Aktualności AWS

Klastry Amazon EKS obsługują teraz uwierzytelnianie użytkowników za pomocą dostawców tożsamości zgodnych z OIDC

12 lutego 2021
Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) obsługuje teraz używanie dostawców tożsamości zgodnych z OpenID Connect (OIDC) jako opcji uwierzytelniania użytkownika w klastrach Kubernetes. Dzięki uwierzytelnianiu OIDC, można zarządzać dostępem użytkowników do klastrów EKS przy użyciu standardowych procedur w organizacji do tworzenia, włączania i wyłączania kont pracowników.
czytaj więcej  

Krok naprzód w kierunku prawdziwie otwartego oprogramowania Elasticsearch

10 lutego 2021
W zeszłym tygodniu Elastic zapowiedziało, że zamierza zmienić strategię licencjonowania oprogramowania i że nie wypuści nowych wersji Elasticsearch oraz Kibana na licencji Apache, wersja 2.0 (Alv2).
czytaj więcej  

Amazon CloudWatch od teraz dodaje obsługę Fluent Bit dla logów kontenerów z Amazon EKS i Kubernetes

10 lutego 2021
AWS zapowiada dostępność obsługi Fluent Bit dla Amazon CloudWatch, w pełni zarządzanej usługi monitorowania i obserwowalności pay-as-you-go, dla zasobów działających w AWS i lokalnych
czytaj więcej  

Pakiet oszczędnościowy Amazon CloudFront Security

9 lutego 2021
Dnia 5-go lutego, AWS ogłosił możliwość skorzystania z pakietu oszczędnościowego Amazon CloudFront Security Savings Bundle. Pakiet ten jest elastycznym planem cenowym, który pomaga zaoszczędzić do 30% na rachunku CloudFront przy miesięcznej opłacie subskrypcji ważnej na rok.
czytaj więcej  

Amazon Aurora obsługuje PostgreSQL 12

9 lutego 2021
Amazon Aurora z kompatybilnością PostgreSQL od teraz obsługuje główną wersję 12. PostgreSQL 12 zapewnia lepsze zarządzanie, ulepszone możliwości partycjonowania, a także możliwość wykonywania zapytań o ścieżki JSON zgodnie ze specyfikacjami SQL/JSON.
czytaj więcej  

Odkrywaj, przeglądaj i koryguj niezamierzony dostęp do sekretów Secrets Manager, używając IAM Access Analyzer

9 lutego 2021
AWS Identity and Access Management (IAM) Access Analyzer od teraz analizuje zasady oparte na zasobach AWS Secrets Manager, aby pomóc Ci w odkrywaniu sekretów, do których można uzyskać dostęp publicznie lub z innych kont czy organizacji. IAM Access Analyzer ułatwia identyfikację oraz korektę niezamierzonego publicznego udostępniania tajemnic Secrets Manager pomiędzy kontami lub organizacjami. Pomaga to w ograniczeniu dostępu do Twoich sekretów oraz dostosowaniu się do najlepszych praktyk bezpieczeństwa najmniejszego uprzywilejowania.
czytaj więcej  

Amazon SES od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości e-mail

9 lutego 2021
Amazon Simple Email Service (Amazon SES) od teraz umożliwia przyporządkowanie zestawu konfiguracyjnego do tożsamości wiadomości e-mail, takiej jak określona domena lub pojedynczy adres e-mail. Dzięki temu zasady z zestawu konfiguracyjnego mogą zostać dodane do wszystkich wiadomości e-mail wysłanych z tej tożsamości e-mail.
czytaj więcej  

Amazon Elasticsearch Service rozszerza szyfrowanie w spoczynku i szyfrowanie node-to-node na istniejące domeny

8 lutego 2021
Amazon Elasticsearch Service od teraz obsługuje szyfrowanie danych w stanie spoczynku, jak i szyfrowanie node-to-node w istniejących domenach, umożliwiając tym samym organizacjom obsługującym wrażliwe obciążenia spełnianie rygorystycznych wymagań bezpieczeństwa i zgodności.
czytaj więcej  

Amazon EBS zapowiada wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością dla wszystkich typów wolumenów EBS

8 lutego 2021
Twórcy z radością ogłaszają, że wszystkie typy wolumenów Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS) otrzymują teraz wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością, bez dodatkowych kosztów. Możesz korzystać ze wskaźników CloudWatch w celu monitorowania wydajności i stanu swoich wolumenów Amazon EBS. Ponadto możesz wykorzystać alarmy CloudWatch do automatycznego wykonywania działań lub wysyłać tematy SNS na podstawie CloudWatch Metrics.
czytaj więcej  

Nowe Amazon EBS Local Snapshots on Outposts

5 lutego 2021
Od 4-go lutego, dzięki Amazon EBS Local Snapshots on Outposts, można przechowywać migawki wolumenów Amazon EBS lokalnie w Amazon S3 on Outposts, aby zaspokoić potrzeby w zakresie przechowywania danych i lokalnego przetwarzania danych.
czytaj więcej  

Ogłoszenie nowej strefy AWS Wavelength Zone w Osace, Japan

4 lutego 2021
4-go lutego AWS ogłosił dostępność nowej strefy AWS Wavelength Zone w sieci 5G firmy KDDI w Osace. Wavelength Zones są teraz dostępne w 2 lokalizacjach w Japonii, w tym w ogłoszonej wcześniej strefie Wavelength w Tokio.
czytaj więcej  

Usługa AWS PrivateLink dla Amazon S3 jest teraz ogólnodostępna

3 lutego 2021
Na konferencji AWS re:Invent, AWS ogłosił dostępność nowej funkcji AWS PrivateLink for Amazon S3. AWS PrivateLink zapewnia prywatną łączność pomiędzy Amazon Simple Storage Service (S3) a zasobami lokalnymi przy użyciu prywatnych adresów IP z sieci wirtualnej.
czytaj więcej  

