwa razy dłużej, zużywa dwa razy więcej przepustowości I/O i zmniejsza przepustowość oraz wydajność bazy danych. Od dzisiaj Amazon RDS Optimized Writes zapewnia nawet dwukrotną poprawę przepustowości transakcji zapisu w RDS for MySQL, pisząc tylko raz, chroniąc Cię przed utratą danych i bez dodatkowych kosztów. Optimized Writes wykorzystuje system AWS Nitro do niezawodnego i trwałego zapisu w pamięci tabeli w jednym kroku.

Amazon RDS Optimized Writes są dostępne jako opcja domyślna w RDS dla MySQL w wersji 8.0.30 i nowszych oraz w instancjach baz danych db.r6i i db.r5b. Usługa Optimized Writes jest dostępna we wschodnich stanach USA (Wirginia Północna, Ohio), zachodnich stanach USA (Oregon), Europie (Irlandia, Paryż, Frankfurt), regionie Azji i Pacyfiku (Tokio, Singapur) obejmujących Regiony AWS.

Dowiedz się więcej o Amazon RDS Optimized Writes na stronie funkcji Amazon RDS, Przewodniku użytkownika Amazon RDS oraz na blogu AWS News Blog. Utwórz w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS for MySQL ze zoptymalizowanymi zapisami w konsoli Amazon RDS Management Console.

źródło: AWS


Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.