Nowość – instancje EC2 obsługiwane przez akceleratory Gaudi do trenowania modeli uczenia głębokiego

23 listopada 2021

W obecnych czasach istnieje o wiele więcej aplikacji służących do uczenia głębokiego (uczenia maszynowego) niż kiedykolwiek wcześniej. Przetwarzanie języka naturalnego, systemy rekomendacji, rozpoznawanie obrazu, wideo i nie tylko mogą korzystać z wysokiej jakości dobrze wyszkolonych modeli.

Proces budowania takiego modelu jest iteracyjny: skonstruuj początkowy model, wytrenuj go na danych dotyczących prawdy podstawowej, wykonaj kilka wniosków testowych, udoskonal model i powtórz. Modele uczenia głębokiego zawierają wiele warstw (stąd ich nazwa), z których każda przekształca dane wyjściowe poprzedniej warstwy. Proces uczenia wymaga zaawansowanej matematyki i procesora oraz stawia wymagania niemal każdej części systemów używanych do uczenia, w tym procesorowi graficznemu lub innym akceleratorom uczenia, sieci oraz pamięci lokalnej lub sieciowej. To wyrafinowanie i złożoność wydłuża czas szkolenia i podnosi koszty.

Nowe instancje DL1

Dzisiaj twórcy chcieliby opowiedzieć o swoich nowych instancjach DL1. Zasilane przez akceleratory Gaudi z Habana Labs, instancje dl1.24xlarge mają następujące specyfikacje:

 • Akceleratory Gaudi – każda instancja jest wyposażona w osiem akceleratorów Gaudi, łącznie z 256 GB pamięci akceleratorów High Bandwidth (HBM2) i szybką komunikacją między akceleratorami za pomocą technologii RDMA.
 • Pamięć systemowa – 768 GB pamięci systemowej, wystarczającej do przechowywania w pamięci bardzo dużych zestawów danych treningowych, o co często prosili klienci.
 • Pamięć lokalna — 4 TB lokalnej pamięci NVMe, skonfigurowane jako cztery woluminy 1 TB.
 • Procesor – procesor Intel Cascade Lake z 96 vCPU.
 • Sieć – 400 Gbps przepustowości sieci.

Jak możesz zauważyć, twórcy zmaksymalizowali specyfikacje w prawie każdym wymiarze, aby zapewnić klientom wysoce wydajną platformę szkoleniową uczenia maszynowego z niskim kosztem wejścia i do 40% lepszą wydajnością cenową niż obecne oparte na GPU instancje EC2.

Gaudi w środku

Akceleratory Gaudi są specjalnie zaprojektowane do treningu uczenia maszynowego i mają mnóstwo fajnych i interesujących funkcji i atrybutów:

 • Typy danych – obsługa danych zmiennoprzecinkowych (BF16 i FP32), liczb całkowitych ze znakiem (INT8, INT16 i INT32) oraz liczb całkowitych bez znaku (UINT8, UINT16 i UINT32).
 • Generalized Matrix Multiplier Engine (GEMM) – specjalistyczny sprzęt do przyspieszania mnożenia macierzy.
 • Tensor Processing Cores (TPC) – wyspecjalizowane jednostki przetwarzające VLIW SIMD (Very Long Instruction Word / Single Instruction Multiple Data) przeznaczone do szkolenia ML. TPC są programowalne w języku C, chociaż większość użytkowników będzie korzystać z narzędzi i struktur wyższego poziomu.

architektura gaudi AWS

Pakiet Gaudi SynapseAI Software Suite for Training pomoże Ci budować nowe modele i migrować istniejące modele z popularnych frameworków, takich jak PyTorch i TensorFlow:

gaudi stack

Poniżej znajdują się źródła, od których możesz zacząć:

 • Podręcznik użytkownika TensorFlow – dowiedz się, jak uruchomić swoje modele TensorFlow w Gaudi.
 • Podręcznik użytkownika PyTorch – dowiedz się, jak uruchomić modele PyTorch w Gaudi.
 • Przewodnik po migracji modeli Gaudi – dowiedz się, jak przenieść PyTorch lub TensorFlow do Gaudi.
 • HabanaAI Repo – to duże, aktywne repozytorium zawiera instrukcje konfiguracji, modele referencyjne, artykuły akademickie i wiele więcej.

Możesz użyć narzędzi programowania TPC, aby pisać, symulować i debugować kod, który działa bezpośrednio na TPC, a także możesz użyć biblioteki komunikacyjnej Habana (HCL) do tworzenia aplikacji, które wykorzystują moc wielu akceleratorów. Biblioteka Habana Collective Communications Library (HCCL) działa na szczycie HCL i zapewnia dostęp do zbiorowych zasobów dla operacji redukcji, rozgłaszania, zbierania i rozpraszania.

Dostępne od teraz

Instancje DL1 są obecnie dostępne w regionach wschodnich stanów (Wirginia Północna.) oraz zachodnich stanów USA (Oregon) w formie na żądanie i Spot. Możesz także kupić Instancje Zarezerwowane i Plany Oszczędnościowe.

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.