Amazon S3 Batch Operations wprowadza wsparcie dla funkcji Delete Object Tagging

2 lutego 2021
Niedawno, AWS umożliwił wykonywanie operacji S3 Delete Object Tagging przy użyciu Amazon S3 Batch Operations, aby usuwać tagi obiektów z wielu obiektów za pomocą pojedynczego żądania API lub kilku kliknięć w konsoli S3. Operacje typu Batch Operations umożliwiają wykonywanie powtarzalnych lub zbiorczych działań, takich jak kopiowanie obiektów lub zastępowanie zestawów tagów dla miliardów obiektów. Operacje te obsługują wszystkie prace ręczne, w tym zarządzanie ponownymi próbami oraz wyświetlanie postępu.
czytaj więcej  

Zapowiedź Usługi Zarządzanej przez Amazon (Amazon Managed Service) dla Grafana (w wersji podglądowej)

27 stycznia 2021
Amazon, we współpracy z Grafana Labs, w wersji zapoznawczej zapowiada Amazon Managed Service for Grafana (AMG) – w pełni zarządzaną usługę, która ułatwia tworzenie na żądanie skalowalnych i bezpiecznych obszarów roboczych Grafana w celu wizualizacji i analizy Twoich danych pochodzących z licznych źródeł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej współpracy, sprawdź bloga Raj Dutt, CEO Grafana LAB.
czytaj więcej  

Trzy typowe pytania dotyczące szyfrowania w chmurze i ich odpowiedzi na AWS

27 stycznia 2021
W Amazon Web Services (AWS) klienci zachęcani są do tego, aby wykorzystać szyfrowanie w celu ochrony swoich danych. Szyfrowanie jest podstawowym elementem dobrej strategii ochrony danych, jednakże czasami pojawiają się pytania odnośnie tego, w jaki sposób zarządzać szyfrowaniem w chmurze, aby spełniać wymagania związane z tempem wzrostu i złożonością dzisiejszych przedsiębiorstw. Szyfrowanie może wydawać się trudnym zadaniem – ludzie często wychodzą z założenia, że muszą doskonale opanować skomplikowane systemy, aby szyfrować dane, jednak chmura może to znacznie ułatwić.
czytaj więcej  

AWS IoT Greengrass 2.0 – z oprogramowaniem Open Source Edge Runtime i nowymi możliwościami programisty

26 stycznia 2021
Twórcy oprogramowania AWS IoT Greengrass z dumą przedstawiają AWS IoT Greengrass 2.0, nową wersję oprogramowania, która ułatwia twórcom urządzeń budowę, wdrażanie i zarządzanie inteligentnym oprogramowaniem urządzenia. AWS IoT Greengrass 2.0 zapewnia brzegowe środowisko uruchomieniowe typu open source, bogaty zestaw zaplanowanych komponentów oprogramowania, narzędzi dla rozwoju lokalnego oprogramowania i nowe funkcje zarządzania oprogramowaniem na dużych flotach urządzeń.
czytaj więcej  

Amazon Managed Service for Prometheus

25 stycznia 2021
Obserwowalność stanowi niezbędny aspekt zarządzania infrastrukturą chmury na dużą skalę. Musisz wiedzieć, że Twoje zasoby są w jak najlepszym stanie i działają zgodnie z oczekiwaniami, oraz że Twój system zapewnia pożądany poziom wydajności Twoim klientom.
czytaj więcej  

AWS Transfer Family – wsparcie techniczne dla Amazon Elastic File System

22 stycznia 2021
AWS Transfer Family obsługuje teraz transfery plików dla systemów plików Amazon Elastic File System (Amazon EFS), sprawiając, że klienci AWS Transfer Family w łatwy i bezpieczny sposób mogą zapewnić swoim partnerom biznesowym i klientom końcowym dostęp do plików przechowywanych w systemach plików Amazon EFS w przypadkach użycia, jak dystrybucja danych, przepływ pracy w łańcuchu dostaw, zarządzania treścią (content management) oraz aplikacji do obsługi sieci.
czytaj więcej  

AWS CloudShell – dostęp do zasobów AWS z wiersza poleceń

22 stycznia 2021
Niezależnie od tego, ile automatyzacji stworzyłeś, jak świetny jesteś w ćwiczeniu IAC (Infrastructure as Code), czasami musisz wchodzić w interakcję ze swoimi zasobami AWS w wierszu poleceń. Być może będziesz musiał sprawdzić albo dopasować plik konfiguracyjny, dokonać szybkiej naprawy środowiska produkcyjnego lub nawet eksperymentować z niektórymi nowymi funkcjami bądź usługami AWS.
czytaj więcej  

Amazon SQS zapowiada ceny warstwowe

22 stycznia 2021
Od dnia 1 stycznia 2021 usługa Amazon Simple Queue Service (SQ) zapewnia ceny warstwowe dla miesięcznych żądań API. Ceny wielopoziomowe zapewnią zniżki w oparciu o Twoje miesięczne zużycie Amazon SQS
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling umożliwia definiowanie 40 typów instancji podczas definiowania zasad instancji mieszanych (Mixed Instances Policy)

22 stycznia 2021
Amazon EC2 Auto Scaling od teraz obsługuje do 40 typów instancji wraz z zasadami instancji mieszanych. To podwaja liczbę typów instancji, które możesz określać. Do tej pory możliwe było określenie jedynie 20 typów instancji. Od teraz możesz skonkretyzować do 40 typów po wcześniejszym utworzeniu grupy Auto Scaling i w trakcie aktualizacji istniejących grup automatycznego skalowania.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.