Nowa infrastruktura chmurowa na platformie Azure dla PORTA KMI POLAND

24 lutego 2022

Nowa infrastruktura chmurowa na platformie Azure dla PORTA KMI POLAND

PORTA KMI POLAND jest największym producentem drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej. W pięciu nowoczesnych zakładach produkcyjnych: w Bolszewie, dwóch zakładach w Ełku, w Suwałkach oraz w rumuńskim Aradzie, produkuje co miesiąc ponad 85 tys. drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych oraz ponad 70 tys. ościeżnic.

 

Geneza współpracy

Rozpoczęcie współpracy z firmą PORTA KMI POLAND, było efektem naszej wieloletniej relacji biznesowej z jedną z warszawskich agencji 360 - Pegasus Advertising.  Dziesiątki  zrealizowanych wspólnie projektów i wzajemne zaufanie,  w sposób naturalny sprawiły, że zostaliśmy zaproszeni również do tej, trójstronnej, współpracy. W ramach projektu „Moje magiczne drzwi”, realizowanego przez Pegasus Advertising dla PORTA KMI POLAND, odpowiadaliśmy za wdrożenie infrastruktury w środowisku Microsoft AZURE, dedykowanej dla witryny internetowej zamówionej przez Klienta.

Zakres prac

Witryna, o której mowa, służyła do przeprowadzania konkursu „Moje magiczne drzwi”,  którego idea zakładała przesłanie za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej, projektów „prawdziwie magicznych drzwi”. Konkurs organizowany był w związku z premierą najnowszej, Disney’owskiej animacji „Nasze magiczne Encanto”, co czyniło go wydarzeniem niezwykle medialnym. Ponadto, promowany był we wszystkich kanałach komunikacji firmy PORTA, a także w ramach płatnych kampanii, dzięki czemu zaistniał w świadomości bardzo licznej grupy odbiorców. To z kolei gwarantowało bardzo duży  i nieregularny ruch użytkowników w witrynie. Dodatkowym wyzwaniem, był bardzo krótki czas na realizację zlecenia, który ze względu na napięty plan promocji konkursu, wynosił zaledwie 48 godzin.

Infrastruktura

Wszystkie zasoby, tworzące nową infrastrukturę, zorganizowane zostały w ramach jednej, konkretnej grupy zasobów (Azure Resourece Group). Jako bezpieczną i skalowalną bazę danych wykorzystaliśmy relacyjną bazę Maria DB, działającą jako usługa w Microsoft Azure. Serwer WWW uruchomiliśmy w ramach Azure Virtual Machine, który z bazą danych połączyliśmy wirtualną siecią, bez dostępu z zewnątrz. W ramach sieci wirtualnej skonfigurowaliśmy Azure Network Security Group - wbudowanego firewalla, który zapewniał bezpieczne działanie strony konkursowej, natomiast jako backup maszyny wirtualnej i całej bazy danych, wykorzystaliśmy usługę Azure  Backup z 14-dniową retencją i błyskawicznym odzyskiwaniem danych ze snapshotów. Dzięki statusowi GOLD Microsoft Partner, całą usługę zrealizowaliśmy w ramach subskrypcji, wykonując wszystkie działania w imieniu Klienta, odciążając go z wszelkich formalności.

Nowa infrastruktura chmurowa na platformie Azure dla PORTA KMI POLAND

 

Podsumowanie

Dla firmy PORTA KMI POLAND skonfigurowaliśmy i wdrożyliśmy bezpieczną i skalowalną infrastrukturę opartą o środowisko Microsoft Azure. Zastosowaliśmy rozwiązania, które pozwoliły na sprawne i bezproblemowe przeprowadzanie konkursu, utrzymując serwis internetowy w pełnej sprawności, niezależnie od natężenia ruchu użytkowników. W ramach współpracy uruchomiliśmy również opiekę administracyjną nad nowopowstałą infrastrukturą, dzięki której firma PORTA KMI POLAND zyskała całodobowy monitoring swojego środowiska i gwarancję błyskawicznej reakcji w razie wystąpią nieprawidłowego działania serwisu.

 

 

Barbara Halska – na co dzień pracuje w Hostersi Sp. z o.o, gdzie odpowiada za działania presales i ewangelizację rynku w obszarze cloud computing. Od 2016 Microsoft Innovative Educator Expert, od 2017 Microsoft Innovative Educator Fellow. Współautorka podręcznika do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk oraz e-podręcznika „Wstęp do programowania” w projekcie Apki.org. Popularyzatorka większego udziału kobiet w IT i wykorzystywania nowych technologii w edukacji.

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.