Infrastruktura hybrydowa dla Opener Festival

15 października 2019

Infrastruktura hybrydowa dla Open'er Festival

Infrastruktura hybrydowa dla Open’er Festival okazała się najlepszym rozwiązaniem, aby obsłużyć sprzedaży biletów online na ten event i zapewnić odpowiednią wydajność działania serwisu festiwalu, niezależnie od ilości odwiedzających go internautów. Sprawdźcie, jak to zrobiliśmy!

 

Wprowadzenie

Open’er Festival to jeden z najbardziej znanych i największych polskich festiwali muzycznych. Początki Open’er Festival datują się na 2002 r. W 2003 r. festiwal przeniósł się do Gdyni. Na Skwerze Kościuszki fani mogli usłyszeć koncerty Cassius, Kosheen, Layo & Bushwacka! Skwer Kościuszki zaczął robić się zbyt ciasny, więc w 2006 r. festiwal został przeniesiony na lotnisko Babie Doły – Kosakowo.

Każdego roku, impreza gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów oraz gwiazdy światowej i polskiej sceny muzycznej. Organizatorem eventu jest agencja koncertowa Alter Art. Podczas każdej kolejnej edycji festiwalu, ogromnym wyzwaniem jest obsłużenie internetowej sprzedaży biletów na to wydarzenie, przygotowanie infrastruktury na nagły wzrost ruchu użytkowników oraz zapewnienie ciągłości działania serwisu w czasie eventu.

 

Problem

Podstawowym problemem było przygotowanie stabilnej i wydajnej infrastruktury, która pozwoliłaby wytrzymać pierwszy peak sprzedażowy oraz zapewnić stabilność działania w czasie samego festiwalu. Do tej pory serwis imprezy Open’er Festival hostowany był na infrastrukturze serwerów wirtualnych, których zasoby, w razie potrzeby, trzeba było zwiększać manualnie. Jako że strona zawierała dużo elementów statycznych typu zdjęcia, grafiki, multimedia, to one generowały duże obciążenie serwerów.

 

Rozwiązanie – infrastruktura hybrydowa dla Open’er Festival

Mając na uwadze zapewnienie wysokiej wydajności, zaproponowaliśmy stworzenie infrastruktury hybrydowej w oparciu o chmurę Amazon Web Services. Cały backend z bazą danych pozostał na serwerach wirtualnych, a zważywszy na mnogość plików statycznych, przenieśliśmy frontend do pamięci masowej S3 (Simple Storage Service). Główną funkcjonalnością S3 jest przechowywanie i łatwy dostęp do dowolnej ilości danych, które w połączeniu z wysoką dostępnością i skalowalnością stanowiły doskonałe rozwiązanie na potrzeby Open’er Festival.

Infrastruktura hybrydowa dla Open'er Festival

W szczytowym momencie, serwis festiwalu notował wzrost odwiedzin użytkowników aż o 1500% w porównaniu do „zwykłego okresu”, zachowując swą pierwotną wydajność.
 

Korzyści biznesowe

Stworzenie infrastruktury hybrydowej z wykorzystaniem Amazon Web Services pozwoliło na bezproblemowe obsłużenie ruchu na stronie Open’er Festival, zapewnienie ciągłości biznesowej eventu oraz osiągnięcie wskaźników sprzedażowych
 

Rekomendacja Klienta

Zespół Hostersów wywiązał się znakomicie z powierzonych mu zadań! Firma dba o wydajność i bezpieczeństwo naszych serwisów, zawsze udziela pomocy i na bieżąco realizuje prace rozwojowe. Gorąco polecamy firmę Hostersi jako solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

 

Pytania? Skontaktuj się z nami

 

 

 

 

Zobacz również:

Projekt infrastruktury chmurowej i migracja do AWS Livespace CRM

Opieka administracyjna i zwiększenie wydajności platformy Webankieta.pl

Testy wydajnościowe i opieka administracyjna dla AleRabat.com

Nowa infrastruktura AWS dla Geek Soft

Projekt i wdrożenie infrastruktury chmurowej AWS dla Cleeng

Chmura AWS na czas sprzedaży biletów na koncert Justina Biebera

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.