Wdrożenie i opieka nad infrastrukturą chmurową w AWS dla Displate

19 lipca 2021

Wdrożenie i opieka nad infrastrukturą chmurową w AWS dla Displate

Wdrożenie i opieka nad infrastrukturą chmurową w AWS i wsparcie DevOps, dostarczone przez zespół Hostersi, pozwoliły jednemu z największych polskich startupów o skali globalnej Displate - na jeszcze skuteczniejszą ekspansję na kolejne rynki, a także bezproblemową i nieprzerwaną obsługę klientów z całego świata. Zobaczcie kulisy naszego wdrożenia i współpracy z firmą Displate!

 

Wprowadzenie

Displate to polski startup o globalnym zasięgu, sprzedający metalowe plakaty dedykowane dla fanów filmów, seriali, muzyki, gier komputerowych. Albo po prostu dla ludzi, którzy chcą mieć coś oryginalnego na ścianie. Produkty Displate mają stale i szybko rosnące grono fanów, głównie za granicą. 99,6% sprzedaży przeznaczone jest na eksport, z czego aż 80% trafia na sześć rynków: do USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady, Niemiec i Australii. Ważną częścią biznesu Displate jest współpraca z producentami gier (m.in. Blizzard, CD Projekt RED czy Rovio) i sprzedaż produktów na licencjach tak popularnych marek, jak Cyberpunk 2077, Star Wars, DC Comics, Marvel, czy NASA. Do tej pory firma sprzedała ponad cztery miliony swoich produktów.

 

Wyzwania biznesowe

Rosnąca liczba klientów i ekspansja na kolejne rynki, spowodowały konieczność rozwoju aplikacji, a co za tym idzie - rozbudowę istniejącej infrastruktury chmurowej. W efekcie wspomniana infrastruktura wymagała coraz większego
zaangażowania specjalistów, których zadaniem było utrzymanie, monitoring i dbałość o jej poprawne funkcjonowanie. Dla biznesu internetowego (dla którego konieczne jest działanie non-stop) było to ogromne wyzwanie, bo należało zapewnić bezproblemowe i nieprzerwane działanie środowiska przez cały czas.

 

Rozwiązanie

W odpowiedzi na wymagania stawianie przez klienta: bezpieczeństwo, wysokie SLA oraz dostępność aplikacji 24/7 zaoferowaliśmy nasze usługi w postaci opieki administracyjnej. Oznacza to gwarancję rozwiązania problemu z czasem reakcji określonym w umowie. Dodatkowo, posiadając duże doświadczenie w budowaniu infrastruktur IT dla klientów ecommerce, zaproponowaliśmy kilka zmian związanych z samym zarządzaniem oraz dodatkowe usługi DevOps, aby zwiększyć efektywność procesów i jakość tworzonych rozwiązań.

 

Wdrożenie i opieka nad infrastrukturą chmurową w AWS 

Jednym z pierwszych działań podjętych dla Displate było przygotowanie migracji usług do ich odpowiedników w chmurze Amazon Web Services. W ramach świadczonej usługi zdalnej opieki administracyjnej, prowadzimy systematyczny rozwój serwerów Klienta. Infrastruktura w czasie naszej współpracy powiększyła się z 2 do 54 serwerów. Przy współpracy z programistami Displate, wdrożonych zostało kilka rozwiązań, które zwiększyło efektywność wdrażania nowych wersji aplikacji. Chodzi o rozdzielenie warstw aplikacji (decoupling), rozdzielenie środowisk developerskich od produkcyjnych przez wprowadzenie środowiska DEV oraz UAT, czy automatyzacja publikowania aplikacji w oparciu o AWS CodeDeploy i Bitbucket Pipelines. W celu osiągnięcia wysokiego HA, zastosowaliśmy skalowanie horyzontalne poprzez grupę autoskalującą, której zadaniem jest monitorowanie aplikacji i automatyczne reagowanie na rosnące lub malejące wymagania. Mając na uwadze globalny charakter biznesu ecommerce Displate i przywiązywanie dużej wagi Klienta do szybkości ładowania ich aplikacji, wdrożyliśmy także CDN (Content Delivery Network), aby treści statyczne szybciej ładowały się użytkownikom końcowym, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo aplikacji przed atakami typu DDoS. Bezpieczeństwo to zresztą kolejny obszar, w którym wspomogliśmy Displate, wdrażając polityki ograniczające dostęp do serwerów i polityki backupowe.

 

Technologie

- AWS CodeDeploy - zautomatyzowane zarządzanie wdrażaniem aplikacji

- Bitbucket Pipelines - umożliwia automatyczne budowanie, testowanie, a nawet wdrażanie kodu w oparciu o plik konfiguracyjny w repozytorium

- AWS Auto Scaling – skalowanie horyzontalne umożliwiające osiągnięcie wysokiego HA

Amazon S3 – pliki statyczne

AWS Lambda – automatyzacja przydzielania zasobów

- Cloudflare (rate limiting) – ochrona przed atakami metodą brute-force i innymi wymierzonymi w warstwę aplikacji

Korzyści biznesowe

Dzięki współpracy z firmą Hostersi, Displate zyskało gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości biznesowej bez zakłócen, przez całą dobę, 365 dni w roku. Dzięki wdrożonym narzędziom, związanym z deploymentem, proces publikacji nowej wersji aplikacji jest teraz znacznie szybszy i bardziej bezpieczny. Wzrosła również efektywność procesów związanych z zarządzaniem infrastrukturą, a jednym z jej namacalnych efektów jest gotowość środowiska na nagły, skokowy wzrost ruchu użytkowników podczas sezonowych wyprzedaży w rodzaju Black Friday, czy Cyber Monday.

 

"Profesjonalizm i ekspercka wiedza w administracji infrastrukturą w AWS firmy Hostersi, w zestawieniu z wysokim bezpieczeństwem oraz szybkimi reakcjami w ramach opieki administracyjnej, pozwalają nam uznać Hostersi Sp. z o.o. jako wiarygodnego, rzetelnego i godnego polecenia partnera biznesowego."

 

Wojciech Wiktorowicz
Head of Software Engineering w Displate
Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.