Jak chronić dane osobowe? E-poradnik nie tylko dla przedsiębiorców

19 lipca 2011

Bazy danych osobowych z pewnością posiada każda firma. Jak je chronić? Jakie formalności musimy dopełnić, by przetwarzać dane osobowe zgodnie z prawem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy m.in. w ebooku pt. ?Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców?. Właśnie ukazało się jego drugie wydanie, uwzględniające nowelizację ustawy o ochronie danych osobowych.

baner ebook

Poradnikowy ebook o ochronie danych osobowych, którego wydawcą jest firma Hostersi, przygotowany został z myślą o przedsiębiorcach, którzy w swojej działalności biznesowej z pewnością przetwarzają dane osobowe. Zawarte w nim praktyczne informacje zainteresują również wszystkich tych, którzy chcą zgłębić lub uporządkować swoją wiedzę związaną z ochroną danych osobowych.

Drugie wydanie e-poradnika uzupełniono o obowiązuje od marca 2011 r. znowelizowane przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Ponadto wszystkie informacje zaprezentowano w sposób bardziej przejrzysty, by e-book był rzeczywiście podstawowym i nieskomplikowanym źródłem wiedzy o przetwarzaniu danych osobowych.

Hostersi zdecydowali się na wydanie ebooka, bo ? jak wyjaśnia dyrektor zarządzający tej firmy ? bezpieczeństwo danych osobowych jest nieodzownym elementem hostingu. – Od dostawcy hostingu klienci oczekują, że zapewni najwyższy poziom zabezpieczeń wszystkich danych przechowywanych na serwerze. A dane osobowe są wszędzie ? m.in. w zasobach aplikacji strony www czy w różnego typu systemach informatycznych działających w środowisku on-line. Stąd też tematyka ta jest bardzo nam bliska ? mówi Radosław Kuczera.

Z e-booka pt. ?Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców? dowiemy się m.in. co to są dane osobowe, jak je gromadzić i przechowywać, w jakich sytuacjach możemy powierzyć przetwarzane dane innej firmie oraz jakie zadania należą do Generalnego Inspektora Ochrona Danych Osobowych. Znajdziemy również praktyczne porady, jak prowadzić działania e-mail marketingowe nie naruszając przy tym prywatności, na co warto zwrócić uwagę powierzając przetwarzanie danych osobowych firmie zewnętrznej, czy też kto w firmie powinien pełnić funkcję administratora bezpieczeństwa informacji.

Jestem przekonany, że lektura naszego ebooka pozwoli każdemu zainteresowanemu zrozumieć, na czym polega przetwarzanie danych osobowych i dlaczego tak ważne jest przestrzeganie prawa ? mówi Radosław Kuczera.

Partnerami przedsięwzięcia są Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz firma iSecurepl.
Patronat medialny sprawują portale Mediarunpl , Dziennik Internautów, Marketingowiec.ploraz magazyn Marketer+.
Sponsorem jest firma SARE.

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.