Amazon FinSpace - katalogowanie i analizowanie danych finansowych

16 lipca 2021

Amazon FinSpace to usługa  służąca do analizy i zarządzania danymi, stworzona dla branży usług finansowych (FSI).  Amazon FinSpace skraca czas potrzebny na wyszukiwanie i przygotowywanie petabajtów danych finansowych z miesięcy do minut.

Organizacje świadczące usługi finansowe analizują dane z wewnętrznych (portfele, systemy zarządzania ryzykiem) i zewnętrznych (dane historyczne,  ceny papierów wartościowych) źródeł danych. Znalezienie odpowiednych danych, uzyskanie uprawnień do dostępu do nich i przygotowanie ich do analizy może zająć miesiące. Amazon FinSpace umożliwia analitykę bez konieczności budowania, utrzymania i zarządzania systemu danych. Dzięki Amazon FinSpace możliwe jest zbieranie i katalogowanie danych,  adekwatnie do przyjętych koncepcji biznesowych, takich jak klasa aktywów, klasyfikacja ryzyka lub region geograficzny. Amazon FinSpace ułatwia odkrywanie i udostępnianie danych całej organizacji zgodnie z wymogami zgodności. Zawiera też bibliotekę ponad 100 funkcji, takich jak paski czasu i pasma Bollingera, które umożliwiają przygotowanie danych do analizy.

Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.