Budowanie infrastruktury chmurowej dla SmartFrame

7 kwietnia 2020

Budowanie infrastruktury chmurowej dla SmartFrame

Budowanie infrastruktury chmurowej dla SmartFrame okazało się dla nas nietuzinkowym wyzwaniem. Dzięki współpracy Hostersów i SmartFrame, wypracowujemy rozwiązania nietypowych problemów związanych z zarządzaniem aplikacją w chmurze, bezpiecznym deploymentem, utrzymywaniem uptime’u na wysokim poziomie oraz reagowania na niespodziewane sytuacje.

Wprowadzenie

SmartFrame to technologia wyświetlania obrazów dla Internetu, oferująca bezprecedensową jakość dostarczanych treści, ich zabezpieczenie, dynamiczne funkcje interakcji ze zdjęciami oraz program monetyzacji. Dzięki SmartFrame czołowi fotografowie oraz agencje zdjęciowe mogą zaprezentować swoje zdjęcia w niespotykany dotąd sposób oraz wygenerować nowe źródła zysku.

 

Problem

SmartFrame od pierwszych dni istnienia potrzebował infrastruktury, którą będzie można skalować razem z rozwojem firmy. Po pierwszych, prototypowych testach z AWS, stało się jasne dla organizacji, że najbardziej efektywnym sposobem na osiągnięcie założonej przepustowości i skali będzie współpraca z doświadczonym dostawcą usług chmurowych.

 

Budowanie infrastruktury chmurowej. Rozwiązanie

Rozwiązaniem dla SmartFrame jest długofalowa współpraca przy budowaniu infrastruktury, która ciągle ewoluuje w miarę zmieniających się potrzeb. SmartFrame, razem z Hostersami, wypracowuje rozwiązania nietypowych problemów związanych z zarządzaniem aplikacją w chmurze, bezpiecznym deploymentem, utrzymywaniem uptime’u na wysokim poziomie oraz reagowania na niespodziewane sytuacje. Kluczowym dla sukcesu tej współpracy jest fakt ścisłej współpracy inżynierów z obu firm.

 

Wykorzystane rozwiązania:

EC2 - podstawą infrastruktury są instancje WEB, serwujące aplikację

RDS - infrastruktura korzysta z silnika baz danych MySQL

ELB – równoważy obciążenie

S3 – przechowuje wszystkie skrypty/pliki statyczne

CodeDeploy – wdrażanie kolejnych wersji aplikacji

Lambda - odpowiadająca za tworzenie snapshotów infrastruktury klienckiej

Redis – jako cache, skonfigurowany jest w HA z automatycznym failoverem w przypadku awarii

 

Rozbicie na wiele kont - pozwala to na separacje uprawnień i lepszą ochronę treści wrażliwych, a także redukuje szanse że elementy infrastruktury dev będą miały wpływ na produkcje. Pozwala także analizować koszt konkretnych komponentów (np środowisko CI/CD, środowisko DEV, Środowisko produkcyjne)

Blue green deployment - bazuje na natywnych mechanizmach dostarczanych przez AWS, umożliwia bezpieczne wprowadzanie zmian w środowisku.

 

Zewnętrzne usługi i aplikacje wykorzystane w projekcie:

Terraform

Packer

Fastly

GitLab

 

Korzyści dla Klienta

Dzięki nowej infrastrukturze i możliwości autoskalowania, jak również wdrożeniu narzędzi do deploymentu w AWS dużo szybciej można dostosować aplikację do wymagań rynkowych. Przekłada się to również na to, że SmartFrame może oferować usługi na najwyższym technicznie poziomie.

 

Pytania? Skontaktuj się z nami

 

 

Zobacz również:

Projekt nowej infrastruktury w Amazon Web Services dla Nopio

Infrastruktura hybrydowa dla Open’er Festival

Projekt infrastruktury chmurowej i migracja do AWS Livespace CRM

Opieka administracyjna i zwiększenie wydajności platformy Webankieta.pl

Nowa infrastruktura AWS dla Geek Soft

Projekt i wdrożenie infrastruktury chmurowej AWS dla Cleeng

 

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.