Amazon Macie – ochrona wrażliwych danych na dużą skalę

15 kwietnia 2022

Amazon Macie to w pełni zarządzana usługa, wykorzystująca uczenie maszynowe i dopasowywanie wzorców do wykrywania zagrożeń i ochrony poufnych danych w AWS. Wraz z rozwojem organizacji zwiększa się ilość danych wrażliwych, których ochrona  i identyfikacja na dużą skalę, staje się złożona, kosztowna i czasochłonna.

Amazon Macie automatyzuje identyfikację poufnych danych na dużą skalę i obniża koszty ich ochrony. Amazon Macie automatycznie udostępnia spis inventory Amazon S3 (w tym zaszyfrowanych i nie zaszyfrowanych, publicznych i współdzielonych z Kontami AWS poza tymi zdefiniowanymi przez użytkownika w organizacjach AWS. Następnie Amazon Macie stosuje techniki uczenia maszynowego i dopasowywania wzorców do wybranych inventory w celu identyfikacji i ostrzegania o poufnych danych, takich jak informacje umożliwiające identyfikację osób.

Alerty Amazon Macie  mogą być filtrowane i przeszukiwane w konsoli AWS, a następnie wysyłane bezpośrednio do Amazon Event Bridge, w celu integracji z istniejącymi systemami zarządzania przepływem pracy lub do wykorzystania w połączeniu z usługami AWS takimi jak AWS Step Functions do podejmowania automatycznych działań naprawczych. Wykorzystanie Amazon Macie może pomóc w spełnieniu wymagań HIPAA czy RODO. Dostępny jest 30 dniowy okres próbny, umożliwiający przetestowanie narzędzia.

Case Studies
Referencje

Hostersi odpowiadali za migrację naszej platformy Nsflow do środowiska Amazon Web Services, opartego na klastrach Kubernetes. Proces został przeprowadzony z zachowaniem pryncypiów CI/CD, zapewniających sprawną migrację. Współpracę z Hostersami oceniamy wysoko, ze szczególnym naciskiem na profesjonalizm, elastyczność i zaangażowanie osób biorących udział w procesie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i polecamy firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera, o rozbudowanych kompetencjach w obszarze AWS i Kubernetes.

Tomasz Kowalczyk
CEO NeuroSYS Sp. z o.o.
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.