AWS Lake Formation – nieograniczone możliwości analizy danych

28 maja 2021

AWS Lake Formation pozwala na skonfigurowanie centralnego repozytorium, służącego do przechowywania ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych o dowolnym rozmiarze.

Dane umieszczone w Data Lake mogą być przechowywane bez wcześniejszej strukturyzacji, a następnie uruchamiać różne rodzaje analiz, począwszy od pulpitów informacyjnych i wizualizacji BI, przez przetwarzanie Big Data, analitykę w czasie rzeczywistym po uczenie maszynowe. AWS Lake Formation pomaga zbierać i katalogować dane z różnych baz i obiektów pamięci masowej. Dzięki technologii uczenia maszynowego możliwe jest automatyczne klasyfikowanie zebranych danych, które dla użytkowników, dostępne są w centralnym katalogu zasobów.

Skonfigurowanie AWS Lake Formation, zależnie od ilości danych, zajmuje maksymalnie kilka dni, a sam proces konfiguracji, ogranicza się do zdefiniowania źródeł danych i określenia zasad dostępu i zabezpieczeń.

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.