DevOps – AWS poszukiwany! Dołącz do nas

22 marca 2018
DevOps - AWS poszukiwany

DevOps – AWS poszukiwany! Zarządzamy infrastrukturami klientów z setkami serwerów/instancji w kilkudziesięciu lokalizacjach na świecie. Projektujemy, wdrażamy i zarządzamy systemami w chmurze (najczęściej AWS), tworzymy środowiska z autoscalingiem, zautomatyzowane i wysokiej dostępności. Wykonujemy testy wydajnościowe, projektujemy rozwiązania spełniające bardzo wygórowane wymagania. Nie ma szans, żeby się u nas nudzić lub utknąć w jednym projekcie. Pracujemy dla prestiżowych klientów, których systemy cały czas się zmieniają, rozwijają i notują skoki ruchu, a ich sprawne obsłużenie jest prawdziwym wyzwaniem. Podejmiesz je z nami?

OPIS STANOWISKA
• budowanie dedykowanych rozwiązań dla klientów biznesowych w obszarze infrastruktury
zlokalizowanej w zasobach Amazon Web Services, zarządzania serwerami oraz ich optymalizacji,
• doświadczenie w automatyzacji deploymentu i provisioningu infrastruktury w oparciu o Ansible/Salt
lub Chef/Puppet,
• projektowanie infrastruktur w AWS z uwzględnieniem bezpieczeństwa, dostępności, efektywności
ekonomicznej z użyciem specjalistycznych usług w AWS dostępnych as-a-service,
• analiza, projektowanie i wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności, wysokiej wydajności, integracja
technologii,
• tworzenie rozwiązań IaC (infrastrastructure as code) np. z użyciem Terraform, Cloudformation,
• przebudowa infrastruktur celem optymalizacji wydajnościowo-kosztowej z zachowaniem wysokiej
dostępności,
• audytowanie istniejących infrastruktur w cloud,
• tworzenie rozwiązań opartych o architektury serverless

OCZEKUJEMY
• doświadczenie minimum 1 rok w pracy z rozwiązaniami bazującymi na AWS,
• mile widziane posiadanie któregoś z certyfikatów AWS (SA, DevOps),
• doświadczenie w deployowaniu aplikacji w Amazon AWS,
• dobra znajomość przynajmniej VPC, EC2, ElastiCache, RDS, grupy autoscallujące, S3, CloudFront
• bardzo dobrej znajomość systemów Linux (mile widziany Windows),
• konfiguracji środowisk zapewniających wysoką dostępność, wydajność oraz bezpieczeństwo,
• wiedzy z zakresu zarządzania i optymalizacji baz danych: MySQL, PostgreSQL, MongoDB, MSSQL
• umiejętność wykorzystanie narzędzi m.in.. Nginx, Varnish, Memcache, Sphinx, HAProxy,
Chef/Ansible/Salt/Puppet,
• znajomości najnowszych trendów w zakresie nowych technologii (Internet, hosting,
języki programowania, bezpieczeństwo, urządzenia IT),
• umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów,
• dobrej znajomość technicznego języka angielskiego,
• orientacji na klienta, komunikatywność, otwartość, chęci i umiejętności samodzielnego rozwiązywania
problemów,
• chęć do rozwijania się, poszukiwania nowych rozwiązań.

OFERUJEMY
• wynagrodzenie na poziomie – umowa o pracę 7000-12000 brutto lub 9000-14000 umowa B2B,
• elastyczne godziny pracy w tym możliwość częściowej lub pełnej pracy zdalnej,
• luźna, niekorporacyjna atmosfera,
• możliwość realnego wpływu na to, jak działa, co i jak robi firma, realizacji własnych pomysłów,
• biuro w spokojnej okolicy w centrum miasta, ale bez problemów z parkowaniem,
• pracę przy projektach firm w Polsce i za granicą,
• projektowanie rozwiązań dla naprawdę zaskakujących wymagań,
• współpracę z renomowanymi klientami,
• trudno wymienić nawet części technologii, jakich używają nasi klienci – możesz zetknąć się z niemal
wszystkim, co wymyślił świat, np. Docker, Jenkins, Git, Elasticsearch, Chef, Ansible, Salt, MySQL,
MariaDB, MongoDB, Kafka, Casandra, Spark, Redis, Haproxy, ELK, Tomcat rozwiązaniami w ramach
Amazon AWS, ale także RabbitMQ, Galera, Couchbase, InfluxDB, RethinkDB, usługami clustrowymi i
wiele innych,
• pracę z nowoczesnymi rozwiązaniami (wirtualizacja, sharding, loadbalancing, cloud computing,
środowiska bezstanowe, autoscaling i wysoka dostępność, CI/CD, provisioning),
• pracę z ludźmi, którzy dzielą się swoją wiedzą i pomysłami,
• szkolenia m.in. w ścieżce Amazon Web Services,
• oczyszczacze powietrza zainstalowane w całym biurze

Wyślij CV na: praca@hostersi.pl

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.