Azure Disk Storage

5 stycznia 2023

Azure Disk Storage to usługa chmurowego przechowywania dyskowego dostarczana przez platformę Microsoft Azure. Pozwala ona na przechowywanie i zarządzanie dyskami wirtualnymi dla maszyn wirtualnych działających w chmurze Azure.

Dyski wirtualne są używane jako nośniki dla systemów operacyjnych, aplikacji oraz danych, a Azure Disk Storage pozwala na zarządzanie ich rozmiarem, wydajnością oraz replikacją. Możliwe jest także szyfrowanie dysków wirtualnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych.

Azure Disk Storage oferuje kilka typów dysków wirtualnych, w tym dyski SSD (Solid State Drive) i HDD (Hard Disk Drive), różniące się pod względem wydajności i ceny. Można także wybrać między dyskami Standard i Premium, w zależności od wymagań dotyczących wydajności aplikacji.

Usługa Azure Disk Storage jest skalowalna i pozwala na elastyczne dostosowywanie ilości i rozmiaru dysków wirtualnych w zależności od potrzeb.

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.