Amazon EKS wprowadza elastyczność tworzenia klastrów z dodatkami sieciowymi

2 grudnia 2024

Od dziś Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) umożliwia tworzenie klastrów Kubernetes bez domyślnych dodatków sieciowych, co pozwala łatwo instalować alternatywne dodatki open source lub innych dostawców, albo samodzielnie zarządzać domyślnymi dodatkami sieciowymi przy użyciu dowolnego narzędzia do zarządzania cyklem życia Kubernetes.

Każdy klaster EKS automatycznie wyposażony jest w domyślne dodatki sieciowe, takie jak Amazon VPC CNI, CoreDNS i kube-proxy, które zapewniają kluczowe funkcje umożliwiające działanie podów i usług w klastrach EKS. EKS pozwala również korzystać z dodatków open source lub innych dostawców oraz narzędzi zarządzających ich cyklem życia. Dzięki dzisiejszemu wprowadzeniu nowej funkcji można pominąć instalację domyślnych dodatków sieciowych podczas tworzenia klastra, co ułatwia instalację alternatywnych dodatków. Upraszcza to także samodzielne zarządzanie domyślnymi dodatkami sieciowymi za pomocą narzędzi do zarządzania cyklem życia, takich jak Helm czy Kustomize, bez konieczności wcześniejszego usuwania manifestów Kubernetes tych dodatków z klastra.

Możesz zrezygnować z domyślnych dodatków sieciowych podczas tworzenia klastra za pośrednictwem konsoli EKS, CLI, API oraz narzędzi IaC, takich jak AWS CloudFormation.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.