Grupy docelowe Amazon EC2 można teraz udostępniać na wielu kontach AWS

8 listopada 2022

Za pomocą AWS Resource Access Manager (RAM) możesz od teraz udostępniać grupy docelowe Amazon EC2 na wielu kontach AWS.

Gdy grupa miejsc docelowych jest udostępniona, instancje uruchomione przez jedno konto AWS mogą korzystać z grupy miejsc docelowych utworzonej przez inne konto. RAM pomaga w bezpieczny sposób udostępniać zasoby między kontami AWS, w ramach organizacji lub jednostek organizacyjnych (OU) w organizacjach AWS oraz z rolami IAM i użytkownikami IAM w przypadku obsługiwanych typów zasobów.

Grupy docelowe wpływają na rozmieszczenie współzależnych instancji EC2 na bazowym sprzęcie. Możesz wybrać strategię grup docelowych, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojego obciążenia, niezależnie od tego, czy chodzi o małe opóźnienia w sieci, czy zwiększoną odporność na awarie. Dzięki udostępnianiu grup miejsc docelowych korzyści oferowane przez grupy miejsc docelowych nie są już ograniczone do granic jednego konta. Na przykład, jeśli posiadasz obciążenia na różnych kontach i chcesz mieć małe opóźnienia między tymi obciążeniami, możesz użyć udostępniania grup miejsc docelowych (ze strategią umieszczania klastrów), aby umieścić instancje na kontach bliżej siebie.

Aby udostępnić grupę miejsc docelowych, utwórz udział zasobów za pośrednictwem AWS RAM. Następnie dodaj zasoby (grupy miejsc docelowych) do udziału zasobów i określ konta docelowe, którym chcesz udostępnić zasoby. Grupy miejsc docelowych, które zostały udostępnione Twojemu kontu, możesz zobaczyć w okienku grup miejsc docelowych konsoli EC2 lub za pomocą interfejsu API opisującego grupy miejsc docelowych. Aby użyć udostępnionej grupy miejsc docelowych, podczas uruchamiania instancji określ identyfikator grupy miejsc docelowych.

Ta funkcja jest teraz dostępna bezpłatnie we wszystkich komercyjnych regionach AWS. Możesz tworzyć grupy miejsc docelowych i zarządzać nimi za pomocą konsoli zarządzania AWS, zestawów SDK AWS lub interfejsu wiersza poleceń AWS (CLI). Aby dowiedzieć się więcej o grupach umieszczania EC2, odwiedź przewodnik użytkownika systemu Linux lub Windows dotyczący grup umieszczania.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.