Wdrożenie Azure Virtual Desktop dla firmy Abakus Logistics

28 września 2023

Abakus Logistics case study

Abakus Logistics to firma, która świadczy usługi obejmujące profesjonalną i kompleksową obsługę spedycyjno-transportową w Polsce i poza jej granicami. Oferują także pomoc i doradztwo spedycyjne oraz prawne w kwestiach związanych z transportem i szeroko pojętą logistyką. Firma Abakus Logistics potrzebowała rozwiązania, które zapewniłoby dostęp zewnętrzny do ich systemu dla 150 pracowników, który będzie bezpieczny i bezawaryjny.

Rozwiązanie:

Zasugerowaliśmy usługę Azure Virtual Desktop (wcześniej Windows Virtual Desktop) jako rozwiniętą metodę spełniania wymagań dotyczących dostępu w chmurze dla krytycznych aplikacji To rozwiązanie zapewniło pracownikom najlepsze zwirtualizowane środowisko. Rozwiązanie zostało przedstawione przez naszych specjalistów w sposób zrozumiały, co pozwoliło na decyzję o wyborze i wdrożeniu. Migracja infrastruktury na platformę Azure przyniosła wiele korzyści dla biznesu i dlatego firma Abakus Logistics zdecydowała się właśnie na to rozwiązanie. Dodatkowo wdrożono również rozwiązanie VPN.

Schemat:

Abakus Logistics

Wdrożone usługi:

Azure Virtual Desktop – zapewnia dostęp użytkownikom zdalnym do systemu.

Azure Functions – odpowiada za automatyczne uruchamianie instancji, która hostuje Azure Virtual Desktop

SQL Server w usłudze Azure Virtual Machines- elastycznie skalowalna baza zapewniająca stały dostęp i dostosowanie pojemności, wydajności oraz kosztów w celu spełnienia konkretnych wymagań aplikacji.

Azure Backup – zapewnia kopie zapasowe nie tylko instancji, ale również bazy danych

Virtual Network – zapewnia bezpieczną komunikację

Virtual Network Gateway - zapewnia szyfrowaną komunikację.

Podsumowanie:

  • Skalowalność - dzięki AVD mogą łatwo skalować swoje zasoby wirtualne w zależności od zmieniających się potrzeb biznesowych.
  • Bezpieczeństwo - korzystanie z AVD umożliwiło utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzięki możliwości przechowywania wszystkich danych na platformie Azure, do których dostęp jest realizowany. przez AVD, który oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak wielopoziomowa autentykacja i szyfrowanie.
  • Łatwość zarządzania - AVD zapewnia centralizowane zarządzanie maszynami wirtualnymi, co ułatwia zarządzanie ich konfiguracją i aktualizacją. Ponadto zautomatyzowane procesy zarządzania zapewniają oszczędność czasu i ograniczenie kosztów.
  • Elastyczność: Dzięki AVD użytkownicy mogą pracować z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, co umożliwia pracę zdalną oraz umożliwia dostęp do aplikacji i danych z dowolnego miejsca i urządzenia w sposób bezpieczny.
  • Oszczędność kosztów: Zastosowanie AVD pozwoliło na redukcję kosztów, ponieważ nie muszą inwestować w zakup i utrzymanie własnej infrastruktury IT. Dodatkowo, dzięki temu, że AVD działa na chmurze, płacą tylko za wykorzystanie zasobów, co umożliwia bardziej efektywne zarządzanie kosztami.

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zobacz również:

 

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.