Dodaj pamięć podręczną Amazon ElastiCache do baz danych Amazon RDS w konsoli RDS

7 kwietnia 2023

Od dziś masz możliwość korzystania z konsoli zarządzania AWS dla usług Amazon Relational Database Services (Amazon RDS) i Amazon Aurora w celu utworzenia klastra Amazon ElastiCache i dołączenia go do relacyjnej bazy danych.

Dodanie pamięci podręcznej do bazy danych jest powszechnym sposobem na przyspieszenie działania aplikacji, a w niektórych przypadkach pomaga obniżyć koszty. Używane razem, ElastiCache i RDS zapewniają aplikacjom połączenie najwyższej szybkości pamięci podręcznej z niezawodnością relacyjnej bazy danych. Podczas udostępniania bazy danych Aurora lub RDS za pomocą konsoli RDS masz teraz możliwość jednoczesnego utworzenia i dołączenia powiązanego klastra ElastiCache. Możesz także użyć konsoli RDS, aby wybrać istniejącą bazę danych Aurora lub RDS oraz utworzyć i dołączyć do niej klaster ElastiCache. Nowo utworzony klaster ElastiCache domyślnie automatycznie dziedziczy ustawienia łączności i zabezpieczeń z powiązanej bazy danych Aurora lub RDS. Będziesz mieć możliwość dostosowania tych ustawień. Nowi użytkownicy i twórcy aplikacji mogą teraz szybko uruchomić bazę danych i pamięć podręczną w ciągu kilku minut za pomocą konsoli RDS.

Możliwość tworzenia i dołączania klastra Amazon ElastiCache oraz dołączania go do relacyjnej bazy danych jest obsługiwana przez wszystkie silniki baz danych Amazon RDS i Amazon Aurora. Aby dowiedzieć się więcej o tej funkcji, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika Amazon RDS i Podręcznikiem użytkownika Amazon Aurora. Aby dowiedzieć się więcej o ElastiCache, zapoznaj się z dokumentacją Amazon ElastiCache.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści doradzili nam rozwiązanie, które dało nam stabilną, skalowalną infrastrukturę, która umożliwia obsłużenie ciągle rosnącego ruchu związanego z COVID-19

Jakub Sperczyński
Prezes Zarządu EduNect
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.