Testy penetracyjne, ochrona anty-DDoS i opieka administracyjna dla organizatora jednej z największych loterii w polskim Internecie, „7 Aut x Budda”

19 stycznia 2024

7 aut x Budda

Dla organizatora jednej z największych loterii w polskim Internecie "7 Aut x Budda" wdrożyliśmy rozwiązania anty-DDoS, przeprowadziliśmy testy penetracyjne i świadczyliśmy opiekę administracyjną w trybie 24/7, czuwając aby udział w loterii i samo losowanie na żywo przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

 

Wyzwanie

7 Aut x Budda” to akcja sprzedażowa ebooków z elementem loterii promocyjnej, zainicjowana w listopadzie 2023 przez popularnego YouTuber’a Buddę, specjalizującego się w motoryzacji i tuningowaniu samochodów. Jego poczynania w Internecie śledzi 2,2 miliona subskrybentów.

Podczas finału akcji, 14 stycznia 2024, rozlosowano siedem stuningowanych samochodów marek BMW, Mercedes, Audi i Toyota o łącznej wartości 2,5 miliona złotych. Uczestnictwo w loterii wiązało się z zakupem e-booków, za zakup których przyznawane były bezpłatnie losy uprawniające do udziału w loterii. Loteria "7 Aut x Budda" przyciągnęła uwagę nie tylko ze względu na wartość samochodów do wygrania, ale również na inne atrakcyjne nagrody, w tym konsole PlayStation 5, gamingowe laptopy i iPhone'y 15 – łącznie 36 nagórd.

W szczytowym momencie, transmisję finału loterii, dostępną na kanale YouTube Budda.TV oraz na Instagramie twórcy śledziło prawie 698 tysięcy osób, co ma być rekordem w polskim Internecie.

Jako że takie akcje nie zdarzają się często w sieci, Wydawnictwo Influi, które było organizatorem wydarzenia      poprosiło nas o odpowiednie zabezpieczenie infrastruktury IT, aby wszystko przebiegło płynnie, bezpiecznie i bez zakłóceń.

Rozwiązanie

Hostersi wykonali testy penetracyjne, identyfikując potencjalne luki w zabezpieczeniach infrastruktury oraz wdrożyli strategię ochronę przed atakami DDoS, implementując i konfigurując narzędzie CloudFlare, co miało kluczowe znaczenie dla odpierania ataków w czasie rzeczywistym i zapewnienia ciągłości w zakupie ebooków i drukowaniu losów w dedykowanej maszynie losującej. Specjaliści Hostersi świadczyli również całodobową opiekę administracyjną nad wspomnianym projektem, którego infrastruktura została zaprojektowana w Amazon Web Services. Nasi administratorzy monitorowali i utrzymywali systemy loterii, dbając o ich wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo. W trakcie całego wydarzenia, dedykowany zespół Hostersi zapewniał monitoring LIVE i na bieżąco reagował na wszelkie incydenty bezpieczeństwa

Ruch na frontendzie podczas finału akcji dochodził sumarycznie do niemal 250M requestów, a w najbardziej newralgicznym 15-minutowym skoku do 26M.

7 Aut x Budda

Na backendzie ten sam ruch to już „tylko” około 530k requestów.

7 Aut x Budda

 

Pierwszy skok to duży atak zablokowany przez CloudFlare jeszcze przed rozpoczęciem eventu. Później na starcie eventu, w okolicach godziny 16.00 był duży skok zainteresowania stroną, jak również standardowo na sam koniec eventu. Co jakiś czas pojawiały się mniejsze ataki, które nie miały większego wpływu na infrastrukturę, a cała loteria przebiegła bez zakłóceń.

Podsumowanie

Dzięki przeprowadzonym testom penetracyjnym, wdrożonym strategiom ochrony anty-DDoS oraz opiece administracyjnej w trybie 24/7, zminimalizowaliśmy ryzyka wystąpienia luk bezpieczeństwa w systemach pracujących podczas akcji „7 Aut x Budda”, czyniąc infrastrukturę Wydawnictwa Influi bardziej odporną na ataki i zapewniając loterii nieprzerwaną ciągłość działania.

 

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Czytaj również:

Projekt i wdrożenie środowiska w chmurze AWS dla aplikacji mobilnej Droids on Roids

Opieka i monitoring infrastruktury w OVHcloud dla firmy Zamel

Przejęcie opieki i projekt infrastruktury w chmurze AWS dla ZTM Warszawa

Case Studies
Referencje

Bardzo profesjonalne podejście, niesamowicie szybki czas reakcji i bardzo miła obsługa sprawiły, że na pewno podejmiemy jeszcze współpracę. 

Marcin Krzaczkowski
Założyciel Automa.Net
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.